Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Boty na házenou

Házenkářská obuv - pohodlné a odolné modely v obchodě Sportano 

Házená je sport, jehož popularita stále roste. Když se rozhodnete pro tento druh sportu, je důležité nejprve zvládnout techniku a získat správné dovednosti. Abyste si zajistili co nejvyšší úroveň pohodlí a bezpečnosti na hřišti, měli byste se vybavit házenkářskou obuví. Zaručují dostatečnou stabilitu vůči zemi, tlumení a pohodlný pohyb během tréninku. V nabídce obchodu Sportano.cz najdete kvalitní házenkářské boty Mizuno a házenkářské boty Kempa, které vyhoví vašim potřebám. 

Výběr správné házenkářské obuvi 

Házená je náročný sport, kde se od každého hráče očekává hbitost, obratnost a dostatečná přesnost v úchopu a přihrávce. Za tímto účelem by se házenkářská obuv měla vyznačovat přiměřenou stabilitou, která ovlivňuje pohodlí při používání. Proto je nejdůležitější vlastností házenkářské obuvi odpružení, které usnadňuje skoky a manévry na hřišti. Musí pokrývat celou plochu chodidla, protože jinak hrozí nebezpečí zranění. Při skákání na tvrdém povrchu jsou kyčelní, kolenní a chodidlové klouby náchylné ke zranění. Za tímto účelem by boty měly mít také speciálně umístěnou stélku - gelovou vložku - která rovněž zajišťuje pohodlné nošení.  

Při výběru dámské a pánské házenkářské obuvi vybírejte modely, které mají prodyšné vrstvy (síťovina) nebo jsou vyrobeny z pružných materiálů. Obuv pro tento sport by měla odvádět vlhkost a teplo a chránit nohy před nadměrným pocením. To má také stabilizační účinek na chodidlo uvnitř boty. Když už byla zmíněna stabilita - to je další důležitá vlastnost házenkářské obuvi. Zvolený model musí chránit kotník a chodidlo, proto se doporučují výrobky s mírně vyšším svrškem pro lepší stabilizaci kotníku.  

Pokud hledáte správnou házenkářskou obuv pro děti, věnujte pozornost správné velikosti podle délky stélky. Obuv by také měla být vyrobena z prodyšných materiálů, aby se dítě cítilo pohodlně. Obvykle se jedná o juniorskou házenkářskou obuv s odpružením. Zajistí, aby se vaše dítě vyhnulo následkům skoku na tvrdou zem při házení. 

Značky nabízející kvalitní házenkářskou obuv 

Ve sportovním obchodě Sportano.cz najdete kvalitní házenkářskou obuv Kempa, která je vybavena technologií TORSION SUPPORT. Vestavěný torzní prvek zaručuje pohodlné a ergonomické kroky. Některé modely jsou vybaveny prvkem HEELKAGE, který spojuje metatarzální a patní oblast. Tato kombinace zajišťuje maximální stabilitu. Podrážka MICHELIN zajišťuje ideální přilnavost k podkladu a obuv se podle toho přizpůsobuje chodidlu.  

Vybavíme vás také házenkářskou obuví Mizuno s moderními technologiemi, jako jsou Dynamotion Groove a Dynamotion Fit. Prvním řešením jsou strategicky umístěné zářezy v podrážce, které zajišťují dostatečnou přilnavost. Druhým systémem je technologie použitá ve svršku, která zajišťuje dokonalé přizpůsobení noze bez omezení pohybu. AIRmesh je navíc zárukou prodyšnosti a pohodlí. V obuvi této značky najdete také inovativní systém MIZUNO INTERCOOL, který se stará o správné odvětrávání. 

Rozbalit popis Sbalit popis