Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklolahve

Bidony a turistické láhve - odolné a nepropustné modely najdete v obchodě Sportano. 

Treking, krátká túra nebo horolezectví - ať už se věnujete jakékoliv aktivitě, je důležité zajistit, aby vaše tělo bylo správně hydratované. Nejenže se tak budete cítit lépe, ale také posílíte svůj organismus, protože byste měli během dne pít hodně tekutin. Pokud se chystáte do hor nebo na trekking, je dobré si s sebou vzít bidon nebo turistickou láhev. Svůj oblíbený nápoj budete mít vždy po ruce, což je při delších aktivitách nesmírně důležité. Ve Sportanu najdete kvalitní láhve a turistické láhve osvědčených značek, jako jsou Salewa, CamelBak, Kambukka nebo Spokey

Typy lahví a cestovních lahví 

Mezi typy lahví a bidonů patří turistická láhev s rozprašovačem a turistická láhev s filtrem. Je to skvělá alternativa, když jste na stezce, abyste měli vždy po ruce nádobu s vodou nebo teplým nápojem. Kromě toho se můžete setkat s plechovou turistickou lahví, plastovou (tritan - mnohem odolnější než plast) nebo skládacími modely. Výrobní materiál ovlivňuje pevnost, hmotnost a také těsnost výrobku. 

Termoláhve jsou naopak rychlým řešením, jak uhasit žízeň - stačí odšroubovat víčko a láhev naklonit. Lahve jsou vyrobeny z nerezové oceli bez obsahu BPA a vydrží teplé až 8 hodin a studené až 21 hodin. Některé modely mají speciální rukojeti, takže je lze připnout na turistický batoh. Při výběru termoláhve zvažte nákup láhve se systémem Snapseal, který zajišťuje maximální těsnost a zabraňuje vytečení nápoje.   

Láhve a cestovní láhve - s filtrem nebo bez? 

Turistická láhev s filtrem a turistická láhev s filtrem jsou stále populárnější řešení, která jsou oblíbená při outdoorových aktivitách. Hodí se na různé výlety a nemusíte si dělat zásoby vody, protože láhev můžete kdykoli doplnit vodou. K filtrování vody z kohoutku se používá bidon nebo turistická láhev s filtrem, která je vybavena speciálním uhlíkovým filtrem. Odstraňuje z vody nečistoty, změkčuje ji a snižuje obsah chloru. Filtrační láhev navíc šetří peníze, protože filtr vydrží dlouho a zlepšuje chuť a parametry vody. Jediné, co je třeba mít na paměti, je pravidelná výměna filtru za nový.  

Z jakého materiálu mohou být vyrobeny bidony a cestovní láhve? 

Nejčastější volbou jsou láhve a bidony z plastu a kovu. Plastové výrobky jsou mnohem lehčí, ale mohou absorbovat pachy z některých nápojů. Oblíbené jsou láhve navržené z tritanu, který je nerozbitný, neobsahuje škodlivé částice BPA a je také velmi lehký. Kovové láhve jsou naopak velmi trvanlivé a odolné proti poškození. Nejčastěji jsou vyrobeny z oceli nebo hliníku, ale nejdůležitější je, aby měly označení PVC nebo BPA-free. U termolahví věnujte pozornost tomu, zda má výrobek dvojité stěny, které zajišťují lepší tepelnou izolaci kapaliny. 

Ve Sportanu nabízíme kvalitní bidony a turistické láhve, které si můžete vzít s sebou na jakoukoli túru nebo trek. U nás budete mít k dispozici produkty s různými objemy od 400 ml až po 1 l, takže budete mít vždy k dispozici správné množství tekutin. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget