Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Box

Box: trénujte na nejvyšší úrovni se Sportano.cz 

Sportano nabízí nejkvalitnější boxerské oblečení a vybavení. Bez ohledu na to, zda s boxem teprve začínáte, nebo se již účastníte soutěží, můžete si být jisti, že vybíráte pouze od těch nejlepších výrobců. Nejvyšší třídu boxerských doplňků zaručují renomované značky: adidas, Everlast, Bushido, Nike, Ground Game, MANTO nebo SKLZ

Základní boxerské vybavení 

Boxerskou výbavu nepředstavují pouze nejlepší rukavice, ale také tréninkové pytle a hrušky, chrániče a profesionální oblečení. Správné vybavení je základem každého efektivního tréninku a ochrany před zraněním. 

Boxerské rukavice na Sportano 

Boxerské rukavice se musí co nejlépe přizpůsobit tvaru ruky. Proto se u profesionálních modelů používají speciální pěny, které jsou pružné a zároveň lehké. Například velmi oblíbené tréninkové boxerské rukavice Everlast 1910 Classic, které si vybírají profesionálové. Jsou vyrobeny z kůže nejvyšší kvality, která zajišťuje odolnost a dostatečnou ventilaci. Jsou vybaveny zápěstní manžetou háčkem a smyčkou, takže se díky tomu bezpečně drží dlaně po celou dobu tréninku. Skvěle poslouží i pro cvičení s pytlem. Pro méně intenzivní aktivity si můžete vybrat boxerské rukavice z vysoce kvalitních syntetických materiálů se šněrovacím zapínáním nebo na suchý zip.  

Velikost boxerských rukavic se určuje podle hmotnosti udávané v uncích. Děti a ženy s malou dlaní by měly volit ty o hmotnosti 6-8 OZ , ty o něco těžší o hmotnosti 10-12 OZ. Pro muže budou  ideální ty, které váží 14 OZ a více. 

Boxovací pytle / boxovací hrušky ve Sportanu 

Boxovací pytle umožňují budovat formu závodníka, trénovat sílu a techniku. Mohou být instalovány v tělocvičně, ale také doma nebo v samostatné, ktomu určené místnosti. Většina boxovacích pytlů má výšku 130 až 160 cm. Jsou vyrobeny z odolných materiálů mimo jiné například z prémiové syntetické kůže, díkykteré si zachovávají odolnost i při intenzivním tréninku. Například pytle Everlast, které jsou plněny speciální směsí syntetických a přírodních vláken, které zajišťují pružné tlumení nárazů.  

Boxerské hrušky jsou skvělým nástrojem pro zdokonalení přesnosti, rychlosti a preciznosti. Nastavitelná výška umožňuje přizpůsobit jejich polohu výšce sportovce. Jsou vyrobeny z přírodní nebo vysoce kvalitní syntetické kůže. Většina modelů má vázání, které umožňuje výměnu vnitřní trubky.  

Boxerské lapy jsou užitečné při nácviku úderů a kopů. Jsou vyrobeny z lehkých materiálů, takže jejich polohu můžete během tréninku měnit. Například lapa Bushido PAO se zesíleným prošíváním je vyrobena z přírodní hovězí kůže, která zajišťuje odolnost proti roztržení a trvanlivost i při velmi silných úderech.  

Boxerské oblečení a boty: jaké vybrat? 

Boxerský úbor se skládá z trička a šortek. Obvykle jsou volnějšího střihu, což zaručuje přiměřenou volnost pohybu. Většina profesionálů volí tílka bez rukávů. Vyplatí se sáhnout po těch nejkvalitnějších tričkách a trenkách z materiálů odvádějících vlhkost, např. produktech Nike s technologií Dri-FIT. Strukturu tvoří rychleschnoucí mikrovlákna, která přirozeně chladí pokožku a zajišťují pohodlí po celou dobu tréninku.  

Profesionální boxerská obuv je šněrovací, sahá za kotník a má plochou podrážku. To zajišťuje dobrou přilnavost a zabraňuje uklouznutí. Svršek boxerské obuvi je vyroben z přírodní kůže nebo vysoce kvalitních syntetických materiálů. Například model adidas Box Hog 3 je navíc vybaven prodyšnou síťovinou s vnitřními výztuhami. Mezipodešev z pěny EVA zaručuje dokonalý cit pro povrch a umožňuje dynamickou práci nohou. Chrániče prstů poskytují dodatečnou odolnost vůči případným odřeninám.   

Užitečné boxerské doplňky   

Vyplatí se také vybavit  dalšími prvky, které zpestří trénink boxu nebo vás ochrání před zraněním. Například tréninkové terče adidas ADIBTM01 pro nácvik rychlých úderových kombinací. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní PU pěny a vrstvy EVA. Díky speciální rukojeti s páskem se bezpečně drží v dlaních.  

Trenérské terče se naopak používají k nácviku koordinace a přesnosti úderů, stejně jako úhybů a udržování vzdálenosti. Například terče adidas ADISSS01 vyrobené z odolného materiálu FLX 3.0 PU, který zajišťuje odolnost při dynamických a vyčerpávajících cvičeních. 

Rozbalit popis Sbalit popis