Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lyžařské ponožky

Lyžařské ponožky - hřejivé a pohodlné modely v obchodě Sportano 

Když se vydáte na několik hodin lyžování na sjezdovce, je dobré se postarat o správné oblečení, vybavení a doplňky, které vás ochrání před chladem a zajistí vám pohodlí. Důležité jsou zejména lyžařské ponožky, kterých najdete v obchodě Sportano široký výběr. Máme na skladě modely známých značek, jako jsou X-Socks, LENZ, Rossignol, Nordica, Smartwool, UYN nebo SIDAS. Zaručují účinnou ochranu proti chladu a zároveň odvádějí vlhkost, takže vaše pokožka zůstane během intenzivního cvičení svěží a suchá.  

Vyhřívané ponožky, ponožky z merino vlny a další typy lyžařských ponožek 

Lyžařské ponožky se vyrábějí v různých variantách, pokud jde o materiál konstrukce. Na trhu najdete lyžařské ponožky z merino vlny, které se vyznačují vysokou tepelnou izolací a ochranou proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Kromě toho můžete najít také ponožky ze syntetických materiálů, které mají vynikající odváděcí vlastnosti. Někdy se syntetické materiály kombinují s vlnou nebo bavlnou, aby lépe odolávaly chladu nebo vodě.  

Mezi typy ponožek najdete vyhřívané lyžařské ponožky, které jsou vybaveny speciálním topným prvkem, který je prakticky nepostřehnutelný a poskytuje teplo za všech podmínek. V teplejších dnech dobře poslouží tenké lyžařské ponožky. Měly by těsně přiléhat k pokožce, ale neměly by být příliš těsné.  

Lyžařské ponožky - jsou volbou jen na sjezdovku? 

Při lyžování jsou tepelný komfort a pohodlí zásadní, proto se vyplatí vybavit se správnými lyžařskými ponožkami. Především poskytují ochranu před chladem, takže tělo neprochladne. Nekvalitní modely nechrání nohy lyžaře před chladem, což může vést k nadměrnému pocení a nepříjemnému zápachu. Špatně padnoucí ponožky mohou také odírat chodidlo a vést k odřeninám a podráždění kůže. Kromě toho mají lyžařské ponožky výraznou konstrukci, která chrání oblast prstů, paty a nártu. Proto jsou vhodné nejen pro lyžování a snowboarding, ale také pro všechny outdoorové aktivity v extrémních povětrnostních podmínkách, jako je zima a sníh.  

Výběr správně padnoucích lyžařských ponožek 

Lyžařské ponožky by měly být vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a nejlépe budou fungovat modely z vlny, merino vlny nebo ze směsí syntetických tkanin. Jsou vyrobeny z několika druhů vláken a poskytují dostatečnou tepelnou izolaci a pohodlí. Elastické vložky umožňují, aby oděv těsně přiléhal k pokožce, aniž by omezoval pohyb nebo působil tlak. Mnoho výrobců nabízí moderní řešení, například použití speciálně vyhřívaných vložek, které se osvědčí těm, kdo potřebují výrobek s vysokou tepelnou izolací.  

Při výběru správné velikosti je důležité, že navzdory pružnosti materiálu nesmí být pokožka podrážděná a příliš malé ponožky způsobují na svazích nepohodlí. Pro intenzivní několikahodinové lyžování se hodí silnější lyžařské ponožky (z merino vlny), zatímco pro rekreační lyžování mohou být vhodnější tenčí výrobky z technických materiálů (např. polyester nebo polyamid).  

Značky nabízející ponožky nejvyšší kvality 

Dlouhé lyžování vyžaduje především správné oblečení, které vás ochrání před nepříznivými podmínkami. V sortimentu sportovního obchodu Sportano najdete dámské, pánské a dětské lyžařské ponožky renomovaných značek, jako jsou X-Socks, LENZ, Rossignol, Nordica, Smartwool, UYN nebo SIDAS. Pokud chcete, aby vaše pokožka byla během intenzivního lyžování na sjezdovce v pohodlí a suchu, rozhodně se vyplatí vybavit se správnými ponožkami. Lyžařské ponožky určené pro správné skupiny osob jsou navrženy s ohledem na potřeby a stavbu těla dětí a dospělých. Pokud hledáte ten správný model, doporučujeme lyžařské ponožky Rossignol nebo lyžařské ponožky X-Socks, které jsou vyrobeny z odolných materiálů zaručujících tepelný komfort a pohodlné nošení.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget