Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Nike

Nike

Historie společnosti Nike sahá až do roku 1964, kdy se její zakladatelé William Bowerman a Phil Knight rozhodli založit firmu Blue Ribbon Sports. Zpočátku zakladatelé distribuovali japonskou obuv, ale již pět let po založení od této myšlenky upustili a značku přejmenovali na Nike, což odkazuje na bohyni vítězství. Od té doby je o nového výrobce na trhu velký zájem a výrobky Nike začali používat sportovci jako Ilie Năstase. Dnes je značka Nike jedním z největších výrobců sportovní obuvi, tréninkového oblečení a dalších funkčních doplňků. 

Sedmdesátá a osmdesátá léta byla obdobím rozkvětu technologických řešení vyvinutých společností Nike. Vzniká tehdy přelomový model obuvi s názvem Nike Waffle Trainer a moderní patent spočívající v použití plynových polštářů v podrážce, které zajišťují vysokou úroveň tlumení. V roce 1982 byly vyvinuty první boty Nike Air Force a o tři roky později značku proslavila spolupráce se slavným basketbalistou Michaelem Jordanem, jejímž výsledkem byla nová řada bot: Nike Air Jordan. V 90. letech začala Nike dobývat také trh se streetwearovým oblečením a v roce 2000 se stala jednou z nejznámějších značek v oboru.  

Společnosti Nike nejsou lhostejné ani otázky životního prostředí. Z tohoto důvodu byla vytvořena nová ekologická kolekce Nike Considered. 

Nike je jednou ze světových značek s řadou kvalitních a inovativních výrobků určených jak pro začínající, tak pro pokročilé sportovce a všechny, kteří dávají přednost pohodlí a jedinečnému stylu. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget