Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Treková kola

Trekingová kola v prodejně Sportano

Kategorie trekingových kol v obchodě Sportano je místem, kde najdete nejlepší modely spolehlivých značek na jednom místě. Vyplatí se vsadit na kvalitní trekingová kola, která zajistí bezpečnost a pohodlí při vícedenních výletech nebo krátkých exkurzích. Zde si můžete zakoupit dámská i pánská trekingová kola. Se Sportanem budete mít k dispozici vybavení, které potřebujete pro dálkové výlety i v těch nejnáročnějších podmínkách. 

Co jsou to trekingová kola?

Trekingová kola jsou modely určené pro cykloturistiku. To znamená, že jsou vhodné pro ujetí mnoha kilometrů. Jsou vhodné pro asfaltové i polní cesty. Jejich charakteristickým rysem je značná hmotnost, protože tato kola jsou vybavena poměrně těžkými rámy a doplňky užitečnými na dlouhých cestách, jako jsou nosiče nebo brašny. Přestože jsou určena jako cestovní kola, často se používají i jako rekreační kola na krátké cesty. Tato kola kombinují vlastnosti horských a městských kol

Průměr kol trekingových kol je obvykle 28 palců. Tato kola jsou vybavena tlumicími systémy s různým stupněm tlumení nárazů v závislosti na modelu. Obvykle se používají V-brzdy a hydraulické brzdy. Tato kola se od ostatních kol liší tím, že jsou přizpůsobena dlouhým cestám: blatníky, dynamo světla nebo stabilní nohy jsou prvky, které přispívají k funkčnosti těchto modelů. Konstrukce trekingových kol umožňuje pohodlné držení těla a je vhodná pro dlouhé cesty. 

Trekingová kola si často vybírají lidé, kteří hledají univerzální kolo. Můžete na nich jezdit na dlouhé cesty, ale i do práce nebo na nákupy. Toto zařízení je vhodné pro městské i venkovní použití a přizpůsobí se jakémukoli povrchu. Samozřejmě není vhodný pro agresivní jízdu na horském kole, ale dobře tlumí drobné nerovnosti na silnici. Pokud hledáte kolo, které je vhodné jak pro výlety s rodinou, tak pro pohodlnou přepravu po městě, jste na správném místě! 

Typy trekingových kol - jak vybrat to správné?

Při výběru trekingového kola byste měli v první řadě dbát na to, aby velikost rámu odpovídala vaší výšce. Dámská trekingová kola se vyznačují sníženým rámem a pánská vysokým rámem. Vyberte si takovou, která je pro vás pohodlnější. Pokud se chystáte na dlouhou cestu, budete na kole pravděpodobně převážet velké množství zavazadel, proto se vyplatí zvolit lehčí rám. 

Modely s nižší hmotností však mají o něco vyšší cenu, takže pokud je kolo určeno pro kratší trasy, můžete ušetřit na ceně rámu. Za zvážení stojí také kola - čím jsou větší, tím snáze dosáhnete vyšší rychlosti. Ve Sportanu jsme shromáždili trekingová kola pouze od zkušených výrobců, jako jsou Kross, Romet, Giant nebo Merida. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si model, který dokonale vyhovuje vašim potřebám

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget