Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Silniční přilby

Silniční přilby - vyberte si odolný a bezpečný model v internetovém obchodě Sportano 

Cyklistická přilba je bezpochyby jednou z nejdůležitějších součástí výbavy, pokud vám záleží na vaší bezpečnosti. K pádu může dojít kdykoli během jízdy, proto vás silniční přilba ochrání před vážnými zraněními a odřeninami. Ve Sportanu najdete kvalitní pánské a dámské silniční cyklistické přilby profesionálních značek, jako jsou ABUS, UVEX, POC, Oakley, Lazer, Giro, HJC, Alpina, BELL nebo CASCO. Vyberte si model, který vyhovuje vašemu stylu jízdy a vašim potřebám - je vyroben technologií In-mold a MIPS a vyznačuje se nízkou hmotností. Pokud hledáte přilbu pro rychlou jízdu, bude pro vás vhodná silniční helma aero se zabudovanou konstrukcí. Vybavíme vás odolnými a bezpečnými cyklistickými přilbami.  

Kdy se vyplatí koupit helmu na silniční kolo? 

Je dobré mít silniční cyklistickou přilbu jak pro každodenní jízdu, tak pro trénink nebo cyklistické závody. Přilba zajišťuje bezpečnost a chrání hlavu při případném pádu. Jedná se o nezbytnou součást výbavy, zejména pokud provozujeme extrémní nebo dynamické typy cyklistiky. K pádům dochází častěji při vyšších rychlostech nebo na nerovném terénu, proto je dobré mít s sebou přilbu.  

Na trhu je k dispozici široká škála pánských a dámských silničních přileb, takže si určitě vyberete ten správný model. Pokud přemýšlíte, jaká silniční přilba by byla nejlepší, přizpůsobte výrobek svým potřebám tak, aby byl lehký, měl aerodynamický tvar a zároveň zajišťoval dobré proudění vzduchu.  

Jak si vybrat přilbu na silniční kolo? 

Přilba na silniční kolo se vyznačuje aerodynamickým tvarem s prodlouženou zadní částí a je vyrobena z odolných materiálů, aby byla zachována nízká hmotnost výrobku. Silniční cyklistické přilby obvykle dosahují hmotnosti kolem 300 g a s dalšími technologiemi, jako je MIPS, může být hmotnost o něco vyšší. Hmotnost přilby je při silniční cyklistice nesmírně důležitá, protože ovlivňuje rychlost a pohodlí jízdy. Při výběru silniční přilby věnujte pozornost počtu větracích otvorů, které ovlivňují také hmotnost výrobku a zajišťují správné proudění vzduchu. Čím více otvorů, tím lepší větrání. Na druhé straně je zde silniční helma aero, která je na trhu více postavená a zjednodušená. Je určen především pro rovinaté a rychlé závody, protože poskytuje lepší výkon a vyšší rychlost.  

Při výběru správného modelu se vyplatí podívat se na technologii In-mold, která dostatečně tlumí nárazy. Silniční přilba MIPS zase využívá technologii, která kombinuje skořepinu se speciální vložkou a poskytuje lepší tlumení a ochranu při pádu.  

Výběr správné velikosti silniční přilby 

Silniční cyklistická přilba by měla na hlavě dobře sedět a přiléhat, proto změřte obvod hlavy nad linií očí (nad ušima a zátylkem). Výsledné měření je třeba porovnat s hodnotami, které pro vybraný model uvádí výrobce. Správná velikost je zásadní, pokud se chcete při jízdě cítit pohodlně, a samotná přilba musí zajišťovat bezpečnost. Příliš malá přilba vás bude tlačit a příliš volná přilba se může při pohybu pohybovat. Většina modelů má také systém nastavení, který umožňuje přizpůsobit přilbu obvodu hlavy pomocí speciálního knoflíku, nebo klasické přilby se zoubky.  

Silniční přilba se sklem nebo bez skla? 

Silniční přilba s hledím je vynikající volbou pro každodenní jízdu i intenzivní trénink, protože zlepšuje viditelnost a chrání oči před škodlivými slunečními paprsky. Model přilby s kšiltem je vhodný i pro rychlou jízdu, protože do očí se nedostanou žádné nečistoty, prach ani hmyz. Kšilt umožňuje neustále sledovat vozovku a je mnohem pohodlnější než přilba s brýlemi, které mohou během jízdy spadnout a neposkytují dostatečnou ochranu. Silniční přilba s hledím chrání větší část obličeje, čímž zajišťuje bezpečnost a maximální zorné pole při jízdě.  

Nejkvalitnější značky silničních přileb 

V řadě Sportano najdete silniční přilbu BELL s klasickým designem a množstvím větracích otvorů. Samotná skořepina přilby je vyrobena technologií In-mold, která poskytuje dostatečné tlumení a ochranu v případě pádu. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní modely, jako je silniční přilba POC, silniční přilba Giro nebo silniční přilby CASCO, Alpina, Oakley, KASK nebo Rudy Project

Pokud hledáte výrobek s aerodynamičtějším tvarem a vestavěnou konstrukcí, vyberte si lehkou silniční přilbu HJC s ventilací Active a VENTURY DYNAMICS. Podobný model můžete zvolit u silniční přilby UVEX nebo silniční přilby Lazer a najdete zde také výrobky s univerzálnějším tvarem a několika větracími otvory pro lepší proudění vzduchu. Silniční přilba ABUS je naopak vybavena systémem obvodového nastavení Zoom Ace a také AirPortem na zadní straně výrobku, který umožňuje bezpečné umístění brýlí při zachování aerodynamického tvaru. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget