Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lyžařské boty

Lyžařské boty na Sportano.cz

Sportano.cz je ideálním místem pro každého lyžaře. Ať už se tomuto sportu věnujete profesionálně, nebo amatérsky, ve Sportanu najdete ty nejlepší lyžařské boty od uznávaných značek. Špičkovou obuv a veškeré potřebné příslušenství - tašky, ohřívače a vložky - to vše a mnohem více najdete na Sportano.cz! 

Jaké lyžařské boty si vybrat? Rady pro kupující

Správně padnoucí lyžařské boty zajišťují nejen pohodlné lyžování. Ovlivňují také přesnost pohybů a snižují riziko zranění

H3: Tvrdost (flex) 

Jedním z klíčových parametrů je flexe, tedy tvrdost lyžařské boty. Čím je bota tužší, tím lépe reaguje na pohyby lyžaře a umožňuje přesnější ovládání lyží. Na druhou stranu, čím vyšší je flexe, tím méně je bota pohodlná. Měkčí boty jsou vhodné pro začátečníky. Díky méně tuhé botě se chyby, které děláte, tolik neprojeví na vašem lyžování. 

Míra ztuhlosti se u mužů a žen liší. Lyžařské boty pro začátečníky by měly mít flexi 60 u žen a 70 u mužů. Středně pokročilí lyžaři si mohou vybrat boty s flexí 70-80 (ženy) nebo 80-90 (muži). Pro pokročilé sportovce jsou nejlepší lyžařské boty s flexí 90 pro ženy a 100 pro muže

Šířka (poslední)

Neméně důležitá je i šířka lyžařské boty. Tento parametr, nazývaný last, se počítá v milimetrech. Liší se v závislosti na délce boty. Zvýšení délky o 1 cm znamená rozšíření boty o 2 mm. Stejně jako u flexe, ani zde bohužel nejde pohodlí ruku v ruce s přesností. 

Poslední délka 98 mm nebo méně je dobrou volbou pro lidi s velmi úzkou nohou a zkušené lyžaře. Úzké boty umožňují lepší kontrolu nad lyžemi. Standardní šířka je 100 mm. Lidé se širokými chodidly by si měli vybrat lyžařské boty, jejichž délka nohavice je 102 mm nebo více. Ty jsou pohodlnější, ale také méně reagují na pohyby lyžaře. 

Styl jízdy a terén

Stejně důležitý je styl jízdy a terén, ve kterém se tento sport provozuje. Rekreační jezdci si mohou vybrat boty s nižší flexí. Neposkytují velkou přesnost pohybu, ale jsou lehčí a snadněji se nasazují. Lyžaři s většími dovednostmi, kteří jezdí na upravených tratích, mohou zvolit tužší boty. 

U lyžařů mimo sjezdovky je třeba brát v úvahu i další aspekty. Skitouringoví lyžaři potřebují k dosažení vrcholu dostatečně pohyblivou horní část těla. Při tomto stylu lyžování není tuhost boty nejdůležitější. Totéž platí pro freeturisty, kteří překonávají krátké vzdálenosti, aby našli to správné místo pro sjezd. 

Jak změřím velikost lyžařských bot?

Aspekt délky obuvi si zaslouží samostatnou diskusi. Jak vybrat lyžařské boty? Mondo velikostní stupnice, která se k tomuto účelu používá, vyjadřuje skutečnou délku chodidla v milimetrech. Velikost obuvi se určuje podle délky nejdelší části chodidla

Chcete-li zjistit, která obuv je pro vás vhodná, obkreslete si obrysy obou chodidel na kus papíru a poté změřte pravítkem vzdálenost od paty ke konci nejdelšího prstu. Důležité je, že obrys by měl být proveden v mírně pokrčeném koleni. 

Nejlepší lyžařské boty známých sportovních značek

Při nákupu lyžařských bot se vyplatí důvěřovat osvědčeným značkám, které oceňují tisíce amatérských i profesionálních lyžařů. Takové značky najdete ve Sportanu. Značky, které jsou v našem obchodě k dispozici, se někdy mohou pochlubit desetiletými nebo dokonce stoletými zkušenostmi. Lyžařské doplňky těchto značek si vybírají i profesionální sportovci provozující různé zimní sporty. Vyplatí se vzít si příklad z těch nejlepších a používat výrobky nejuznávanějších značek ve světě lyžování. 

Příslušenství a doplňkové vybavení pro lyžařské boty

Aby vám boty vydržely dlouhá léta, vyplatí se pořídit si další příslušenství na jejich ochranu a skladování. Jedním z takových doplňků je vak na lyžařské boty. Nejenže usnadňuje přenášení bot, ale také je pomáhá chránit před odřením a poškrábáním. Sáček také usnadňuje jejich udržování v čistotě. Díky němu například neznečistíte zavazadlový prostor auta tajícím sněhem. Mnoho modelů má také kapsy na brýle nebo držák na helmu. K dispozici je také vyhřívaný obal na lyžařské boty, abyste si po dni stráveném na sjezdovce mohli vždy obout teplé boty a rychle je usušit. 

Pokud již vlastníte vak na boty bez ohřívače, ale nechcete ho vyměnit za jiný model, bude ohřívač lyžařských bot užitečným doplňkem. Nejenže interiér zahřeje, ale také zabrání růstu plísní. Jak? Mnoho modelů je vybaveno UV lampami, které ničí mikroorganismy. Sušák na lyžařské boty nezabere mnoho místa. Navíc dokáže zahřát i promočené kusy oblečení, jako jsou čepice a rukavice

Důležitou součástí vybavení jsou také vložky do lyžařských bot. Nejenže zlepšují přesnost lyžování, ale také snižují riziko zranění. Stabilizují podélnou klenbu, podporují chodidlo po celé jeho délce a zabraňují jeho sklouzávání v botě. Zajišťují také optimální teplotu chodidla. Další pohodlí poskytují stélky z merino vlny nebo vyhřívané stélky. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget