Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklosedačky

Sedadla na kolo - pohodlí a bezpečnost v internetovém obchodě Sportano 

Jízda na kole je výbornou formou aktivity, která umožňuje volný pohyb po městě i mimo něj. Pokud chcete s dítětem vyrazit na výlet na kole, vyplatí se vybavit ho sedačkou. Díky tomu můžete vyrazit na výlet se svým batoletem a spojit fyzickou aktivitu se zajímavým způsobem trávení volného času s dítětem. V sortimentu obchodu Sportano.cz najdete kvalitní dětské cyklosedačky od osvědčených výrobců, jako jsou Thule, URBAN IKI, Hamax, POLISPORT, Okbaby nebo SHOTGUN. S námi si vyberete ten správný model dětské sedačky, se kterým se vaše dítě vydá na každou cestu na kole.  

Přední, nosič, rám nebo dětská sedačka - typy sedaček na kolo 

Dětské sedačky na kolo lze rozdělit podle způsobu a místa upevnění. Nejoblíbenějším modelem je sedačka do kufru kola, tj. upevněná vzadu, kdy dítě při jízdě vidí na záda rodiče. Další variantou je přední cyklosedačka, která je namontována na přední části kola a dítě při jízdě vidí na cestu, protože sedí přiměřeně směru jízdy na jednokolce. Je však třeba mít na paměti, že tento typ sedačky umístěné vpředu může trochu ztěžovat používání řídítek. Sedadlo na rám je zařízení, které se připevní k rámu a vše se provede prakticky jedním pohybem. Na trhu najdete také sedačku pro batolata, která se obvykle montuje na přední část kola a jejíž maximální hmotnost je 15 kg.  

Sedačka na kolo do určité hmotnosti 

Při výběru správné dětské autosedačky je důležité věnovat pozornost maximální hmotnosti dítěte. Sedačky na jízdní kola jsou navrženy pro určitou hmotnost a výrobci uvádějí, do jaké hmotnosti lze vybraný model zařízení používat. Autosedačka by měla mít maximální hmotnost do 15 kg a je obvykle určena pro děti do přibližně 3 nebo 4 let. Sedačka na kolo do 25 kg je určena pro batolata od 5 let. Sedačka na kolo do 30 kg nebo sedačka na kolo do 35 kg jsou modely pro starší děti a jsou určeny k montáži s názvem. Toto vybavení je určeno pro děti do přibližně 10 let.  

Ležící, s funkcí spaní - další funkce a použití 

Sedačka na kolo má často další funkce, které batoleti usnadňují cestu a zajišťují pohodlí a bezpečnost. Lehátko na kolo a sedátko na kolo s funkcí spánku jsou modely, které jsou vybaveny speciálním rámem s naklápěcím systémem. Naklápěcí opěradlo také umožňuje pohodlnější usazení batolete do sedačky a sundání vybavení z kola. Vhodná opora zajišťuje dítěti pohodlný spánek během jízdy. Takto řešené sedačky by měly mít opěrku hlavy, měkké polstrování a tvarovaný sedák.  

Dětská sedačka musí být také vybavena bezpečnostními pásy nebo postroji, nejčastěji pětibodovým systémem. Postroje nesmí omezovat pohyb ani tlačit, ale pouze pohodlně obepínat tělo a chránit v případě otřesů.  

Sedačka na kolo - správný model pro zajištění bezpečnosti 

Při výběru modelu sedačky na kolo se můžete rozhodnout pro výrobky upevněné na rámu, na řídítkách nebo vzadu. Kromě správného přizpůsobení maximální hmotnosti dítěte, montáže nebo dalších funkcí je třeba věnovat pozornost také tomu, zda mají výrobky speciální schválení. Sedadla pro jízdní kola musí splňovat specifické bezpečnostní normy, které jsou specifikovány normou EN 14344 a certifikací TUV/GS. Výrobky s tímto označením zajišťují bezpečnost a jsou vyrobeny z odolných, netoxických materiálů - to vše pro pohodlí dítěte.  

Při výběru sedačky na kolo věnujte pozornost tomu, zda má polstrování, protože mnoho modelů tuto možnost nemá. Tlumení pomáhá snižovat otřesy při jízdě na nerovném povrchu, což vaše dítě jistě pocítí. Polstrování sedadla zabrání zranění nebo dokonce úrazu, ke kterému může dojít při jízdě na výmolech nebo štěrkových cestách.  

Vyberte si dětskou sedačku na kolo s možností nastavení výšky opěradla, sklonu a výšky opěrky nohou. To vám umožní přizpůsobit model tělu vašeho dítěte a navíc sedačka vydrží mnohem déle.  

Montáž sedačky na kolo nemusí být složitá 

Stojí za to vědět, že instalace sedačky na kolo je definována třemi hlavními kategoriemi: A15 (sedačka pro děti do 15 kg umístěná za rodičem), A22 (sedačka pro děti do 22 kg umístěná za rodičem) a C15 (sedačka pro děti do 15 kg umístěná na rámu nebo na řídítkách). Montáž sedačky na kolo není složitá, obvykle nevyžaduje žádné další nářadí a provádí se několika pohyby. Stačí jen umístit vhodný nástavec na sedlo kola, díky kterému můžete zařízení rychle a pohodlně namontovat nebo demontovat. Před nákupem si ověřte, jaký druh upevnění se pro vybranou sedačku používá. Ve většině případů se jedná o speciální držák nebo adaptér.  

Značky nabízející sedačky na kolo 

Sortiment v obchodě Sportano.cz zahrnuje vysoce kvalitní, pohodlné a bezpečné sedačky na kolo od osvědčených výrobců. Vybavíme vás produkty pro montáž na zadní stavbu, most, rám, řídítka, sedlovou trubku nebo sloupek sedla.  

Výrobci udávají maximální hmotnost dítěte, které může výrobek používat, hmotnost samotné sedačky, typ instalace a věk uživatele. Můžete tak přizpůsobit model potřebám svého dítěte a zároveň si být jisti, že dostáváte vybavení, které zajistí bezpečnost a pohodlí během jízdy. Sedačka na kolo Thule, sedačka na kolo Hamax nebo sedačka na kolo Okbaby je zárukou komponent nejvyšší kvality a pohodlí za všech podmínek. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget