Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Masážní rollery a válečky

Válce a kolečka v nabídce obchodu Sportano: zvyšte svou pohyblivost ještě dnes! 

Kategorie válečky a válečky v obchodě Sportsano.pl představuje objemnou sbírku samomasážních zařízení různých tvarů, povrchů a použití. Výrobky podepsané renomovanými značkami, jako jsou: HMS, SKLZ, MOVO, Thorn Fit, Body Sculpture, Schildkröt nebo adidas, budete pracovat na větší pohyblivosti, rychlejší regeneraci a lepší výživě tkání. 

Přínosy a účinky automasáže válečkem 

Válečky a masážní válečky jsou ideální pro snížení napětí ve svalech po intenzivním tréninku, při zotavování po zranění nebo pro zvýšení rozsahu pohybu. Pomocí nich můžete provádět automasáž svalů a fascií kolem nich, díky čemuž získáte lepší pružnost a pohyblivost těla, snížíte napětí ve svalech a fasciích (vzniklé např. dlouhým sezením v jedné poloze nebo nedostatečným protažením v tréninkovém plánu), urychlíte regeneraci (stimulace krevního oběhu) a minimalizujete riziko zranění. 

Hladká, tvrdá, s hroty nebo duoball. Jaký masážní válec zvolit?   

Abyste si mohli vybrat ten správný válec/válec podle svých představ, měli byste nejprve určit své zkušenosti s válcováním. Nikdy jste neválcovali nebo máte málo svalové hmoty? Hladký pěnový válec by byl tou správnou volbou. Znáte zásady automasáže a hledáte účinnější způsob masáže hluboko uložených svalů? Vyberte si tvrdý váleček s extra polstrováním nebo vyzkoušejte masážní míčky.  

Další důležitou otázkou je míra svalového napětí a tolerance bolesti. Pokud máte nízké napětí a vysoký práh bolesti, můžete použít tvrdší váleček a naopak, pokud jsou vaše svaly napjaté a vaše tolerance bolesti je nízká, bude účinnější měkčí váleček

Tvrdý válec 

Tvrdý váleček je ideální pro ty, kteří mají delší zkušenosti s masáží fascií, dobře vyvinuté svaly nebo vysoký práh bolesti. Může být kratší (30-45 cm) - vhodný pro bodové válcování (např. paží, lýtek, stehen) a delší (70-90 cm) - skvělý pro masáž celého těla. 

Hladký válec

Je optimální pro lidi, kteří jsou obeznámeni se samomasáží, jsou štíhlí, mají nízkou svalovou hmotu a nejsou příliš odolní vůči bolesti. Váleček s hladkým povrchem má několik typů tvrdosti a je obvykle vyroben z pěny EVA. Používá se k uvolnění napjatých svalů, které je třeba jemně uvolnit, a ke zlepšení hydratace tkání. Doporučuje se používat po tréninku. 

Váleček s pipsy

Obvykle se jedná o pevnější váleček s přidanými hrbolky, které umožňují lepší masáž těžko přístupných svalů. Váleček s vložkami se doporučuje lidem, kteří pravidelně používají automasáž. Nejlépe se používá před cvičením - pomáhá aktivovat a připravit svaly na fyzickou námahu. Nepoužívá se k rolování kolem páteře nebo pánevně-fibulárního pásu. 

Válečková masážní koule

Jediný masážní míček je vhodný pro pevný a přesný tlak na spoušťový bod umístěný například na chodidle, hýždi nebo rameni. Vyrobeno mimo jiné z pěnového EPP. 

Válečková dvojitá masážní koule

Jinak známý jako duoball, se používá k uvolnění napětí v páteřních svalech. Skládá se ze dvou spojených koulí - speciální konstrukce obchází obratle v páteři a stlačují se pouze svaly na obou stranách.  

Vibrační válec

Vibrační válec má nejčastěji podobu jednoduché nebo dvojité kuličky vybavené přídavnými vibracemi, díky nimž rychleji snižuje bolest a napětí ve svalech. 

Nejlepší válce a válečky v nabídce obchodu Sportano.cz složí zkoušku jako zařízení pro snížení napětí a bolesti svalů bez ohledu na pokrok ve válcování. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget