Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Tenisové rakety

Tenisové rakety: dokonalý trénink na kurtu se Sportanem

Kategorie tenisových raket na Sportano.cz vám díky své široké nabídce umožní vybrat si perfektní vybavení pro sebe. Přemýšlíte, která tenisová raketa bude vyhovovat vašim potřebám? Na Sportano.cz najdete obrovský výběr raket pro začátečníky i pokročilé tenisty. Naši odborníci vybrali prémiové zboží od světových značek, které splní požadavky i těch nejoddanějších sportovců

Jakou tenisovou raketu zvolit? Rady pro kupující

Jak vybrat správnou tenisovou raketu? Pokud se budete řídit několika tipy, jistě najdete ideální vybavení. Je dobré si uvědomit, že rozměry raket se obvykle udávají v palcích, ale můžete je najít i v centimetrech čtverečních. 

Při výběru první rakety je dobré se předem seznámit s materiálem. Dalším aspektem, kterému je třeba věnovat zvláštní pozornost, je velikost. V závislosti na pokročilosti se dobře zvolená raketa liší velikostí hlavy. 

Mezi materiály, z nichž se rakety vyrábějí, vynikají grafit a hliník a jejich kompozity. První z nich je extrémně lehký a dobře pohlcuje vibrace. Nejčastěji ji volí zkušení tenisté. Tenisová raketa z hliníku se vyznačuje vyšší hmotností, ale je optimální volbou pro začátečníky. 

Pokud si nejste jisti, která tenisová raketa bude vyhovovat vašim potřebám, naši odborníci jsou připraveni vám pomoci s výběrem vybavení. 

Tenisová raketa pro začátečníky

Při výběru rakety by se začátečníci měli zaměřit na výběr správné délky, která pomalu rozvíjí jejich dovednosti. Nesprávné nastavení velikosti hlavy a délky úchopu může vést k velmi nepohodlné hře. 

Zvláštní pozornost je třeba věnovat velikosti hlavy - začátečníkům se doporučují rakety do 103 čtverečních palců - to je průměrná velikost, optimální tenisová raketa. Pokročilí sportovci si díky svým zkušenostem mohou zvolit velikost, která vyhovuje jejich dovednostem a herním strategiím. Délka rakety závisí na věku začátečníka. Velikosti pro dospělé začínají na 27 palcích a jsou také nejčastěji používané. 

Tenisové rakety pro středně pokročilé

Středně pokročilí hráči si mohou vybrat raketu s menší hlavou. Poskytuje menší náraz, ale zvyšuje kontrolu. Navíc se může zvýšit celková hmotnost rakety. Tenisté, kteří se teprve rozvíjejí, často v této fázi mění materiál tenisové rakety. 

Profesionální tenisová raketa

Profesionální tenisté se při výběru raket pro své individuální potřeby řídí především kontrolou nad silou úderu. Pokud jde o výměnu vybavení, ve fázi profesionála je nejlepší věnovat pozornost svým výkonům a problémům, které na kurtu vznikají. 

Často je důležité zlepšit napětí rakety - to může výrazně změnit váš pocit kontroly při hře. Profesionálové obvykle volí mnohem menší hlavy - obvykle pod 100 palců a užší rám. Pokud se naopak potýkáte s nedostatečnou silou úderu, zkuste raketu s hlavou nad 100 palců, eliptickým průřezem a mírně silnějším rámem.  

Nejlepší tenisové rakety známých značek

Nejlepší tenisové rakety vybrané odborníky vám poskytnou dokonalý zážitek na kurtu. Přesně vybrané materiály podporují násobení výkonu a zatížené konstrukce nebrzdí rozvoj techniky tenisty. Prémiové značky jako BABOLAT, Dunlop, HEAD, Tecnifibre, Wilson, YONEX nabízejí špičkové tenisové rakety té nejlepší kvality. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget