Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklistické helmy

Cyklistické přilby - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

Cyklistické přilby na Sportano.cz je kategorie nabízející nejlepší produkty dostupné na trhu. Zde shromážděné cyklistické přilby byly vybrány zkušenými odborníky z oboru a pocházejí pouze od osvědčených a důvěryhodných výrobců. Výběr kvalitních cyklistických přileb je klíčem k zajištění úrovně bezpečnosti a pohodlí při sportu. Pečujte o sebe a bezpečně šlapejte se Sportanem a vyberte si produkty profesionálních značek, jako jsou Alpina, BELL, FOX, Giro, Kellys, Lazer, UVEX, Oakley, Leatt nebo Alpinestars.   

MTB, celoobličejové, dámské a pánské - typy a druhy cyklistických přileb 

Cyklistické přilby lze rozdělit na několik typů. Podle účelu použití se jedná o přilby na MTB, přilby pro volný čas a silniční přilby. Cyklistické přilby MTB jsou určeny pro jízdu na horském kole a budou dobře fungovat i na extrémních trasách. Jejími charakteristickými znaky jsou velké větrací otvory a obvykle odnímatelný kšilt. Cyklistické přilby MTB se vyrábějí ve dvou typech - jako otevřené a celoobličejové cyklistické přilby. K prvnímu typu může patřit cyklistická přilba enduro s pevnou výztuhou v zadní části lebky, zatímco druhý typ se vyznačuje také vestavěnou částí obličeje. Chrání tak čelist před poraněním. 

Cyklistické přilby určené pro rekreační jízdu jsou městské cyklistické přilby. V porovnání s modely MTB mají výrazně méně větracích otvorů nebo nemají žádné. Jsou zodpovědné za ochranu hlavy před následky případného pádu ve městě nebo během rekreačního cyklistického výletu. Jsou k dispozici v různých provedeních a barvách a mnoho uživatelů se při výběru řídí designem modelů. Poslední typ přileb, silniční cyklistická přilba, je typem podobným spíše modelům MTB než městským modelům. Má poměrně široký rozsah použití. Větrací otvory zajišťují cirkulaci vzduchu vhodnou jak pro klidnou jízdu mimo město, tak pro trochu dynamičtější jízdu na silnici. Většina modelů má mírně špičatý, aerodynamický tvar. Na druhou stranu pro nejmenší milovníky jízdy na dvou kolech existují dětské cyklistické přilby, které jsou přizpůsobeny menším obvodům hlavy, často s množstvím větracích otvorů a odrazkami. 

Cyklistické přilby - jak vybrat modely, které vyhovují vašim požadavkům? 

Pokud vás zajímá, jak si vybrat cyklistickou přilbu, vybraný model musí především zaručovat nejvyšší úroveň pohodlí a ochrany při jízdě. Při výběru vhodného střihu věnujte pozornost přizpůsobení výrobku tvaru hlavy a způsobu zapínání, jakož i úpravě obvodu. To zajistí, že přilba bude účinně chránit před vážným zraněním v jakékoli situaci. Dále zkontrolujte konstrukci přilby, která se skládá z vnější skořepiny a vnitřní skořepiny. Pro jeho konstrukci se nejčastěji používá technologie In-Mold, kdy je vnější skořepina kombinována s pěnovou vložkou. Díky tomu vzniká odolný výrobek s nižší hmotností. Někdy jsou jednotlivé vrstvy vyrobeny z plastu, aby byla zajištěna trvanlivost výrobků. 

Jak vybrat správnou velikost cyklistické přilby? 

Při nákupu cyklistické přilby je nejdůležitějším faktorem velikost, jejíž obvod a přesné parametry se obvykle udávají v centimetrech. Obvod hlavy musí být změřen na čele, nad ušima a na týlní kosti a výsledek by měl být v rozmezí velikosti udávané výrobcem. Dámská, pánská nebo dětská cyklistická přilba nesmí během jízdy sklouznout z hlavy nebo se pohybovat. Za zmínku stojí, že většina modelů přileb má možnost nastavení nejen pomocí stabilizačních řemínků, ale také systému nastavení, kde pomocí knoflíku přizpůsobíte velikost přilby své hlavě. Podbradní a boční řemínky by naopak měly být správně nastaveny tak, aby netlačily, dobře seděly a držely přilbu na hlavě.  

Jak vybrat cyklistickou přilbu pro své dítě? 

Cyklistické přilby pro děti by měly být certifikovány tak, aby splňovaly bezpečnostní požadavky stanovené v Evropské unii, kde musí mít výrobky příslušné normy: N 1078 a EN 1080 (cyklistické přilby pro děti do 7 let). Kromě toho dbejte na to, aby přilba dobře a pohodlně seděla na hlavě vašeho dítěte. Při nákupu věnujte pozornost zároveň velikosti a nastavení, jakož i způsobu zapínání. Dětské cyklistické přilby by měly být vyrobeny z lehkých kompozitů, aby nezatěžovaly krk, protože těžký výrobek je při nošení těžkopádný.  

Jak vybrat cyklistickou přilbu pro daný typ cyklistického sportu? 

Typ přilby přizpůsobte provozované činnosti, přičemž některé modely jsou poněkud univerzální, což se týká především městských přileb. Díky své konstrukci je lze často používat pro dynamickou a zároveň městskou jízdu. Pokud se rozhodnete pro silniční cyklistiku, vyplatí se vsadit na silniční cyklistickou přilbu, která zajistí pohodlí a správné odvětrávání, což je při delších výletech nesmírně důležité. Do horského nebo drsného terénu je nejlepší zvolit cyklistickou přilbu MTB nebo enduro, které jsou vyrobeny z odolných materiálů a chrání hlavu před možnými zraněními. Dobře zde poslouží i celoobličejový model, který díky dodatečnému polstrování chrání větší část obličeje.  

Cyklistické přilby - na které značky se vyplatí vsadit? 

V nabídce Sportano najdete kvalitní cyklistické přilby mnoha značek. Pokud hledáte celoobličejovou přilbu, doporučujeme značky BELL, UVEX, Leatt nebo FOX. Pro horskou turistiku a jízdu na MTB je naopak nejlepší zvolit výrobky od společností Oakley, Alpinestars nebo UVEX, které zajišťují správné proudění vzduchu a přizpůsobené systémy nastavení velikosti. 

 

Pro rekreační a městskou jízdu se podívejte na výrobky Lazer, CASCO nebo ABUS, které se vyznačují správným přizpůsobením a správným prouděním vzduchu. Od těchto značek si můžete vybrat také helmy typu arašíd. Pokud hledáte cyklistickou přilbu pro dvouleté dítě nebo nejmenší cyklistickou přilbu pro dítě, podívejte se na značky jako ABUS, Kellys, POC, UVEX, Lazer, Giro, Bell nebo Alpina.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget