Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Dámské lyžařské boty

Dámské lyžařské boty - moderní a pohodlné modely ve sportovním obchodě Sportano 

Pokud s lyžováním teprve začínáte, určitě vás zajímá, jaké by měly být správné dámské lyžařské boty. Jedná se o jeden z nejdůležitějších prvků lyžařského vybavení, který ovlivňuje jízdu a zároveň pohodlí na svahu. V nabídce Sportano.cz najdete kvalitní dámské lyžařské boty od renomovaných výrobců, jako jsou ATOMIC, HEAD, Salomon, Fischer, Lange, Dalbello nebo Rossignol. Podívejte se na náš sortiment, kde najdete pohodlnou obuv na míru vašim potřebám.

Výběr správných dámských lyžařských bot 

Dámské a pánské lyžařské boty se liší konstrukcí, protože se musí ergonomicky přizpůsobit tělu. Nejčastěji je svršek dámských bot o něco nižší a širší, čímž se přizpůsobuje tvaru lýtka. Dámské lyžařské boty mají často speciální vložky, které chrání před ztrátou tepla. Jsou podstatně menší než pánské modely a obchody nabízejí větší škálu barev. Dámské boty jsou lehčí, měkčí, mají přizpůsobenější konstrukci skořepiny a více designových a odstínových variant.

Při výběru správného modelu lyžařské boty věnujte pozornost tuhosti neboli flexi. Index se udává na stupnici od 60 do 150. Čím vyšší je úroveň dovedností lyžaře, tím tužší by bota měla být. Tím se síla z nohou na lyže přenáší mnohem efektivněji. Pro začínající lyžařky by se flexe boty měla pohybovat ideálně mezi 60 a 70. Pro středně pokročilé lyžařky je to obvykle flexe kolem 90. Pro pokročilé lyžařky je to bota s flexí nad 90.

Jak vybrat správnou velikost dámských lyžařských bot? 

Při výběru lyžařských bot je nejdůležitějším faktorem velikost. Měli byste si změřit nohu a výsledek porovnat s tabulkou dodanou výrobcem. Velikost lyžařských bot se určuje podle mondénní velikostní stupnice, která se udává v centimetrech a odpovídá nejdelší části chodidla. Lyžařské boty musí přesně padnout na nohu, ale při měření se obvykle ukáže, že velikost boty je o polovinu nebo dokonce o číslo větší kvůli konstrukci stélky.

Střih, který si vyberete, musí vyhovovat také z hlediska šířky, která se nazývá LAST a měří se v přední části chodidla, tedy v nejširší části chodidla. Obuv musí odpovídat šířce vašeho chodidla, abyste se v ní cítili pohodlně. Kromě toho je důležitá také výše zmíněná flexe neboli tuhost boty. Nejlépe je vzít v úvahu vaše lyžařské schopnosti; čím menší jste, tím méně tuhý by měl být flex. Kromě toho jsou lyžařské boty vybaveny speciálními systémy nastavení: četnými přezkami, zapínáním nebo suchými zipy pro správné přizpůsobení noze.

Značky, které nabízejí kvalitní dámské lyžařské boty 

V kategorii Dámské lyžařské boty ve sportovním obchodě Sportano.cz najdete profesionální modely pro ženy od osvědčených výrobců, jako jsou ATOMIC, HEAD, Salomon, Fischer, Lange, Dalbello nebo Rossignol. Najdete zde modely pro začátečníky, středně pokročilé i nejzkušenější lyžaře. Přizpůsobte správný model své velikosti i individuálnímu vkusu, protože boty nabízíme v mnoha barevných variantách. Pokud si nejste jisti, jaký střih zvolit, využijte náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ten správný produkt.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget