Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lyžování

Lyžování v obchodě Sportano - vyberte si správné vybavení pro lyžování 

Kategorie Lyžování na Sportano.cz je nejlepším místem, kde se můžete plně připravit na sezónu na sjezdovkách. Široká nabídka lyží, bot, přileb, holí a lyžařského příslušenství od renomovaných a zkušených výrobců vám umožní začít zimní šílenství v mistrovském stylu. Vybavení z naší nabídky splňuje požadavky profesionálních lyžařů, zkušených nadšenců i začínajících zimních nadšenců, kteří kladou důraz na kvalitu a bezpečnost. Bez ohledu na váš preferovaný styl a typ lyžování vám Sportano pomůže dosáhnout lepších výsledků a spokojenosti s lyžováním za všech podmínek! 

Lyžování - základní informace, které by měl znát každý 

Historie lyžování sahá až do roku 1843 a za kolébku tohoto sportu je považováno Norsko, kde se konal první závod v běhu na lyžích na pět kilometrů. Na druhou stranu historie lyžování v Polsku nezačala, jak si někteří myslí, v Tatrách, ale v Nízkých Beskydech, přesněji v Cieklinu. Právě tam vznikl první pár polských lyží. 

Lyžování je skvělá aktivita pro každého a hlavně, nikdy není pozdě začít. Lyžování se doporučuje dětem i dospělým, protože nejen zlepšuje kondici nebo pohybovou koordinaci, ale také podporuje pohodu. Pokud začínáte, je vhodné mít na začátku instruktora, který vám ukáže základní kroky a techniku, a také správné vybavení. Lyžování není jen o přeplněných sjezdovkách, ale o různých disciplínách a odrůdách, takže si zde určitě vybere každý.   

Alpské lyžování, sjezdové lyžování nebo skydiving - druhy lyžování 

Mezi druhy lyžování lze rozlišit alpské lyžování, známé také jako sjezdové lyžování. Při lyžování musí lyžař především kontrolovat rychlost a směr jízdy a při nácviku tohoto druhu činnosti se můžete setkat se dvěma provozovanými styly: heli-skiing a carving. První typ se skládá z rychlých a krátkých zatáček, které umožňují udržovat konstantní rychlost, zatímco druhý typ se vyznačuje dlouhými a prudkými zatáčkami. V této disciplíně se konají mistrovství světa v alpském lyžování a sjezdové lyžování se používá i na olympijských hrách.  

Severské lyžování je naopak disciplína podobná běhu na lyžích nebo skokům na lyžích. Jedná se o druhy lyžování, které se vyznačují jinými pravidly než alpské lyžování. Technika běhu na lyžích spočívá v pohybu krátkými a dynamickými kroky s odpichem pomocí holí. Mistrovství světa vklasickém lyžování jsou závody vindividuálních disciplínách, jako je běh na lyžích, skoky na lyžích aseverská kombinace.  

Kromě toho se můžete setkat s lyžováním, které je kombinací volného lyžování a zimní turistiky. Především se liší použitým vybavením, kdy se obvykle používají lyže s těsněním a speciální vázání s pohyblivou patou. Další variantou je rychlostní lyžování, které se řadí mezi zimní sporty a spočívá v co nejrychlejším sjíždění svahu v přímém směru.  

Výběr lyžařského vybavení: na co si dát pozor? 

Dobře padnoucí lyžařské vybavení je základem pro zahájení zimního sportovního dobrodružství a rozvoj dovedností na svazích. Ve Sportanu najdete ty správné lyže pro svou úroveň zkušeností, individuální předpoklady a preference, stejně jako příslušenství, které zajistí vysokou úroveň komfortu a bezpečnosti při lyžování. Zařízení vybírejte podle účelu použití. Sjezdové all-mountain lyže značek Volkl, HEA a Blizzard jsou ideální pro vaše první kroky na sjezdovce. Závodní modely se doporučují zkušenějším lyžařům, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti, dosáhnout vysokých rychlostí a přesných oblouků. Hledáte extrémní zážitek? Vyberte si freeridové lyže a užijte si objevování sjezdovek mimo sjezdovky. Při výběru individuálního vybavení pro určitou aktivitu je zásadní svědomitě určit úroveň vašich dovedností. Věnujte pozornost pasu a poloměru zatáčení - užší lyže s malým poloměrem jsou určeny pro pokročilé uživatele. 

Při sestavování lyžařské výbavy nesmíte opomenout lyžařské boty, které by měly být přizpůsobeny vašemu stylu lyžování, pohodlí a rozměrům nohy. Index flexe je zodpovědný za tuhost a jeho hodnota se zvyšuje s úrovní dovedností. Pokud se zimním lyžováním teprve začínáte, volte boty s rozsahem flexe 70-90, které vám poskytnou stabilní pozici a vysoký výkon i při malé námaze. Pro děti je pro začátek vhodná hodnota flexe mezi 40 a 70

Mezi lyžařským vybavením najdete také vázání, které je nedílnou součástí veškerého vybavení. Zajišťují bezpečnost a zvyšují stabilitu při uvolnění lyže díky mechanismům zastavení lyže a moderním systémům NNN, SNS nebo NN75. Za jejich preciznost jsou zodpovědné značky ATOMIC, Nordica, Salomon a mnoho dalších, které se specializují na lyžařské vybavení. V řadě Sportano na vás čeká široký výběr lyžařských holí, které slouží ke zvýšení rychlosti na sjezdovce a poskytují spolehlivou oporu při prvních sjezdech. Profesionální přilba znamená bezpečnost při extrémních i rekreačních jízdách a inovativní brýle s technologiemi zorníků Colorvision®, Polavision®, Variomatic® nebo Supravision® a moderním designem, jako je OTG, vám poskytnou vysoký vizuální komfort za všech podmínek. 

Doplňte své lyžařské vybavení se Sportanem

Lyžování vyžaduje profesionální vybavení a doplňky, které vám umožní bezpečně, jistě a pohodlně se pohybovat po sjezdovkách. Ve Sportanu najdete vše, co potřebujete ke splnění svých cílů a k poznání tohoto krásného sportu. Čekají na vás lyže, lyžařské boty, lyžařské helmy, brýle, vázání a lyžařské hole pro začátečníky, středně pokročilé i profesionály od nejlepších výrobců spojených s lyžařským světem. 

Lyžování

Obchod Sportano.cz nabízí lyže pro každý typ aktivity. Běžecké lyže, lyže na skitouring, all mountain lyže a závodní lyže v mnoha velikostech, přizpůsobené vaší úrovni dovedností a vyrobené s nejvyšší precizností. Pozornost věnovaná každému detailu je výsledkem práce zkušených odborníků výrobců HEAD, Völkl, Fischer, Rossignol nebo Nordica, kteří nabízejí nejmodernější systémy pro zvýšení vašeho lyžařského výkonu. Zesílená 3D.Glass konstrukce, stabilní zatáčky s technologií Energy 2 Titanium, ALLTRAIL PROFILE pro flexibilitu, vibrace tlumící Drive Tip Solution a mnoho dalších řešení pro vaše pohodlí na sjezdovce a lepší výkon. Nabízíme také široký sortiment lyží pro děti všech věkových kategorií

Lyžařské boty 

Lyžařské boty se postarají o správnou polohu, udrží vás v teple a umožní vám zvýšit lyžařský výkon. Tepelně tvarovatelné modely jsou jako druhá kůže a zaručují dokonalé přizpůsobení. Najdete je v nabídce výrobců, jako jsou ATOMIC, Nordica a Rossignol. Sportano nabízí výběr lyžařských bot s různým flex indexem od 70 pro začátečníky až po 130 pro profesionální lyžaře. Přesně padnoucí vnitřní botička poskytuje teplo díky přítomnosti tepelných izolací, jako je PrimaLoft® nebo 3M™Thinsulate™, které chrání před chladem a zajišťují optimální větrání. Cítíte se jistě a stabilně za všech podmínek díky přilnavé podrážce GripWalk a tlumícím vložkám, které zohledňují anatomický tvar vašich chodidel a lýtek. 

Lyžařské hole a vázání 

Lyžařské hole snižují námahu při skitouringu, poskytují větší stabilitu a zabraňují zapadnutí do bílého prašanu. Díky ergonomickým rukojetím skvěle padnou do ruky a díky přiloženému řemínku je nelze ztratit. Lehká skládací konstrukce zaručuje snadnou přepravu. Modely ATOMIC a DYNAFIT osloví příznivce rychlého lyžování, stejně jako výrobky renomovaného výrobce Komperdell. Při skialpinismu, stejně jako při běhu na lyžích, se vyplatí vybavit se vázáním určeným pro tuto aktivitu.  

Lyžařské brýle, brýle a helmy v obchodě Sportano 

V obchodě Sportano se můžete na svahu cítit bezpečně díky široké nabídce lyžařských přileb a brýlí, které vyhovují vašemu stylu. Nabízíme přilby se skly nebo bez nich pro ženy, muže i děti. Brýle s dvojitými a jednoduchými skly byly vyrobeny moderními optickými technikami, které zlepšují kontrast a přizpůsobují jas podmínkám. Hicon, Multi Mirror, Air Flow jsou jen některé z technologií, které spolu s pokročilými povlaky a filtry zvyšují kvalitu vidění na sjezdovkách a vy si tak můžete užívat bílé šílenství za jakéhokoli počasí. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget