• Doprava zdarma
 • 30 dnů na vrácení zboží
 • Expedice do 48 h
Nav switch

Osvětlení jízdních kol

Výrobky: 136

View as
 1. Zadní svítilna na kolo Knog Plus 12142
  474,00 Kč
  421,00 Kč
  20 lm

  1

 2. Přední světlo Infini Super Lava I-263PH-B
  927,00 Kč
  790,00 Kč
  300 lm

  1

 3. Knog PWR Přední světlo na kolo 12306
  2 474,00 Kč
  2 106,00 Kč
  700 lm

  1

 4. Přední svítilna na kolo Knog PWR Rider 12057
  1 685,00 Kč
  1 474,00 Kč
  450 lm

  1

 5. CatEye Ampp 800 světlomet Hl-El088Rc
  1 579,00 Kč
  1 158,00 Kč
  OS

  1

Osvětlení jízdních kol ve sportovním obchodě Sportano

Bezpečnost při jízdě na kole je aspekt, na který je třeba bezpodmínečně dbát. Pokud hledáte odolné, spolehlivé a efektivní osvětlení na kolo, Sportano nabízí výrobky uznávaných značek ve světě cyklistiky. Navštivte Sportano.cz a jezděte bezpečně, ať už vás kola zavedou kamkoli! 

Jaká světla zvolit pro své kolo?

Když se rozhodnete koupit si jízdní kolo, je nutné ho vybavit sadou světel, aby byla jízda na kole bezpečnější. Stojí za to vědět, že v případě zapojení do provozu s ostatními vozidly na veřejných komunikacích je ze zákona vyžadováno také odpovídající osvětlení. Jaká světla na kolo vybrat? Záleží na tom, kde jezdíte. 

Přední cyklistická světla

Výstražná světla pro jízdní kola se hodí především tam, kde je viditelnost dobrá bez ohledu na denní dobu nebo novou dobu - například v městských ulicích. Osvětlení nejnižšího výkonu obvykle signalizuje polohu cyklisty až po setmění, ale výkonnější modely mohou být účinné i ve dne. Některé z nich svítí stálým světlem, jiné blikají. 

Pokud přemýšlíte, které světlo na kolo je vhodné pro použití mimo město, vyberte si svítící. Tento typ konstrukce zajišťuje dobrou viditelnost v rozmanitém terénu. Pro jízdu po zpevněných cestách (např. asfaltu) postačí svítilna na kolo o výkonu 200 lumenů. Pokud chcete jezdit v temné divočině (např. v lese), vyberte si model, který svítí několikanásobně silněji. Nejúčinnější světlo na kolo svítí výkonem až 1000 lumenů. 

Zadní cyklistická světla

Nejen přední osvětlení jízdního kola se dělí na dva typy. Zadní část jízdního kola je místem, kde odrazky často signalizují polohu cyklisty. Červené světlo bude účinnější než oni. 

Stejně jako přední světla může i zadní světlo na kole fungovat nepřetržitě nebo blikat. Je důležité, aby byl dostatečně silný, aby si vozidlo jedoucí za ním cyklisty včas všimlo. Dobrou volbou je koupit světlo, které je vidět alespoň na několik metrů. 

Osvětlení kol jízdních kol 

Ačkoli se na první pohled může zdát, že boční LED světla pro jízdní kola jsou jen efektní vychytávkou, mají praktické využití. Lze je doporučit lidem, kteří často jezdí po silnicích, po nichž jezdí auta. Boční LED diody zajišťují vynikající viditelnost jízdního kola například při výjezdu z vedlejší silnice nebo při odbočování na kruhovém objezdu. 

Sada osvětlení jízdního kola

Světla na kolo lze zakoupit samostatně. Je však dobré zakoupit sadu světel. Výhodou takového řešení je mít světla se stejným výkonem (např. 300 lumenů) vpředu i vzadu. Navíc je taková sada často levnější než samostatně zakoupené lampy

Nejlepší světla na kolo od profesionálních značek 

Sportano nabízí špičkové produkty značek specializujících se na výrobu příslušenství pro jízdní kola. Ve Sportanu si můžete vybrat ze značek Infini, Kellys, Lezyne a Topeak. Každá z těchto společností má dlouholeté zkušenosti a vytváří zařízení, které uživateli slouží mnoho let. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget