Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Činky

Činky, kettlebelly a závaží - vyberte si správné vybavení v obchodě Sportano 

V kategorii Činky, kettlebelly a závaží na Sportano jsou k dispozici pevná závaží v různých hmotnostech, barvách a tvarech od předních výrobců silového vybavení, včetně: HMS, Body Sculpture, Bowflex, Bushido, Gipara, Technogym, Thorn Fit nebo Schildkröt. Tento typ zařízení umožňuje mimo jiné rozvíjet a posilovat svaly rukou a nohou nebo zeštíhlovat postavu. Díky většímu rozsahu pohybu a vysoké frekvenci zlepšujete účinnost cvičení. Kromě toho nezabírají mnoho místa, takže se snadno skladují.

Cvičební činky 2, 5, 10 nebo 20 kg - jak vybrat správnou váhu?

Hmotnost činek by měla odpovídat vašim zkušenostem, typu tréninku, který provádíte, a možnostem vašeho těla. Obecně platí, že při výběru činek používejte lehčí závaží pro trénink malých svalů (triceps, biceps nebo ramenní svaly) a těžší závaží pro práci na vzhledu a síle nohou, hrudníku a zad. Bylo by dobré koupit si sadu sestávající z několika párů činek s různou hmotností nebo nastavitelných činek. 

Sada činek  

Pokud do svého tréninku teprve začínáte zařazovat další zátěž, zvolte činky o hmotnosti 0,5-5 kg, které můžete s úspěchem používat pro trénink paží, nohou nebo hrudníku. Doporučuje se menší zátěž, aby se vaše svaly přizpůsobily práci se zátěží a riziko zranění bylo minimální.     

Ženy mohou pro začátek používat činky o hmotnosti 0,5-1,5 kg pro trénink paží, zatímco činky o hmotnosti 3 kg a více jsou určeny pro trénink zad a nohou. Dobrou volbou jsou neoprenové činky, které jsou v ruce stabilní a nekloužou.   

Trénujete už déle? Vyberte si sadu činek, u kterých se váha mění o 1 nebo 2 kg. Pak pro vás bude snazší zvyšovat váhu u konkrétních cviků. 

Nastavitelné činky 

Nastavitelné činky jsou sadou dvou úchopů, svorek a desek o různých hmotnostech. Je to skvělá alternativa, pokud nemáte místo na stojan se sadou činek, ale chcete zátěž pro procvičování různých částí těla nebo pokud závaží používá více lidí. Nastavitelné činky lze libovolně upravovat přidáním nebo odebráním zátěže z činky.  

Kettlebelly, posilovací vesty a kotníkové závaží - jak si vybrat vybavení podle svých požadavků?  

Výběr správné zátěže závisí na typu tréninku a cíli, kterého chcete dosáhnout. Pro trénink zaměřený na budování vytrvalosti je užitečná lehčí váha, se kterou můžete vykonávat dlouhodobou práci s kontinuální nebo proměnlivou intenzitou. Totéž platí pro cviky zaměřené na malé svaly, jako je triceps nebo biceps. V obou případech jsou ideální činky. Dobře poslouží také při práci na hrudníku a ramenou. Na druhou stranu používejte kettlebelly pro cvičení hýždí nebo zad. Všimněte si, že pro silový trénink potřebujete těžší činky.  

Kettlebell 

Je to závaží ve tvaru zploštělé koule s rukojetí na vrcholu, které se také označuje jako kettlebell nebo dělový míč s rukojetí (kvůli svému vzhledu). Použití kettlebellu je všestranné - pomáhá zvyšovat sílu, zlepšovat flexibilitu, motorické dovednosti a koordinaci pohybu, navíc je vhodný pro aktivaci hlubokých svalů zodpovědných za správné držení těla.  

Volba hmotnosti kettlebell závisí na vaší úrovni trénovanosti. Dobrou volbou může být nastavitelný kettlebell, který díky nastavitelné zátěži dobře poslouží v domácí posilovně, pokud nemáte místo na celou sadu závaží nebo pokud cvičí více lidí najednou.  

Zátěžová vesta 

Zátěžová vesta je dobrou náhradou za volná závaží. Umožňuje zpestřit trénink, posílit svalovou sílu, zrychlit metabolismus a pracovat na lepší kondici a výkonnosti. Jeho hmotnost by měla záviset na formě cvičení a úrovni trénovanosti. Při nákupu věnujte pozornost střihu (nesmí omezovat v pohybu), možnosti nastavení délky a hmotnosti, materiálu (odolný proti potu a nedráždivý pro pokožku), systému vkládání (umožňuje nastavit hmotnost vesty) a výplni (nejlépe volná nebo kuličková). 

Zátěže na kotníky a zápěstí 

Většinou je volí ženy, když pracují na vyrýsování stehen, hýždí a paží, aby zintenzivnily námahu a zapojily více svalů. Jejich hmotnost by měla být zvolena podle individuálních potřeb a části těla, kterou budou posilovat. Zátěže na kotníky se dodávají v několika hmotnostních variantách - od 0,5 do 5 kg. Na druhou stranu mají závaží na zápěstí navíc zámek na palec, který zabraňuje vyklouznutí závaží i při velmi intenzivním tréninku.  

Ve Sportanu nechybí široká nabídka různých závaží, jako jsou činky, kettlebelly nebo posilovací vesty, které vám pomohou dosáhnout lepších výsledků. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget