Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kreatin

Kategorie Kreatin na Sportano.cz je místem, kde najdete vysoce kvalitní doplňky stravy vybrané odborníky. Kreatin je jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy, zejména mezi lidmi, kteří vedou aktivní životní styl. Vyplatí se vybírat produkty od spolehlivých výrobců, kteří se zaměřují na nejlepší receptury a účinné působení. Podívejte se na nabídku společnosti Sportano a vyberte si ideální kreatin pro sebe. 

Kreatin - účinky a dávkování 

Kreatin byl objeven v první polovině 19. století. Jedná se o organickou chemickou sloučeninu, která se vyskytuje především ve svalech. Tělo si dokáže kreatin vyrobit samo, ale jen v malém množství, proto se dodává formou jídla. Lidé, kteří přikládají velký význam fyzické aktivitě, velmi často užívají kreatin v doplňcích stravy. Proč? Díky kreatinu se svaly rychleji regenerují, rostou a sílí. Je užitečný zejména při silovém tréninku - díky kreatinu mají vaše svaly více energie pro zvedání činek nebo jiné cviky s činkami. 
 
Kreatin - před nebo po tréninku? Doplněk se nejlépe vstřebává po tréninku a tehdy je nejlepší ho užívat. Co se týče dávkování, názory se značně rozcházejí. Zastánci tzv. zátěžové a nasycovací fáze postupně zvyšují jednotlivé dávky kreatinu. Na druhou stranu lze kreatin doplňovat v menších dávkách přizpůsobených tělesné hmotnosti každý den. Denní doplňování se jeví jako pohodlnější varianta vzhledem k tomu, že nevyžaduje výpočet vhodných dávek pro nasycení a nasycení nebo plánování fází. 
 
Kreatin stále častěji chtějí užívat i lidé, kteří pravidelně netrénují. Denní příjem kreatinu se doporučuje díky jeho schopnosti zpomalovat procesy stárnutí, bojovat proti oxidačnímu stresu nebo minimalizovat pocit únavy. V každém případě by se kreatin měl užívat po jídle. 
 
Kreatin vyvolává mnoho otázek ohledně snížení. Ukazuje se, že tento doplněk je velmi doporučován v procesu snižování hmotnosti. Podporuje vytrvalost při cvičení a také umožňuje udržet svalovou sílu, která často klesá v důsledku kalorického deficitu. Díky kreatinu máte jednoduše mnohem více energie. Je třeba také pamatovat na vliv alkoholu na účinky doplňku. Pokud chcete rychle pocítit účinky užívání kreatinu, vyplatí se omezit nebo zcela vyloučit alkohol ze stravy. Působí totiž tak, že zcela zastaví účinky užívaného přípravku. 

Kreatin - jak si vybrat ten nejlepší produkt? 

U společnosti Sportano si můžete koupit kreatin v tabletách i v prášku. V našem sortimentu najdete výrobky značek jako 7Nutrition, Nutrend, Trec nebo 6PAK. Který kreatin je pro vás nejlepší? Tento doplněk se dodává v mnoha formách, ale nejčastěji se kupuje kreatin monohydrát a kreatin malát
 
Kreatin monohydrát se vyznačuje jednoduchým složením a účinkem na syntézu bílkovin v těle. Stimuluje růst svalů, zvyšuje vytrvalost při tréninku a urychluje regeneraci tkání. Kreatin malát je kombinace kreatinu s kyselinou jablečnou. Vstřebává se pomaleji, ale důkladněji než monohydrát. Doporučuje se zejména lidem v redukčním programu, protože zadržuje v těle mnohem méně vody. 
 
Při výběru kreatinu pro sebe tedy věnujte pozornost tomu, na jakých účincích vám nejvíce záleží a v jaké formě chcete doplněk užívat. Pokud máte jakékoli pochybnosti, kontaktujte nás. Členové týmu Sportano rádi rozptýlí vaše pochybnosti! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget