Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Termoaktivní oblečení

Technické spodní prádlo - teplé a pohodlné modely v obchodě Sportano 

Technické neboli termoprádlo výrazně ovlivňuje komfort pohybu na stezce a při vícedenních túrách. Je to první vrstva oděvu, která se nosí v nepříznivých podmínkách. Technické spodní prádlo účinně chrání před chladem, dobře izoluje a zároveň odvádí vlhkost při intenzivním cvičení. V kategorii Technické spodní prádlo ve sportovním obchodě Sportano najdete kvalitní výrobky z odolných materiálů od značek jako Carpatree, Nike, ASSOS, X-Bionic, Smartwool, Viking, UYN nebo La Sportiva

Technické spodní prádlo - ideální volba, když očekáváte teplo 

Technické prádlo a termoaktivní prádlo jsou zaměnitelná slova a oděv je určen do náročných povětrnostních podmínek, se kterými se můžete setkat na stezce nebo ve vyšších polohách. Je zodpovědný za zajištění dostatečné tepelné izolace a také reguluje teplotu v závislosti na intenzitě námahy. Hlavním úkolem technického prádla je zajistit tepelný komfort a účinně odvádět pot do dalších vrstev oblečení. Pokožka tak zůstává svěží a suchá, což je při trekingu nesmírně důležité. Technické prádlo se vyrábí ze syntetických materiálů, jejich směsí, bambusových vláken nebo merino vlny. Pokud má spodní prádlo dostatečně odvádět vlhkost, je důležité vybírat přiléhavé a přiléhavé výrobky.  

Některé modely technického spodního prádla mají rozdělené mapovací zóny, které jsou zodpovědné za zahřívání jednotlivých částí těla, například hrudníku nebo krku. V zónách se obvykle používají silnější materiály nebo speciální tkaniny. Nejdůležitější je vybírat spodní prádlo podle typu aktivity, protože technické prádlo se používá nejen pro turistiku, ale také pro zimní sporty nebo jiné outdoorové aktivity.  

Výběr správného technického spodního prádla 

Při výběru technického prádla je důležité věnovat pozornost především výrobnímu materiálu. Pro tento typ oděvu se obvykle používají plasty, které jsou méně prodyšné, ale zaručují vynikající tepelně izolační vlastnosti. Většina oděvů je vyrobena z polyesteru, polyamidu, nylonu nebo elastanu. Tkanina zůstává dostatečně pružná, aby se dobře přizpůsobila tělu, dobře přilnula a plnila svou nejdůležitější funkci, kterou je odvádění vlhkosti od pokožky. Nejlepší je bezešvé technické prádlo, které nedráždí pokožku, protože švy jsou skryté nebo zcela ploché. Někdy se používají i přírodní tkaniny, jako je bavlna, ale ty bohužel nemají dobré izolační vlastnosti a rychle nasáknou vlhkost. Merino vlna je rozhodně lepší volbou, protože poskytuje vysokou úroveň tepelného komfortu.  

Značky nabízející kvalitní technické prádlo 

Sportano je sportovní obchod s širokou nabídkou produktů pro turistiku za všech podmínek. Máme na skladě profesionální oblečení, včetně technického prádla, které si poradí s nízkými teplotami a poryvy větru a poskytuje vysokou úroveň tepelného komfortu. V našem obchodě najdete technické prádlo od osvědčených výrobců, jako jsou Carpatree, Nike, ASSOS, Icebreaker, X-Bionic, Smartwool, Viking, UYN a La Sportiva. Určitě najdete ty správné produkty, které vyhovují vašim potřebám, a náš profesionální zákaznický servis vám pomůže s výběrem. 

Rozbalit popis Sbalit popis