Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Pedály

Pedály pro jízdní kola - vyberte si podle toho v obchodě Sportano 

Výběr správných pedálů ovlivňuje přilnavost a pohodlí při jízdě a díky nim síla vyvinutá svaly uvádí kolo do pohybu. Na trhu jsou k dispozici platformové pedály, nacvakávací pedály SPD, pedály s nosem nebo pedály určené pro styl jízdy - trekingové nebo MTB. Ve Sportanu jsme se postarali o profesionální cyklistické díly a vybavení, takže u nás najdete cyklistické pedály od renomovaných výrobců, jako jsou Wahoo, Strider, Exustar, DARTMOOR, OXC, Kellys, Garmin, LOOK, Shimano nebo TIME

MTB, plošinové, klikové nebo silniční - typy pedálů pro jízdní kola 

Nejběžnějším typem pedálů jsou platformové pedály pro jízdní kola, které jsou ke klice připevněny na ložiskové ose, často vroubkované, aby se dostatečně držely. Je dostatečně univerzální na to, aby se na něm dalo jezdit v jakémkoli typu obuvi. Někdy se mezi platformovými výrobky objevují také MTB pedály, které mohou mít navíc rám s výstupky pro zvýšení přilnavosti obuvi.  

Další možností jsou pedály pro jízdu na kole s nosy, které jsou vybaveny nosy, které drží nohu na místě. Naproti tomu cyklistické pedály SPD (s klipsnou) mají západky, do kterých se bota zapíná, a když uslyšíte cvaknutí, znamená to, že bota byla správně zapnuta.  

Na trhu jsou také pedály s klikou a pedály s hroty, tj. výstupky, které mají zvýšit přilnavost.  

Jak vybrat správné pedály na kolo? 

Při výběru pedálů je důležité přizpůsobit model k jízdnímu kolu a stylu jízdy a dále věnovat pozornost zpracování a materiálu - odolnému, poskytujícímu přilnavost a zajišťujícímu nízkou hmotnost. Pedály by měly být odolné proti poškození a silným nárazům, proto je důležitý materiál konstrukce. Nezapomeňte také přizpůsobit velikost platformy pedálů velikosti obuvi, ve které budete jezdit. Většina pedálů má stejnou kliku s velikostí závitu 9/16. Robustní pedály mají strojní ložisko, na trhu jsou i další typy ložisek - keramická, kluzná, kuličková, průmyslová nebo kuželíková.   

Z jakého materiálu jsou vyrobeny pedály pro jízdní kola? 

Při výběru správného výrobku se můžete setkat s hliníkovými pedály pro jízdní kola a kovovými pedály pro jízdní kola. Oba typy jsou odolné proti poškození a silným nárazům a neopotřebovávají se příliš rychle, takže vynikají dlouhou životností. Některé pedály jsou vyrobeny z nylonu, který je o něco levnější než hliníkové pedály. Na druhou stranu pedály vyrobené z uhlíkového kompozitu a karbonu zaručují nízkou hmotnost a lépe odolávají vibracím. Některé pedály pro jízdní kola mají také speciální protiskluzový povrch nebo povrchovou úpravu, která zvyšuje přilnavost a pohodlí. 

Přizpůsobení pedálů jízdnímu kolu a stylu jízdy 

Správné pedály by měly odpovídat stylu jízdy a jízdnímu kolu, kde se rozlišují městské, trekingové, horské nebo silniční jednokolky. Při jízdě v náročném terénu je nejdůležitější stupeň přilnavosti. Pokud hodláte jezdit na horském kole a v drsných podmínkách, měly by mít pedály na platformě MTB kovový rám s vyčnívajícími komponenty. Pro městskou a rekreační jízdu se dobře hodí klasické platformové pedály s gumovými nebo drážkovanými prvky pro lepší přilnavost. Pokud chcete zlepšit efektivitu jízdy a zvýšit pohodlí, můžete si vybrat pedály s nosem. Naopak pro silniční cyklistiku je nejlepší používat pedály SPD nebo pedály s klipsnou.  

Výběr dětských pedálů na kolo 

Pedály dětského kola jsou důležitou součástí celé jednokolky, zejména když se vaše dítě teprve učí zvládat správnou techniku jízdy. V závislosti na tlaku se dítě učí přizpůsobovat rychlost podmínkám na silnici a také svým vlastním schopnostem.  

Dětské pedály na kolo jsou obvykle vyrobeny z plastu a mají menší rozměry než pedály pro dospělé. Kromě toho jsou vybaveny drsným povrchem nebo malými zuby pro lepší přilnavost. Dětské cyklistické pedály jsou ve většině případů univerzální modely, takže pro jízdu na kole se hodí jakýkoli typ obuvi. Pedály by navíc měly mít reflexní prvky pro lepší viditelnost, zejména když dítě jezdí na kole ve městě.  

Cyklistické pedály - jaké značky vybrat? 

Ve Sportanu nabízíme nacvakávací pedály na kolo i platformové pedály pro silniční nebo MTB kolo od profesionálních značek, jako jsou Wahoo, Strider, Exustar, OXC, Kellys, Garmin, LOOK nebo TIME. Pokud hledáte kvalitní výrobky pro své silniční kolo, vyberte si pedály Shimano v nacvakávacím provedení s kuličkovými ložisky. U nás budete vybaveni také pedály DARTMOOR pro jízdní kola se strojním nebo kluzným ložiskem. Přizpůsobte správný model pedálů svému jednokolovému motocyklu a stylu, abyste se při jízdě cítili pohodlně a zvýšili přilnavost bez ohledu na podmínky.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget