Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

SUP prkna

SUP prkno pro plavání ve stylu Stand Up Paddle

SUP neboli pádlování ve stoje je rychle se rozvíjející vodní sport, při kterém hraje nesmírně důležitou roli správné vybavení. V kategorii SUP prkna na Sportano.cz najdete prkna vybraná našimi odborníky od zkušených a osvědčených výrobců v oboru. Každý model je zárukou nejvyšší kvality zpracování a bezpečnosti na vodě. Vyberte si SUP prkno ve Sportanu a plujte, i když nejsou vlny!

Typy SUP prken: které si vybrat?

SUP, jak už název napovídá, spočívá v plavání na prkně ve stoje. K posílení a usměrnění plavby se používá speciální SUP pádlo, tzv. paddle board. Na trhu jsou různé typy prken SUP, která se liší tvarem. Různé modely jsou vhodné pro osoby různých úrovní a velikostí. Pokud přemýšlíte, které SUP prkno si vybrat, níže se věnujeme jednotlivým typům, které najdete ve Sportanu.

SUP allround prkno

SUP allround board je model určený především pro začátečníky. Je vhodný především pro rekreační plavání a umožňuje klidný, nepříliš rychlý pohyb po vodní hladině. Univerzální prkno SUP se nejlépe používá na jezerech, řekách nebo během klidných dnů na moři. Poskytuje stabilitu a pocit bezpečí. Vyznačuje se mírně zašpičatělou přídí a zádí, přičemž příď je rovněž mírně zvednutá.

Turistické prkno SUP

SUP touring board je model s mnohem špičatější přídí a užší konstrukcí. Obvykle ho používají středně pokročilí jezdci, ale někdy se používá i jako SUP prkno pro začátečníky. Umožňuje o něco vyšší rychlost než allround a dobře se ovládá i v malých vlnách. Na turistická prkna SUP se vejde spousta zavazadel.

Závodní deska SUP

Závodní prkno SUP je nejdelší, nejtenčí a nejšpičatější ze všech. Byl vytvořen pro zkušené uživatele a profesionály. Je nejméně stabilní, ale umožňuje vyvinout velkou rychlost a vyhrávat závody. Vyžaduje mnoho zkušeností a poskytuje velmi intenzivní trénink pro celé tělo.

Surfovací prkno SUP

Surfovací prkno SUP je model, který se nejlépe hodí do velkých vln. Obvykle se vyznačuje malou konstrukcí, která ztěžuje udržení rovnováhy. Tento typ SUP prkna používají velmi pokročilí uživatelé. Jsou nejnáchylnější k soustružení a vyznačují se vysokou přesností. Na trhu jsou také windsurfingová SUP prkna, na která lze připevnit plachtu.

Nafukovací nebo pevný - který SUP board je lepší?

Desky SUP se dále dělí na nafukovací a pevné. Vzhledem ke značným rozměrům desek jsou velmi oblíbené nafukovací desky. Tyto modely jsou vyrobeny z velmi pevných materiálů a jsou nafouknuty vzduchem, takže jsou velmi tvrdé. Po vyfouknutí je lze snadno složit a zabírají velmi málo místa. Díky tomu si je můžete snadno vzít s sebou na dovolenou nebo je bez problémů uskladnit doma. Pevná prkna SUP díky své odolné konstrukci zabírají hodně místa a nelze je složit. Často je najdete v půjčovnách vybavení, protože jsou velmi odolné proti poškození.


 SUP prkna nacházejí stále více využití. Oblíbené se stává nejen plachtění na nich, ale také cvičení jógy nebo rybaření. V obchodech jsou nyní k dostání například SUP prkna se sedačkami nebo prkna pro dvě osoby, která lze používat s dítětem. Neváhejte si v našem obchodě vybrat model, který bude vyhovovat vašim potřebám. V naší nabídce najdete prkna SUP od výrobců, jako je Hydro Force, Aqua Marina nebo WATTSUP. Důvěřujte vysoké kvalitě a vydejte se na širé vody se Sportanem!

Rozbalit popis Sbalit popis