Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Vesla pro nafukovací čluny a kajaky

Pádla na kajak a člun - vyberte si správný model u Sportano 

Při jízdě na kajaku nebo pontonu se hodí pádlo pro plynulé řízení a kontrolu trasy. Je to nepostradatelná věc pro každého kajakáře a hodí se i při pontonování. Na trhu se rozlišují skládací pádla, výkonná pádla nebo pádla vyrobená z určitého typu materiálu, jako je karbon nebo hliník. Pokud hledáte vhodné pádlo pro svůj kajak a člun, podívejte se na řadu Sportano. V sortimentu našeho obchodu si můžete vybrat výrobky renomovaných značek, jako jsou Sevylor, JOBE, Aqua Marina nebo Pure4Fun. S naší pomocí si můžete vybrat kajaková a pontonová pádla, která vyhovují vašim potřebám - jsou plně odolná a pohodlně se používají.  

Rozdíly mezi pádly na kajak a pádly na člun 

Před výběrem správného pádla se vyplatí podívat se na výrobky pro kajaky a čluny, abyste pochopili hlavní rozdíly. Při výběru správného kajakářského pádla ho přizpůsobte typu aktivity. Pro slalom na kajaku se hodí lehká a tenká pádla. Pádla určená pro horský kajak jsou mnohem těžší modely, ale vyznačují se trvanlivostí a odolností proti mechanickému poškození. Na druhou stranu budou dobře fungovat modely, které jsou vybrány pro slalomové aktivity na kajaku, ale ve většině případů jsou o něco delší.  

Pádla pro čluny jsou většinou modely s peřím pouze na jedné straně, zatímco kajaková pádla mají peří na obou stranách. Pádlo na člun je mnohem lehčí a lze s ním snadno a pohodlně manévrovat. Doporučujeme vybavit se skládacími modely, které nezaberou mnoho místa a také se lépe skladují.  

Výkonná, skládací nebo karbonová - typy kajakových pádel 

Mezi typy kajakových a pontonových pádel patří skládací pádla, která se vejdou do kufrů a mnohem lépe se skladují a přepravují. Skládají se z jednotlivých dílů, které umožňují vyjmutí a vložení pádla - jednodílné, dvoudílné nebo čtyřdílné. Kromě toho lze pádla rozdělit podle konstrukčního materiálu, například na karbonová kajaková pádla, hliníková kajaková pádla nebo pádla z plastu. Kompozitová kajaková pádla se používají při činnostech, kde je důležitá nízká hmotnost a relativní odolnost. Někdy na trhu najdete také výkonná kajaková pádla, která jsou přizpůsobena danému typu aktivity.  

Výběr správného pádla na kajak nebo člun 

Při nákupu pádla věnujte pozornost materiálu, z něhož je vyrobeno, přičemž pádlo by mělo být pevné a zároveň lehké, aby se s ním dalo rychle a snadno manévrovat. Mezi výrobky pro pontony a čluny jsou oblíbená hliníková vesla, která jsou velmi odolná proti poškození. Někdy se vyrábějí také z plastu, ale tyto materiály se nejčastěji používají pro kajaková pádla. Plastová pádla jsou levné, ale méně odolné výrobky. Na druhé straně jsou stále oblíbenějším řešením pádla ze skelných nebo uhlíkových vláken, která zaručují nízkou hmotnost výrobku.  

Kajaková a pontonová pádla vybírejte z hlediska konstrukce, kde můžete rozlišovat mezi celými a skládacími pádly. První návrh se nehodí, pokud se svým vybavením často cestujete, protože zabírá hodně místa. Skládací pádla se mnohem lépe skladují a přepravují. Na druhou stranu by konstrukce pera měla být zcela asymetrická, což zajistí účinnější prořezávání vody a překonání větší vzdálenosti. Pro klidné plavání se mnohem lépe hodí úzká a dlouhá pera. Stejně tak pro dynamičtější aktivity - krátké a široké.  

Značky nabízející kvalitní pádla 

V nabídce sportovního obchodu Sportano.cz najdete kvalitní kajaková a pádla na čluny od profesionálních značek, jako jsou JOBE, Pure4Fun, Aqua Marina nebo Sevylor. V naší nabídce si můžete pořídit jednodílná, dvoudílná a čtyřdílná pádla z hliníku, skelných vláken, nylonu nebo polypropylenu. Pokud si nevíte rady s výběrem konkrétního modelu, využijte náš zákaznický servis, který vám s výběrem pádel na kajak a ponton pomůže. 

Rozbalit popis Sbalit popis