Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklistické boty

Cyklistická obuv v obchodě Sportano 

Cyklistická obuv dostupná v obchodě Sportano byla pečlivě vybrána odborníky na cyklistiku a nadšenci tohoto sportu. Sortiment zahrnuje výrobky ze špičkových materiálů, které zajišťují pohodlí jak při dlouhém trekingu, tak při dynamické jízdě. Kvalitní obuv z naší nabídky se osvědčí i v náročných povětrnostních podmínkách, jako je déšť nebo sníh. Tím, že se rozhodnete pro profesionální cyklistickou obuv, přispíváte ke zlepšení svých výkonů v tomto sportu. 

Jak vybrat správnou cyklistickou obuv? Praktické tipy a rady 

Při výběru správné cyklistické obuvi pro vaši zvolenou disciplínu (nebo styl jízdy) byste měli klást na první místo pohodlí a bezpečnost. Široká škála produktů v sortimentu Sportano uspokojí i ty nejnáročnější cyklisty - nejen profesionální, ale i rekreační. 
  
Budete-li se řídit těmito praktickými radami, určitě najdete cyklistickou obuv, která splňuje vaše požadavky. Dotyčná obuv se obvykle dělí na dva typy: obuv pro platformové  a nášlapové pedály. Druhé z nich, cyklistické boty SPD, umožňují cyklistovi  připevnit podrážku k pedálům - obvykle je volí fanoušci silniční cyklistiky. 
  
Správně zvolená obuv se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla, nebude vám bránit v pohybu a zabrání vypadávání chodidla. V závislosti na preferovaném typu cyklistiky a kategorii obuvi se bude svršek lišit délkou a materiálem. 

Silniční, MTB, zimní a turistická - typy cyklistické obuvi 

Profesionální cyklistická obuv je základem skvělého výkonu. Ve Sportanu nabízíme široký výběr značek a bot vytvořených odborníky – vyrobených s důrazem na nejmenší detail. V našem obchodě naleznete vybavení značek uznávaných ve světě cyklistiky, jako jsou například Giro, DMT, Ion nebo Northwave

Silniční cyklistická obuv

Silniční cyklistická obuv se zapínáním SPD umožňuje připevnění k nášlapovým pedálům. Taková obuv má extrémně tuhou podrážku a lehkou konstrukci. Struktura obuvi a pevné zapínání blokují pohyb chodidla v úzkém rozsahu, což přispívá k většímu zapojení vybraných svalových skupin, a tím ke zlepšení výkonu. 

Cyklistická obuv MTB 

Při výběru bot na MTB kolo je důležité zvážit váš styl jízdy: zda jsou určeny pro rekreační jízdu nebo jízdám závodním? Profesionální MTB boty pro sportovní jízdu mohou mít také zapínání SPB. Rekreační obuv se naopak podobá pohodlné outdoorové obuvi. 

Zimní cyklistická obuv 

Chladné dny a zasněžené silnice komfortu cyklovýletů příliš nepřejí. V této době se vám budou hodit zimní cyklistické boty, které nejen výborně izolují, ale také poskytují maximální pohodlí. Doplňkovým řešením jsou návleky na cyklistické boty, které lze použít prakticky u všech typů obuvi - nejen u specializované. Při výběru ideální zimní cyklistické obuvi se vyplatí věnovat pozornost také typu zateplení. Oblečení vhodné do nízkých teplot je často vyplněno fleecem GORE-TEX®, který zaručuje izolaci od nepříznivých povětrnostních podmínek. 

Turistická cyklistická obuv

Turistická cyklistická obuv umožňuje pohodlnou jízdu a volný pohyb i po sesednutí z kola. Vyznačují se designem připomínajícím trekingovou obuv a podobnými vlastnostmi: prodyšností, pohodlím a odpružením kritických míst chodidla

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget