Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklotrenažéry

Vzpřímená kola - vyberte si spolehlivé a odolné kolo v internetovém obchodě Sportano 

Hledáte ten správný stroj pro efektivní trénink a potřebujete vybavení pro snížení tělesného tuku nebo zlepšení kondice? Vyberte si vzpřímený rotoped, který se skvěle hodí pro domácí cvičení. Je vybaven moderními systémy pro nastavení zatížení, nezabírá mnoho místa a velmi snadno se používá. Je ideální pro základní i intenzivnější výcvik. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní rotopedy od renomovaných výrobců, jako jsou Urbogym, ProForm, Matrix, Life Fitness, Kettler, Schwinn, Spokey, SportsArt a Kettler.  

Vertikální a horizontální kola - jaký je mezi nimi rozdíl? 

Pokud vás zajímá, zda je stacionární kolo vodorovné nebo vzpřímené, v první řadě je třeba vědět, že vzpřímený model má pedály na linii sedla, přesněji pod ním, takže nohy jsou při cvičení mírně pokrčené. Vzpřímené kolo přiměřeně napodobuje jízdu na tradičním kole a odporové mechanismy umožňují nastavit odpor kladený setrvačníkem. Vzpřímené jízdní kolo tak přispívá k hubnutí, posiluje svaly nohou a zlepšuje kondici a kondiční přípravu. Horizontální kola jsou naopak určena pro lidi, kteří mají problémy se zády nebo se vracejí k fyzické aktivitě po zranění. Lehokolo je totiž vybaveno sedlem s opěradlem a pedály jsou umístěny v přední části stroje. Toto řešení výrazně snižuje zatížení páteře a dobře poslouží lidem, kteří mají obavy z návratu ke sportu po vážných zraněních.  

Výběr správného vzpřímeného kola 

Při výběru vzpřímeného stacionárního kola je důležité věnovat pozornost všem technickým parametrům, zejména mechanismu odporu. Existují mechanická kola, která vytvářejí odpor pomocí pásových brzd. Mnohem lepší je magnetické vzpřímené kolo, kde se zátěž mění pomocí ovladače nebo ovládacího panelu. Důmyslnější jsou elektromagnetické modely. Kromě toho je důležitá hmotnost setrvačníku, který čím je těžší, tím větší odpor klade. Pro začátečníky se doporučují modely s koly o hmotnosti 5-8 kg. Těžší zařízení je zařízení, které je schopno generovat vyšší zatížení. Při výběru správného modelu je vhodné zohlednit elektroniku, přesněji řečeno počítač nebo ovládací panel, protože nejenže usnadňuje výběr správných funkcí, ale také dokáže zpříjemnit dobu tréninku. V současné době jsou oblíbené modely s počítačem a ovládacím panelem, kde si můžete vybrat tréninkové programy a sledovat klíčové parametry, jako je čas, vzdálenost, spálené kalorie nebo rychlost. Bezdrátové připojení umožňuje kompatibilitu s mobilními zařízeními.  

Důležité jsou také rozměry vhodného vzpřímeného kola, zejména pokud si vybíráte kolo pro domácí použití. Někdy mají stroje stanovenou maximální hmotnost uživatele, což je třeba při nákupu zohlednit. 

Vzpřímená kola - značky, na které vsadit 

V našem obchodě Sportano.cz najdete vysoce kvalitní vzpřímená rotopedy od renomovaných výrobců. Mezi modely, které nabízíme, patří stacionární kola Urbogym, kde vybrané produkty mají široký rozsah nastavení odporu a také ovládací panel s moderním LCD displejem, který zobrazuje nejdůležitější tréninkové parametry. Pokud potřebujete profesionálnější stroj, Horizon Fitness nabízí model s možností sledování parametrů, volby tréninkových programů a bezdrátového připojení. Naproti tomu stroje od společnosti SportsArt mají někdy 40 stupňů regulace odporu, displej s tlačítky rychlé volby a aplikaci SA WELL+. 

Podívejte se na nabídku vybavení značek Reebok, Schwinn, TOORX, York Fitness, ProForm, Technogym, Life Fitness, Horizon Fitness, Nautilus nebo Matrix ve sportovním obchodě Sportano.cz. Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný model, a pokud nesplní vaše očekávání, můžete jej do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget