Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Fotbalové míče

Fotbalové míče řady Sportano 

Ve fotbale výběr vybavení obvykle závisí na typu povrchu a rozmanitosti sportu. S míči je to úplně stejné. Ve Sportanu najdete špičkové fotbalové míče přizpůsobené různým typům hřiště, výhradně od špičkových výrobců, jako jsou SELECT a Joma.  

Fotbalové míče: jaký si vybrat? 

Míče nejvyšší kvality musí vykazovat dostatečnou trvanlivost, kulovitost a odolnost proti deformaci. V závislosti na účelu a úrovni dovedností hráčů se vyrábějí z různých materiálů a mají různé velikosti.  

Druhy fotbalových míčů 

Míče se vybírají podle povrchu hřiště, na kterém se budou používat. Nejoblíbenější jsou modely určené pro přírodní trávu. Vyžadují vysokou úroveň odolnosti, a proto nejlepší značky již léta používají tepelně lepené panely namísto klasického prošívání.  

Míče pro umělé povrchy, jako jsou oblíbené orlíky, jsou vyrobeny z ještě pevnějších materiálů. Tato hřiště jsou obvykle tupější než přírodní hřiště, takže míčky musí být odolné proti oděru a zároveň musí být zajištěn dostatečný skluz.   

Kopačky pro vnitřní použití jsou potaženy speciálním síťovaným materiálem a mají poněkud odlišné vlastnosti než kopačky určené pro trávu. Především musí mít nízký sklon - rychle padat na hřiště, což usnadňuje jejich ovládání na umělém povrchu a v menším prostoru.   

Velikosti fotbalových míčů

Existují tři základní velikosti fotbalových míčů. Míče velikosti 3 jsou nejmenší, vhodné pro malé děti, ale dobře se hodí i pro některé varianty tréninku dospělých. Míče velikosti 4 jsou vhodné pro juniorskou a rekreační hru. Míče velikosti 5 jsou určeny pro seniory a profesionály, používají se ve všech oficiálních profesionálních soutěžích, turnajích a ligách.   

Stojí za zmínku, že kromě klasifikace podle velikosti a typu povrchu se míče dělí také na tréninkové a zápasové. První jsou lehčí, zatímco druhé musí být certifikovány FIFA, která přesně určuje požadovaný obvod (68,5-69,5 cm), hmotnost (420-445 gramů) a tlak (0,8 baru).  

Nejlepší fotbalové míče sportovních značek

Sportano nabízí pouze míče nejvyšší kvality od renomovaných výrobců. Profesionálové si mohou vybrat například zápasový míč Select Super s certifikací FIFA Quality Pro, vyrobený z korejské syntetické kůže s mikrovlákny v kombinaci s třívrstvou podšívkou a měchýřem Zero-Wing. Pro trénink je ideální míč Joma Dali II. Pro hráče futsalu je určen ručně vyráběný míč Select Futsal Super s ventilem Double-Lock pro odvětrávání.  

Sportano je řada kvalitních fotbalových míčů pro začátečníky i profesionály. 

Rozbalit popis Sbalit popis