Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Šipky

Dart - vyberte si správné vybavení a příslušenství v obchodě Sportano 

Šipky už dávno nejsou jen jednoduchou hrou s diskem a šipkami, která se obvykle spojuje s rekreačními hrami s blízkými přáteli. Již mnoho let se dokonce konají mistrovství světa v šipkách a četné turnaje, a proto počet fanoušků šipek neustále roste. Pokud se chcete vybavit potřebným příslušenstvím pro hru, jako jsou šipky a terč, ve Sportanu nabízíme profesionální vybavení renomovaných značek. Najdete u nás také šipková pírka, shafty a příslušenství k šipkám.  

Šipky - pravidla 

Než se rozhodnete koupit správné vybavení pro šipkovou soutěž, naučte se nejdůležitější pravidla hry. Soutěže v šipkách se obvykle hrají ve dvou lidech, ale amatérských her se může účastnit i více uživatelů. Standardní soutěž probíhá tak, že se účastníci střídají ve třech hodech, přičemž vítězem se stává osoba s vyšším počtem bodů. Nejoblíbenější formou této hry je šipka 501, kdy každý hráč začíná soutěž se skóre 501 a střídavě hází 3 šipky. Vyhrává ten, kdo jako první získá 0 bodů, takže hra je spíše o sbírání bodů než o jejich získávání. Existuje mnoho variant této hry a pravidla šipek se mohou měnit v závislosti na použité hře. Ke hře šipek potřebujete především šipkový disk (sisalový nebo elektronický) a šipky.  

Z jaké vzdálenosti házet? 

Pokud plánujete rekreační hru v šipky, najděte si vhodné místo pro hru v interiéru nebo venku. Nejlepší je najít volný prostor v okolí, kde by neměl být skleněný nábytek nebo předměty z choulostivého materiálu. Samotný disk se šipkami by měl být umístěn tak, aby poskytoval prostor pro házení. Při házení šipek záleží také na vzdálenosti a zavěšení terče by nemělo být nahodilé. V profesionálních hrách je určena výška terče a vzdálenost hodu. Výška středu terče, tzv. býčího oka, by měla být 173 cm nad podlahou a terč musí být 237 cm od házejícího.  

Šipky a terč na šipky - jak vybrat správné modely? 

Nejdůležitějším vybavením pro tuto činnost je šipky, přičemž pro domácí použití je nejvhodnější sisalová šipka. Vyznačuje se tichým provozem, volností při hře a možností použití v interiéru i exteriéru. Počet hráčů je navíc libovolný, takže turnaje lze hrát i ve více lidech. K dispozici je také elektronický disk, který je mnohem hlučnější a počet osob, které mohou hrát, je omezen. Je citlivý na mechanické poškození a obvykle je určen pro použití v interiéru. Kromě toho se modely elektronických disků často liší velikostí trojitého a dvojitého pole.  

Šipky se naopak skládají ze čtyř částí, mezi které patří letka (blade), hlaveň (barrel), násadka (cap) a pérko. Šipky jsou nejčastěji k dostání spolu s kotoučem, ale ty se opotřebovávají nejrychleji a je třeba je vyměnit. Jejich hmotnost se pohybuje od 15 do 50 gramů v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.  

Klasická nebo elektrická šipka? 

Mezi typy hry lze rozlišit klasické šipky a elektronické šipky, které se liší použitím disku. Klasické šipky používají výše zmíněný sisalový disk, který se doporučuje pro rekreační a domácí hry. Především se vyznačuje velmi tichým provozem a možnosti hry a počtu osob jsou libovolné. Tento typ šipek lze použít prakticky kdekoli - venku i uvnitř. Elektronické šipky na druhou stranu nejsou nic jiného než používání elektrického šipkového terče. Tento typ šipek umožňuje automatické počítání bodů, nabízí výběr z několika typů her a vyznačuje se nízkou hmotností. Nevýhodou tohoto typu hry je omezený počet osob a samotný disk je méně odolný proti poškození.  

Výběr správných šipek pro děti 

Nejlepší šipky pro děti jsou magnetické šipky, jejichž sady obvykle obsahují kovový terč a plastové šipky s magnety. K dispozici jsou také šipky na suchý zip, při kterých se na cíl hází speciálními míčky. Šipky v magnetickém provedení nemají ostrý hrot, který by umožnil zranění během hry. Tento typ šipkové hry a vybavení je pro dítě bezpečný a pohodlný.  

Rozbalit popis Sbalit popis