Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Zámky na kola

Spojovací materiál a zabezpečení kola - vyberte si správné řešení v prodejně Sportano

V kategorii Zabezpečení jízdních kol na Sportano.cz naleznete produkty na ochranu vašeho kola před krádeží a další. Zde zakoupíte nejlepší a osvědčené zámky na kola od předních výrobců v oboru. Pokud tedy chcete pro své kolo nejvyšší úroveň zabezpečení, jste na správném místě. Postaráme se o ochranu vašeho kola! 

Zámky na kola a jejich zabezpečení - jak vybrat ten správný?

Přemýšlíte, jaký zámek na kolo vybrat? Při nákupu bezpečnostního zařízení na kolo je třeba zvážit několik faktorů. Zámky se liší úrovní ochrany, kterou jsou schopny poskytnout. Z tohoto důvodu je vhodné přizpůsobit zámek podmínkám, ve kterých bude používán. V centru velkých měst by se měly používat zámky na kola s nejvyšší úrovní zabezpečení. Zejména pokud je kolo ponecháno delší dobu bez dozoru. Na vesnicích nebo na okrajích měst, kde je provoz mnohem menší, nemusí být zámky na kola tak pokročilé. S tím často souvisí i jejich nižší cena. 

Čas je velmi důležitý. Čím déle je kolo ponecháno bez dozoru, tím lepší by mělo být jeho zabezpečení. Někdy může zloděj vypozorovat, že kolo je pravidelně ponecháváno bez dozoru před budovou školy nebo úřadu, a snáze tak naplánuje krádež. Pokročilé zabezpečení jízdních kol výrazně snižuje riziko nehody. Upevňovací prvky jsou užitečné i v nepříznivých povětrnostních podmínkách - mohou chránit kola např. před odnesením silným větrem. Při ochraně kola není důležitý pouze zámek, ale také způsob a místo jeho upevnění. Vyplatí se zvolit pevné a stabilní regály nebo madla, která se těžko rozbíjejí. Bezpečnostní zařízení jízdního kola musí být pevně a řádně připevněna - nejlépe k rámu i ke kolu. Pozornost věnujte také hmotnosti upevňovacích prvků - v případě dětí by bezpečnostní zařízení měla být relativně lehká a snadno ovladatelná. Pokročilí, dospělí cyklisté s drahým vybavením by se měli spolehnout na těžší a sofistikovanější zámky na kola. 

S alarmem, s kódem - typy upevnění a zabezpečení kol

Abyste si mohli vybrat ten nejlepší zámek na kolo, který dokonale vyhovuje vašim potřebám, musíte znát typy zabezpečení, které můžete na trhu najít. Ve společnosti Sportano nabízíme vysoce kvalitní zámky na kola od zkušených výrobců, jako jsou ABUS, ONGUARD nebo Trelock. Co najdete v našem obchodě? Prvním typem zámku na kolo je lankový zámek - nejjednodušší na použití, lehký a vhodný pro krátkodobé zabezpečení. Velmi oblíbeným typem zabezpečení je zámek ve tvaru U - může být poměrně těžký, ale je to jeden z nejúčinnějších typů zámků na kolo. Bezpečnostní řetězy jsou také velmi účinné - mají konstrukci chráněnou odolným materiálem, který mimořádně ztěžuje jejich přeříznutí. Často se setkáte se skládacími zámky na kola - jsou vyrobeny z oceli a mají klíč. Jejich konstrukce se snadno montuje na kolo a díky možnosti složení se snadno přepravují.

Mezi nejmodernější modely zabezpečení jízdních kol patří zámky na kola s alarmem a také zámky na kola s kódem. První z nich se vyznačují aktivací zvukového signálu v situaci, kdy zjistí jakýkoli neobvyklý pohyb nebo pokus o odepnutí kola. Ten lze odemknout pomocí speciálního kódu. K jejich obsluze je nutné pouze umět nastavit kód v zámku kola a zapamatovat si vybrané číslice. Díky tomu není nutné mít u sebe klíč, který je potřeba k otevření mnoha jiných typů zámků na kola. Udržujte své vybavení v bezpečí a vyberte si zámky na kola u Sportano

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget