Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Dětské koloběžky

Dětské koloběžky - spolehlivé a bezpečné modely v internetovém obchodě Sportano 

Dětská koloběžka nabízí skvělé možnosti rozvoje a zlepšuje koordinaci pohybu u nejmenších nadšenců do bruslení. Na trhu je k dispozici široká škála modelů, které umožňují používat koloběžku batolatům i starším dětem. Je to skvělý způsob, jak se aktivně pohybovat na čerstvém vzduchu a zároveň zlepšit kondici a pohodu. V sortimentu sportovního obchodu Sportano.cz najdete kvalitní dětské koloběžky značek Street Surfing, Kettler, Hudora, Spokey, Scoot&Ride, Razor, PUKY, Meteor nebo Micro

Tříkolové, se sedátkem, s ruční brzdou nebo elektrické - typy koloběžek pro děti 

Z typů koloběžek je nejoblíbenější klasický model, který se zrychluje odrazem jednou nohou od země. Skládací koloběžka může být pohodlná pro přepravu a skladování, což umožňuje složení modelu pomocí speciálního mechanismu. Dětská tříkolová koloběžka je oblíbený model, který je vybaven třemi koly. Umožňuje otáčení nakloněním tyče nebo zatlačením na plošinu. Skvěle se hodí pro batolata. K dispozici je také dětská koloběžka s ruční brzdou, která zaručuje pohodlí při jízdě na nerovném terénu a ve vyšších rychlostech. Pro větší pohodlí si můžete vybrat dětskou koloběžku se sedátkem.  

Elektrické koloběžky pro děti jsou naopak obvykle modely poháněné dobíjecími bateriemi a schopné zrychlit až na 20 km/h. Elektrické koloběžky jsou určeny pro starší děti kvůli vyšší dosažené rychlosti. 

Koloběžka pro vaše dítě - výběr spolehlivého a bezpečného modelu 

Při výběru správné koloběžky pro své dítě přizpůsobte velikost modelu výšce a hmotnosti dítěte. Nevyplatí se kupovat větší model, protože by mohlo dojít k pádu, a oblíbené jsou nastavitelné koloběžky s řídítky, která lze nastavit podle výšky vašeho dítěte. Při výběru velikosti modelu věnujte pozornost také maximální hmotnosti uživatele. Kromě toho by měl být rám koloběžky plastový (lehčí pro mladší uživatele) nebo hliníkový (pro starší uživatele). Brzda je obvykle umístěna vzadu, kde dítě brzdí stisknutím patky kola. Vyplatí se zvolit model se zesílenou brzdou a ochranným krytem. Na druhou stranu jsou kola koloběžky obvykle plastová nebo gumová a můžete si vybrat mezi velkými a malými koly na hliníkových ráfcích. Oblíbená jsou gumová kola, která jsou mnohem odolnější proti oděru. 

Skládací řídítka umožní koloběžku pohodlně složit a uskladnit a další prvky, jako jsou rukojeti na řídítkách, opěrka na nohy, blatníky a odrazky, přispějí k bezpečnosti a pohodlí. 

Koloběžka pro dítě a jeho věk 

Pro nejmenší děti je nejlepší zvolit menší koloběžky. Ideální je model se dvěma nebo třemi koly. Díky třem kolům děti snáze získají rovnováhu a naučí se na tomto vozidle jezdit.  

Koloběžky pro tříleté a čtyřleté děti jsou obvykle dvoukolové nebo tříkolové modely. Koloběžky pak mají širší plošiny a nižší polohu pro lepší rovnováhu. Na druhou stranu koloběžka pro děti ve věku 5 let nebo koloběžka pro děti ve věku 7 let jsou modely určené pro starší děti. Mají mnohem užší a vyšší plošiny s více otočnými řídítky. To umožňuje provádět nejrůznější triky a evoluce. Kromě toho můžete na trhu najít elektrickou koloběžku pro děti od 5 let, elektrickou koloběžku pro děti od 6 let nebo elektrickou koloběžku pro děti od 8 let. Elektrické modely pro děti jsou zařízení se základními funkcemi s nízkým výkonem a maximální rychlostí. 

Značky nabízející kvalitní koloběžky pro děti 

V sortimentu obchodu Sportano najdete kvalitní dětské koloběžky od osvědčených výrobců, jako jsou Kettler, Hudora, PUKY, Street Surfing, Spokey a Meteor.  

Oblíbenými modely dětských koloběžek jsou výrobky značky Micro, které jsou vyrobeny z odolné a lehké konstrukce. Jsou vybaveny patentovaným otáčecím mechanismem vyvažujícím tělo. Toto řešení rozvíjí smysl dětí pro rovnováhu a nastavitelná výška řídítek umožňuje správné přizpůsobení modelu výšce dítěte. Široká plošina usnadňuje dětem, aby si během jízdy mohly dát nohy nahoru.  

Pro výkonnou jízdu je ideální koloběžka značky Razor, kde najdete dvoukolky i elektrické modely určené pro děti od 8 let.  

Dětské koloběžky Scootandride jsou naopak modely vybavené speciálním systémem, který umožňuje přeměnit vozidlo se sedadlem na koloběžku se třemi koly. Je to skvělé vozidlo pro batolata a trochu starší děti. 

Dětské koloběžky - klíčem k bezpečí při jízdě je bezpečnost 

Při výběru správné koloběžky pro vaše dítě je důležité přizpůsobit vybavení věku, hmotnosti a výšce dítěte. Tím se zajistí, že model bude správně zvolen a nebude působit potíže při používání. Pro batolata postačí plastové a lehké koloběžky, nejlépe tříkolové, které unesou hmotnost 20-30 kilogramů. Vyplatí se také poohlédnout se po hliníkových výrobcích nebo výrobcích z jiného odolného plastu. Koloběžka by měla mít vhodné brzdy a pevná kola.  

Kromě výběru nejlepšího modelu zajistěte bezpečnost svého dítěte výběrem bruslařské helmy a chráničů na brusle. Vybrané předměty účinně ochrání jednotlivé části těla před zraněním a odřeninami v důsledku pádu. Proto se také rozhodněte pro dětskou helmu na koloběžku a vhodné chrániče, zejména pokud vaše batole ještě dobře nezvládá jízdu. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget