Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Přilby MTB

MTB helmy - vyberte si helmu, která vám sedne, ve sportovním obchodě Sportano 

Každý jistě ví, že je třeba dbát na bezpečnost a pohodlí při jízdě na kole, zejména pokud jezdíte na nerovných úsecích nebo provozujete extrémní druhy cyklistiky. O bezpečnost se účinně postará cyklistická přilba, která v případě pádu ochrání vaši hlavu před vážným zraněním. Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní MTB přilby profesionálních značek, jako jsou Alpina, POC, UVEX, Kellys, Giro, FOX, Dainese, CASCO, BELL, Alpinestars, ABUS, Leatt, Lazer nebo Oakley

Čím se přilby MTB liší od ostatních cyklistických přileb? 

Cyklistické přilby MTB se vyznačují především více stavěnou konstrukcí než městské nebo silniční přilby, protože výrobek je navržen tak, aby účinně chránil hlavu a tlumil nárazy. Přilba je v týlní oblasti propracovanější a níže překrývá uši. Při jízdě na MTB se obvykle jezdí po nerovném terénu, lesních cestách nebo v bikeparcích, proto je důležité vybavit se profesionální přilbou. Chrání před možnými zraněními způsobenými pádem a díky vestavěné konstrukci je vybaven větracími otvory. Zajišťují správné proudění vzduchu a stínítko chrání před sluncem a stříkající vodou. Někdy se můžete setkat s MTB celoobličejovými přilbami, tj. přilbami postavenými přes celou hlavu a přední část obličeje, které připomínají přilby používané v motoristickém sportu. Oblíbené se staly také MTB přilby s odnímatelnou čelistí, tj. přední část lze kdykoli oddělit, takže přilba není zcela uzavřená. 

Kdy je dobré koupit cyklistickou přilbu MTB? 

Cyklistická přilba chrání hlavu před vážnými zraněními a odřeninami, které mohou vzniknout při náhlém kontaktu se zemí. Některé modely mají také vestavěné prvky ve větší části a kolem čelisti (mtb full face helma), což je velmi užitečné při extrémní jízdě. Především se vyplatí vybavit se přilbou, pokud se často vydáváte na lesní cesty, jezdíte v horském terénu a využíváte bikepark. Přilba je také nutností pro ty, kteří s jízdou začínají nebo kteří neovládají techniku jízdy na kole v nerovném terénu. Je také nezbytnou výbavou pro ty, kteří se účastní různých MTB závodů a tréninků. 

Typy přileb MTB 

Mezi typy MTB přileb pro cyklistiku najdete také přilby pro XC (cross-country), které patří mezi nejlehčí, protože mají velké množství větracích otvorů. Zaručují pohodlí a vynikající ochranu proti nárazům. MTB enduro přilby jsou naopak velmi pohodlné a lehké, stejně jako ty pro jízdu XC, ale jsou vybaveny přídavnými kryty na zátylku a bocích. Poskytují vysokou úroveň bezpečnosti v terénu. Tyto typy přileb mají obvykle systém MIPS, což je tenká vrstva umístěná mezi skořepinou a vložkou uvnitř přilby. Při nárazu nebo pohybu vestavěná vložka dostatečně tlumí část nárazu a poskytuje dodatečnou ochranu hlavy. Na trhu jsou také MTB celoobličejové přilby, které jsou kompletně zabudované vzadu i vpředu (včetně ochrany čelisti proti nárazu). Někdy můžete najít MTB přilbu s odnímatelnou čelistí, tj. o něco méně stavěný celoobličejový model.  

Jak si vybrat správnou MTB přilbu? 

Především věnujte pozornost konstrukci přilby, která se skládá z vnější skořepiny a vnitřní části. Až donedávna nebylo možné tyto dvě vrstvy spojit, což technologie In-mold umožnila. Toto řešení zajišťuje, že přilba MTB zůstává pevná a lehká. Kromě toho zkontrolujte, zda je přilba vybavena výše zmíněným systémem MIPS, který je navržen tak, aby rozptýlil sílu nárazu při pádu. Pod vnějším pláštěm se nachází speciální vložka, která je za to zodpovědná.  

Při výběru správného modelu přilby se řiďte velikostí, kdy přilby mají obvykle nastavovací systémy, které umožňují upravit obvod a správně přizpůsobit model vaší hlavě. Pokud chcete přilbu, která se pohodlně nosí, vyberte si model s větracími otvory, aby se vám hlava rychle nezahřívala.  

Když hledáte správný model, dámská cyklistická přilba MTB a pánská cyklistická přilba MTB se od sebe výrazně neliší, protože technologie nebo způsob výroby jsou stejné. Obvykle se jedná o rozdíly ve velikosti a barevných variantách. Pokud hledáte MTB přilbu pro dítě, v první řadě přizpůsobte velikost a vyberte model s větracími otvory, které zajistí správnou cirkulaci vzduchu.  

Značky nabízející kvalitní cyklistické přilby MTB 

V nabídce Sportano najdete MTB helmy Lazer, MTB cyklistické helmy Fox, MTB helmy BELL, MTB helmy Alpina, MTB helmy Giro, MTB helmy UVEX nebo MTB helmy POC. Jedná se především o modely s větracími otvory a robustními skořepinami z plastu nebo technologií In-mold. Pro zajištění pohodlí zkontrolujte, zda je daný model vybaven speciální pěnovou výplní EPS, která nejen zaručuje pohodlí, ale také poskytuje dodatečnou ochranu v případě pádu. Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat správný model přilby, a pokud výrobek nesplní vaše očekávání, můžete jej do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget