Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Příslušenství pro masáže

Masážní přístroje v prodejně Sportano: uvolněte napjaté svaly!

Menší velikosti a s výstupky lépe stimulují těžko přístupné oblasti nebo větší pro fasciální masáž bolestivých svalů hýždí nebo zad. V kategorii masážních přístrojů Sportano najdete jednoduché a dvojité míčky (Duoballs), masážní přístroje a válečky vyvinuté renomovanými značkami, jako jsou Body Sculpture, SKZL, Ecoweelness, Pure2Improve nebo Bushido. 

Masážní přístroj - proč ho používat? Nejlepší tipy 

Masážní přístroje samomasáží spoušťových bodů (oblast kolem svalového bříška nebo okolních fascií, která je při stlačení citlivá a bolestivá) především snižují napětí a urychlují zotavení, např. po těžkém silovém tréninku nebo intervalovém cvičení. Můžete je použít jako formu přípravy na trénink - zařazené do rozcvičky dostatečně hydratují tkáně, stimulují svaly k práci a zlepšují tak funkci a pohyblivost těla. Používají je nejen sportovci, často jsou součástí rehabilitace nebo se doporučují při omezení pohyblivosti nebo při dlouhodobém sezení (u stolu nebo za volantem) či nošení těžkých břemen.

Pro masáž nohou, zad, chodidel a další. Výběr správného masážního přístroje

Než sáhnete po konkrétním masážním přístroji, odpovězte si na několik klíčových otázek: Jaké máte zkušenosti s tímto typem zařízení pro fasciální masáž? Potřebujete kardio zařízení, které funguje na masáž konkrétních částí těla, nebo univerzálnější model? Co budete masírovat nejčastěji? Správný výběr masážního přístroje je důležitý už jen z důvodu pohodlí - příliš tvrdý, velký nebo s výstupky může navzdory všem výhodám odradit od pravidelného používání.
 
Jako začátečníci si vybírejte masážní přístroje, které jsou měkké a mají hladký povrch - to pomůže vašemu tělu zvyknout si na automasáž. Už používáte automasážní terapii? Pro hlubší a silnější stimulaci používejte zařízení s hřebenovým nebo bodcovým designem. Dalším faktorem při výběru typu masážního přístroje je jeho délka/velikost. Pro uvolnění spoušťových bodů na zádech potřebujete delší váleček nebo dvojitou kuličku zvanou Duoball. Naopak pro masáž hýždí nebo lýtek je vhodný jeden míček.

Jediný masážní míček 

V závislosti na svém průměru bude fungovat v různých oblastech - malý je vynikající pro dosažení těžko přístupných míst, takže se vyplatí jej použít k masáži chodidel, krku nebo hýždí, nebo velký, který je vhodný pro masáž drobných bolestí v oblasti lýtek nebo ramen. Jednoduchý masážní míček se snadno používá - stačí ho položit na podlahu nebo opřít o zeď, přitisknout k němu bolavou oblast a pomalým pohybem vyhledat nejcitlivější místa. 

Dvojitý masážní míč  

Duoball pomáhá snižovat napětí v páteři (bederní oblasti), hrudníku a krku. Při koupi věnujte pozornost velikosti spojení mezi kuličkami - větší z nich si poradí s bolestmi dolní části zad, menší je určena pro masáž krční páteře. 

Vibrační masážní přístroj  

Vibrační funkce umožňuje stupňovat intenzitu tlaku a rychleji uvolnit napjaté svaly. Vibrační masážní přístroj má obvykle několik stupňů rychlosti vibrací, což usnadňuje přizpůsobení intenzity automasáže vašim potřebám. Je ideální pro snížení bolesti zad, krku, ramen, stehen, lýtek a chodidel. Některé modely, jako například vibrační masážní přístroj PowerBall Duo BM 508 od společnosti Body Sculpture, se dodávají s přídavným krytem, který slouží nejen jako odkládací prostor, ale je také skvělý pro uvolnění těžko přístupných míst. 

Masážní nástroj nebo váleček 

Její konstrukce vám dává velkou kontrolu nad tlakem na bolavou oblast, takže je ideální pro hloubkovou masáž svalů po tréninku. Masírováním konkrétních oblastí zlepšíte hydrataci tkání a stimulujete krevní oběh, což urychlí regeneraci. Vysoce kvalitní masážní přístroje a válečky nabízí značka SKZL, jejíž návrhy najdete v sortimentu Sportano. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget