Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Zimní horolezecké vybavení

Zimní lezecké vybavení na Sportano.cz 

Zimní trekking nebo Himálaj, seskoky padákem, drytooling, freeride, lezení po tyrolských ledovcích. Ve Sportanu najdete spolehlivé zimní lezecké vybavení od nejlepších výrobců: Grivel, Climb Technology, Ortovox, BCA nebo Komperdell, s nimiž náročný terén ani povětrnostní podmínky nebudou překážkou při zdolávání různých výzev. 

Na co se zaměřit při nákupu zimního lezeckého vybavení? 

Každý horolezec ví, že zimní lezení se řídí zcela jinými pravidly než letní výpravy. Zdánlivě snadné výstupy v Krkonoších, Karpatech nebo Tatrách mohou v zimě způsobit další obtíže. Seznam vybavení pro zimní lezení nebo bruslení by měl zahrnovat turistickou sekeru, mačky nebo poloautomatické mačky a lavinové ABC (lavinový detektor, sondu a lopatu). Při túrách na stezkách i mimo ně se vám budou hodit sněžnice, které sníží námahu při boření se do prachového sněhu jen v turistických botách. 

Aspirujete na ledovce v Alpách, Tyrolsku nebo na Islandu nebo se řadíte mezi jejich pokořitele? Kromě svých dovedností budete potřebovat také kvalitní jistící vybavení. Pro boty bez ráfků vybírejte mačky s ocelovými a dobře nabroušenými zuby. Jinak jsou nejlepší automatické mačky, které by měly být přizpůsobeny modelu vašich vysokohorských bot. Dále budete potřebovat horolezeckou sekeru s hrotem, lopatu (na kopání stupňů) nebo kladivo (na zatloukání šroubů a háků do ledu), sedací úvazek s karabinami a lany a nastavitelné stehenní a bederní pásy (umožňující přizpůsobit úvazek tloušťce vašeho oblečení), lavinové vybavení (detektor, sondu a lopatu) a šrouby do ledu na instalaci jistících bodů. 

Abyste si mohli plně užívat výhod lyžování a zajistit bezpečnost v zimě na horách, je důležité kupovat certifikované vybavení z odolných a kvalitních materiálů od osvědčených výrobců. 

Doplňte si zimní lezecké vybavení se Sportanem 

Čekan, mačky nebo kamaše, sněžnice a šrouby, stejně jako detektor, sonda a lavinová lopata - to je skutečná nutnost pro každého milovníka horských výprav v zimě. Výběr správného vybavení na zimní výlet do hor nebo na ledovce nemusí být zdlouhavý a náročný proces. Se Sportanem si můžete vybrat optimální vybavení, s nímž se budete moci věnovat své vášni v naprostém bezpečí. 

Na co se mám při koupi skipu zaměřit? 

Ledová sekera je jednoduchá konstrukce (skládající se především z tyče a hlavice), která se používá především jako brzda při sjíždění po skále, k podpírání a jištění. Klíčem k výběru správného modelu je úroveň vašich znalostí a zamýšlené použití. Máme lezecký model, který se osvědčí ve smíšeném terénu, při lezení v ledu, drytoolingu nebo v obtížných pasážích. Má ostře zahnutou vyměnitelnou čepel, krátkou rukojeť, hlavu kladiva a poutko na zápěstí (zabraňuje ztrátě sekery). Pro vysokohorskou turistiku v zimě se používá turistická varianta (tzv. oštěp) s rovnou nebo mírně zahnutou násadou, ocelovou nebo hliníkovou čepelí a doplněná pádlem a kladívkem. V případě os platí norma EN 13089:2011 + A1:2015, stejně jako označení pevnosti batohu - typ B (pevnost cca 2,5 kN, vhodné pro turistiku) a typ T (pevnost 3,5 kN, vhodné pro lezení). 

Raci a račice - klasifikace a použití 

Mačky, automatické nebo poloautomatické - mačky jsou základním prvkem zimního lezení v horách a na ledovcích. Zvyšují bezpečnost pohybu na kluzkém, zledovatělém povrchu, v kompaktním sněhu nebo v terénu, kde vrstvu ledu pokrývá sypký sníh. Košíkové mačky jsou nejuniverzálnější - nevyžadují speciální obuv (stačí tuhá podrážka) a jsou ideální pro zimní turistiku nebo trekking. Chystáte se lézt na ledovce nebo technicky náročné vrcholy? Základem vašeho vybavení by měly být automatické mačky přizpůsobené vysokohorské obuvi. Poloautomatické mačky jsou kombinací klece (vpředu) a páky/padla (na patě). Skvělé pro vysokohorskou turistiku. 

Chystáte se na procházku nebo běhání v lese se zmrzlou půdou? Plánujete vylézt na malý zasněžený kopec? Námahu vám zpříjemní turistické mačky, které se snadno nasazují (musíte je přizpůsobit velikosti zimních bot). Díky správnému počtu zubů (v závislosti na vašich potřebách) poskytují dobrou přilnavost na zledovatělém povrchu.  

Sněžnice 

Zaboření až po kolena do sněhu může účinně ztížit nebo dokonce ukončit nejednu zimní horskou výpravu. Abyste se tomu vyhnuli, doplňte svou zimní výbavu sněžnicemi, které odpovídají vaší celkové hmotnosti (tělesná hmotnost + hmotnost vybavení), schopnostem, terénu, ve kterém se budete pohybovat, a prašnosti sněhu. Jako začínající turisté volte kompozitní sněžnice do rovinatého terénu s vyznačenými turistickými stezkami nebo do podhůří. Jste horolezec? Sáhněte po horských sněžnicích s doplněním o mačky a přední útočné hroty, abyste si poradili s ledem a zdolávali strmé svahy. Věnujte pozornost počtu, pohyblivosti a typu vázání (mělo by být kompatibilní s vašimi zimními botami). 

Šrouby do ledu: které si vybrat? 

Ledové šrouby vám poslouží jako jeden ze základních prvků jištění nebo kotvení. Při jejich nákupu věnujte pozornost hmotnosti, snadnosti nastavení (po kolika otáčkách šroubu se šroub stabilně usadí v ledu), počtu útočných zubů (měly by být ostré), délce a přítomnosti kličky (integrovaná pro snadnější a rychlejší šroubování). V nabídce Sportano najdete šrouby do ledu různých délek a tvarů, vyrobené z odolné kalené oceli, které snadno přizpůsobíte své formě zimního lezení. 

Co je Avalanche ABC? 

Zimní horolezectví a skialpinismus není jen o nezapomenutelných výhledech a zážitcích, ale také o lavinovém nebezpečí. V našem obchodě si můžete vybrat vybavení, které vám usnadní nalezení pohřbeného a pomůže zachránit jeho život. Lavinový systém ABC se skládá z lavinového detektoru, sondy a lavinové lopaty a je povinnou součástí zimní horolezecké výbavy. Lavinový detektor je elektronické zařízení pracující ve dvou režimech - vysílání (zapíná se na začátku výstupu) a příjem (zapíná se po opadnutí laviny, aby bylo možné lokalizovat osoby zasypané sněhem) rádiových signálů 457 kHz, které usnadňují pátrací akci. Lavinový detektor je nejlepší umístit do speciálního pouzdra na hrudi, snížíte tak riziko jeho ztráty nebo obtížného přístupu k němu pod sněhovou pokrývkou. Lavinová sonda, skládací tyč, se používá k určení polohy zasypané osoby. Vyberte si model z hliníku nebo uhlíkových vláken, dlouhý 240 nebo 320 cm, s robustní čepelí o větším průměru (snadnější pronikání sněhovou pokrývkou) a s měrnou čarou, jejíž konec je zřetelně označen jinou barvou. Sada lavinového vybavení obsahuje lavinovou lopatu. Měl by být skládací, vyrobený z vysoce kvalitních slitin (např. hliníku), aby byla zajištěna dostatečná tuhost, a měl by mít prodlouženou rukojeť ve tvaru T nebo D. 

Je třeba mít na paměti, že pouze kompletní lavinový systém ABC splní svou funkci, takže se nevzdávejte žádného prvku. Sportano nabízí lavinové vybavení renomovaných značek, jako je Ortovox, který nabízí lavinový záchranný set Diract Voice detector, nejmodernější 3anténové zařízení s hlasovou navigací, velkým přehledným displejem, systémem Smart-Antenna-TechnologyTM  (optimalizace dosahu) a možností označit 4 zasypané osoby. 

Další zimní lezecké doplňky 

Kromě základního zimního horolezeckého vybavení se vyplatí věnovat pozornost i jeho správnému skladování. Obal na cepín nebo sekeru prodlouží životnost vybavení, usnadní jeho přepravu a ochrání ho před mechanickým poškozením nebo UV zářením. S vysoce kvalitním specializovaným vybavením od společnosti Sportano bude každá zimní výprava do hor bezpečná a přínosná.   

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget