Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kajaky

Kajaky - moderní a bezpečné modely ve sportovním obchodě Sportano 

Jízda na kajaku je aktivita, která je stále populárnější, a proto je rozumné si pro tento vodní sport vybrat vlastní vybavení. Zajímá vás, jak si vybrat správný typ kajaku a co si vzít s sebou na vodu? V první řadě si vyberte bezpečné a pohodlné vybavení, které bude fungovat v různých podmínkách. Prohlédněte si širokou nabídku kajaků Sportano od profesionálních značek, jako jsou Sevylor, Viamare, Pure4Fun a Aqua Marina

Kajaky nafukovací, nafukovací, jednoduché nebo dvojité - typy kajaků 

Mezi kajaky existují z hlediska konstrukce dva základní typy: tradiční (pevný) kajak a nafukovací (plovací) kajak. První z nich je obvykle vyroben z laminátu nebo jiného plastu, například polyethylenu, takže je lehký a zároveň odolný. Je velmi snadné opravit poškození, ale bohužel se mohou v nekontrolované situaci rychleji převrátit. Naproti tomu nafukovací kajak lze připravit k použití ještě před samotným vplutím do vody. Stačí je jen nafouknout a na rozdíl od toho, co si možná myslíte, jsou velmi bezpečné a vyrobené z komorové konstrukce a robustních plastů, které jsou odolné proti poškození. Po skončení plavání kajak jednoduše vyfoukněte, vysušte a sbalte do přenosného pouzdra nebo batohu.  

Rozlišují se také kajaky určené pro různé aktivity: 

  • Sportovní kajak - určený pro konkrétní disciplíny, obvykle s charakteristickým tvarem v závislosti na typu aktivity; 
  • rybářský kajak - vyznačuje se stabilitou a pohodlím při používání a většími rozměry pro uložení rybářského vybavení a zavazadel; 
  • turistický kajak - obvykle pohodlný a stabilní, s velkými rozměry a možností přepravy velkého množství zavazadel; 
  • horský kajak - určený pro horské řeky, robustní a stabilní s úzkou konstrukcí, která si dobře poradí se všemi překážkami; 

Při výběru kajaku se řiďte počtem osob, které ho budou používat. Mezi dostupnými modely najdete nejen kajak pro jednu osobu, ale také kajak pro dvě nebo tři osoby.   

Jak si vybrat správný kajak a přizpůsobit ho svým požadavkům? 

Při výběru správného kajaku je důležité zvážit maximální zatížení, které zařízení vydrží. Důležitá je nejen hmotnost uživatelů, ale také zavazadel. Pokud se rozhodnete cestovat v kajaku se zavazadly, je dobré vybírat modely, do kterých se vejdou. Nafukovací kajaky mají obvykle na přídi a na zádi speciální zavazadlové šňůry, na které můžete připevnit své vybavení. I přes sólo výpravu je vhodné zvolit model kajaku pro dvě osoby, protože si můžete vzít více vybavení. Kromě toho by se měl upravit také výtlak, protože s příliš velkým vybavením se bude špatně manévrovat. Naopak příliš malý výtlak způsobí nestabilitu kajaku.  

Co si vzít s sebou na kajak a jak zajistit bezpečnost? 

Zajímá vás, co si vzít s sebou na výlet na kajaku, aby byl pohodlný a bezpečný? V první řadě se vyplatí vybavit se záchrannou vestou nebo plovací vestou. Rozdíl mezi nimi je v tom, že první model je vhodný pro lidi, kteří umí plavat a cítí se na vodě dobře. Naproti tomu záchranná vesta má obvykle pevný límec a je navržena tak, aby udržela každého na hladině. Kromě toho si vyberte oblečení, které je vhodné do daných podmínek, takže je prodyšné nebo dobře izoluje od chladu. Hodit se budou také neoprenové boty nebo ponožky, které udrží vaše nohy v suchu, když je v kajaku voda. Pokud se chystáte na delší výlet na kajaku a berete si s sebou zavazadla, uložte je do nepromokavých pytlů nebo obalů, které je ochrání před vodou. 

Na jaké značky se vyplatí vsadit při nákupu kajaku? 

Pokud hledáte nafukovací kajak, mezi modely najdete výrobky značky Aqua Marina, která sází na zesílený, vícevrstvý PVC materiál a někdy také používá technologii Drop-Stitch. Extrémně stabilní a prostorné kajaky pro více osob. Značka Pure4Fun nabízí kromě klasických kajaků také produkty, které kombinují funkčnost kajaku a SUP prkna. Je ideální pro rybaření, ale také pro výlety po jezerech a řekách. Z nabídky si můžete vybrat také nafukovací kajak značky Viamare se dvěma nebo třemi vzduchovými komorami a materiálem odolným proti poškrábání a mořské vodě. 

Ve Sportanu máme profesionální kajaky, takže si určitě vyberete ten správný produkt pro své vodní výlety. Náš zákaznický servis vám pomůže vybrat to správné zařízení! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget