Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Městské helmy

Městské přilby - vyberte si bezpečný a odolný model v internetovém obchodě Sportano 

Správná cyklistická přilba je zárukou bezpečnosti, ať už jezdíte na jednokolce kdekoli. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní městské přilby, které se liší nejen materiálem nebo velikostí, ale také barevnými variantami a vzory. V našem obchodě Sportano najdete širokou nabídku modelů městských cyklistických přileb, které vám zajistí pohodlí a bezpečnost a ochrání vaši hlavu v případě pádu. Pokud vám záleží na pocitu bezpečí při jízdě, rozhodně se vyplatí vybavit se helmou, takže se rozhodněte pro vhodný model od renomovaných značek, jako jsou CASCO, UVEX, POC, Alpina, BELL, Lazer, Giro nebo FOX

Kdy je městská cyklistická přilba dobrou volbou? 

Cyklistická přilba není povinnou výbavou při jízdě na kole, ale její používání se důrazně doporučuje. Především chrání hlavu před vážnými zraněními a odřeninami v případě nehody. V městských podmínkách může být jízda na kole nebezpečná kvůli zvýšenému provozu nebo nerovnému terénu pro pohyb na jednokolce. Proto může kdykoli dojít k pádu, který může mít za následek vážné zranění. Pokud jezdíte hodně po městě, vyberte si dámskou cyklistickou přilbu do města, pánskou cyklistickou přilbu do města nebo dětskou přilbu pro své dítě. Snadno si vyberete ten správný model, protože městské přilby se vyznačují elegantním designem.  

Rozdíly - přilby na místo vs. jiné typy cyklistických přileb 

Městská přilba má především zjednodušený tvar a často je vybavena velkým počtem větracích otvorů. Vyznačuje se nízkou hmotností, pevným zpracováním, odolnými materiály a funkčními systémy nastavení. Vzhledově i konstrukčně připomíná MTB přilbu, která je navržena tak, aby zajišťovala pohodlí a správné proudění vzduchu. Občas se objevují městské přilby typu "burák", které jsou mnohem více stavěné a mají méně větracích otvorů. Vyznačují se odolným a tvrdým pláštěm.  

Městské cyklistické přilby mají univerzální konstrukci, a proto jsou vhodné pro muže i ženy. Na druhou stranu by přilby měly používat především děti, zejména pokud s cyklistikou teprve začínají.  

Jak si vybrat cyklistickou městskou přilbu? 

Přilba pro městské kolo by měla správně sedět na hlavě a nebýt příliš těžká. Při výběru věnujte pozornost materiálu konstrukce, kdy helma musí být odolná, pevná a lehká. Na to má vliv i použití větracích otvorů, které zajišťují správnou cirkulaci vzduchu. Dynamická jízda v horkých dnech ve špatně větrané přilbě může být namáhavá a v zimě je lepší zvolit model s dodatečnou tepelnou izolací. Pokud jezdíte po městě, může se vám hodit clona na helmu, která vás chrání především před slunečními paprsky.  

Při výběru správného modelu městské přilby zkontrolujte konstrukci, kde se obvykle používá technologie In-mold, kdy je vnitřní výstelka připevněna k vnější skořepině svařováním. Díky tomu přilba lépe tlumí nárazy. Kromě toho se používá také technologie MIPS, kdy je skořepina spojena se speciální vložkou, která není k přilbě trvale připojena. Díky tomu helma lépe tlumí a chrání při pádu a nárazu.  

Výběr správné velikosti městské přilby 

Při výběru městské přilby je důležité přesně změřit obvod hlavy, aby model správně seděl. Obvod změřte přiložením metru na linii čela, nad ušima a na týlní kosti. Získaný výsledek by se měl pohybovat v rozmezí měření uváděném výrobcem pro vybraný výrobek. Kromě toho musí helma na městské kolo při nasazování dobře sedět a v ideálním případě by měla mít další systémy nastavení - buď pomocí řemínků, nebo speciálního knoflíku na zadní straně. Tímto způsobem lze po nasazení přilby upravit obvod. Městská cyklistická přilba nesmí být příliš volná, protože by se mohla během jízdy posouvat. Příliš těsné oblečení způsobuje nepohodlí.  

Městské přilby - jakou značku vybrat? 

V nabídce Sportano najdete vysoce kvalitní městské cyklistické přilby, kde je většina modelů vyrobena technologií In-mold a MIPS. Vyberte si výrobek, který má správný počet větracích otvorů, abyste se během horkých dnů cítili pohodlně. Pokud hledáte odolnou přilbu pro každodenní jízdu, můžete se u nás vybavit také modelem s tvrdou skořepinou (typu arašíd).  

Pro městskou cyklistiku je ideální městská cyklistická přilba UVEX, kde máme ve Sportanu širokou nabídku modelů této značky. Některé přilby jsou vybaveny zapínáním Monomatic, odnímatelným základním polstrováním, větracími otvory a speciální síťovinou na ochranu proti hmyzu. Dalším doporučeným modelem je městská přilba ABUS s moderním ventilačním systémem, který se skládá z 5 přívodů vzduchu a 8 výstupů vzduchu. Vyrobeno z odolné skořepiny In-mold a EPS. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget