Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Příslušenství pro cyklistické boty

Příslušenství k cyklistické obuvi - vyberte si to správné ve sportovním obchodě Sportano 

Kategorie Příslušenství k cyklistickým botám na Sportano.cz nabízí ty nejlepší produkty renomovaných značek, které oceňují cyklističtí nadšenci po celém světě. Vyberte si vložky, návleky a bloky do cyklistické obuvi podle individuálních potřeb. 

Potahy, vložky, voňavé sáčky - kterými doplňky na kolo se vyplatí vybavit? 

Aby byla cyklistická obuv funkční a v dobrém stavu, vyplatí se používat vhodné doplňky, díky nimž tato důležitá součást šatníku každého cyklisty vydrží delší dobu.  

Cyklistické návleky na boty

Obal na boty na kolo vám usnadní přepravu a skladování bot a bude mít také pozitivní vliv na životnost vašich bot. Kromě toho ochrání ostatní vybavení a cyklistické oblečení před znečištěním během přepravy, např. po jízdě v deštivém počasí v blátivém terénu. 

Vložky do cyklistické obuvi

Vložky do cyklistické obuvi jsou zodpovědné za pohodlí při jízdě a snižují riziko bolesti nebo zranění v důsledku jízdy na dlouhé vzdálenosti nebo profilu chodidla. Vhodně zvolené vložky zaručují dobrou oporu chodidla, rovnoměrné zatížení a umožňují vyhnout se nepříjemným odřeninám, otlakům a zraněním vzniklým v důsledku přetížení způsobeného nesprávnou prací této části dolních končetin.  

Bloky na obutí jízdních kol

Bloky pro cyklistické boty se používají v systému SPD nebo SPD-L a dělí se na verze pro MTB nebo silniční boty. Důležitou otázkou je tzv. pracovní vůle (udávaná na stupnici několika stupňů, např. nula nebo čtyři stupně), tj. rozsah pohybu chodidla dopředu/dozadu při zapnuté botě. Měla by být zvolena podle individuálních biomechanických charakteristik (např. bolest kolene, napjaté svaly, zranění atd.). 

Vonné sáčky do cyklistické obuvi 

Eliminují nepříjemné pachy, vlhkost a růst bakterií, takže se můžete těšit ze svého oblíbeného páru cyklistických bot po několik sezón. Vonné sáčky se hodí do všech typů bot a jsou k dispozici v široké škále vůní, takže je můžete úspěšně přizpůsobit svým individuálním preferencím. Aby vonné sáčky do cyklistické obuvi plnily svou funkci, stačí je pravidelně vkládat do obuvi po tréninku nebo závodě. Jsou užitečné zejména po sezóně, kdy zimní obuv nahradíte lehčími verzemi. 

Příslušenství k cyklistické obuvi - na co se zaměřit při nákupu? 

U vložek do cyklistické obuvi dbejte na výběr správné výšky profilu v závislosti na výšce klenby vašeho chodidla. K dispozici jsou modely s vysokým, středním a nízkým profilem (např. pro jezdce s plochou nohou). Vhodně zvolená vložka snižuje riziko bolesti nohou nebo kolen. Můžete si vybrat tepelné vložky, které se přizpůsobí noze uživatele (např. z pěny EVA). Dbejte na správnou velikost a střih cyklistické obuvi a na výztuhy na patách a uprostřed chodidla. 

Máte zájem o návleky na boty na kolo? Vyberte si doplněk, který odpovídá velikosti a profilu vašich bot. Můžete si vybrat potah na zip nebo potah ve tvaru tašky (např. z prodyšné polyesterové síťoviny). Ujistěte se, že je vyrobena z trvanlivého materiálu odolného proti vlhkosti a poškození (např. polyamid). Ujistěte se, že potah má pohodlnou rukojeť pro snadné přenášení, větrací otvory a zip po celé délce (snadněji se balí). 

Při výběru bloků pro cyklistické boty věnujte pozornost jejich kompatibilitě s botami a pedály. Ujistěte se, že mají gumovou vrstvu pro lepší pohodlí při chůzi. 

Na Sportano.cz jsme shromáždili potřebné příslušenství k cyklistické obuvi, které zajistí správnou ochranu a pohodlí pro každého cyklistického nadšence. Využijte rychlé dodání do 24 hodin a možnost vrácení až do 30 dnů. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget