Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Nordic Walking hole

Hole pro nordic walking - vyberte si správnou variantu v obchodě Sportano 

Nordic walking si v posledních letech získal oblibu mezi lidmi, kteří se rozhodli pro různé outdoorové aktivity. Především ovlivňuje správné fungování organismu, posiluje svaly a pomáhá spalovat kalorie. Pokud s touto aktivitou teprve začínáte, věnujte pozornost nejen technice chůze, ale také vhodnému vybavení. Obchod Sportano nabízí kvalitní hole pro nordic walking od značek jako FIZAN, GABEL, Komperdell, LEKI, Masters nebo Viking.  

Skládací, teleskopické, karbonové - typy holí pro nordic walking 

Pro nordic walking je charakteristická chůze s použitím speciálních holí, které usnadňují odstrkování a chůzi na dlouhé vzdálenosti. Umožňují provádět plynulé pohyby, což má přímý vliv na posilování jednotlivých svalových skupin. Mezi typy holí pro nordic walking rozlišujeme:  

  • jednodílné tyče - pevná délka, kterou nelze nastavit,  
  • teleskopické hole pro nordic walking - skládají se z několika segmentů, které umožňují nastavení délky.  

Co se týče konstrukčního materiálu, nejčastěji se setkáte s holemi z hliníku, které se vyznačují pevností, a také s holemi z karbonu. Hole na nordic walking z uhlíkových vláken jsou především tuhé, lehké a stejně odolné jako hliníkový materiál.  

Jak vybrat hole pro nordic walking? 

Při výběru profesionálních holí pro nordic walking věnujte pozornost jejich typu - dáváte přednost jednodílným nebo skládacím holím? Především hole s pevnou délkou neumožňují správné přizpůsobení vaší výšce a terénu, po kterém se pohybujete. Skládací model se dá nejen přizpůsobit vašim potřebám, ale také se mnohem lépe přepravuje a skladuje. Při výběru holí pro nordic walking dbejte na to, aby jejich délka odpovídala vaší výšce a aby byly co nejpohodlnější a nejpoužitelnější. 

Rukojeť holí by měla být vyrobena z neklouzavého materiálu, který poskytuje vysokou úroveň pohodlí. Nejčastěji se setkáte s pěnovými nebo gumovými rukojeťmi. Určitě se také vyplatí zvolit vyměnitelné hroty pro hole na nordic walking, které můžete přizpůsobit typu terénu. Vidlicové hroty jsou odolnější proti poškození a ve srovnání s ocelovými nekloužou po povrchu.  

Hole pro nordic walking - z jakých materiálů mohou být vyrobeny? 

Většina holí pro nordic walking je vyrobena z hliníku. Vyznačují se nízkou hmotností, díky níž nezatěžují klouby a některé svalové partie. Jsou také snadněji přenosné a skladovatelné. Jedná se však o materiál, který se při použití v náročném terénu může deformovat a způsobovat drobné vibrace. 

Na druhou stranu jsou tyče z uhlíkových vláken stále oblíbenějším řešením, které nejenže poskytuje lehký a pevný výrobek, ale také lépe tlumí vibrace. Někdy se při použití karbonu přidávají jako další přídavek k materiálu tyčí skleněná vlákna. 

Profesionální hole pro nordic walking - jaké jsou jejich vlastnosti? 

Při výběru profesionálních holí pro nordic walking byste měli zohlednit materiál, konstrukci a použití moderních řešení, která usnadňují jejich používání. Díky tomu bude i procházka na dlouhou vzdálenost zcela bezpečná, nezatíží klouby a zlepší fungování těla.  

Hole pro nordic walking se často používají ve velmi náročných podmínkách, proto značka Fizan použila moderní systém FLEXY-locking. Díky tomu máte jistotu, že tyče zůstanou na svém místě za každé situace. Některé modely od stejného výrobce jsou zase vybaveny systémem FR3 (Fast Release System) s odnímatelnými rukavicemi. Díky tomu je manipulace s holemi velmi pohodlná. Jejich délku lze nastavit pomocí suchého zipu a k uvolnění nebo odepnutí rukavice stačí pouze jedno kliknutí. Společnost GABEL do různých modelů holí zahrnula systém Top Click, který umožňuje snadné uvolnění popruhu z rukojeti, a rychlé nastavení konstrukce zajišťuje systém Top Performance Locking.  

V širokém sortimentu obchodu Sportano najdete hole pro nordic walking profesionálních značek, díky nimž budou vaše výlety na dlouhé vzdálenosti plně pohodlné. Náš zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný model, a pokud výrobek nesplní vaše očekávání - můžete jej do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis