Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Ručníky z mikrovlákna

Ručníky z mikrovlákna - odolné a spolehlivé modely ve sportovním obchodě Sportano 

Extrémně nízká hmotnost, rychlé schnutí, vysoká absorpce vody a úspora místa - to jsou bezpochyby nejdůležitější výhody ručníku z mikrovlákna. Hodí se nejen doma, ale i na pláži, při plavání, v bazénu, v posilovně nebo dokonce na cestách. Nezabírá mnoho místa, takže ho můžete mít vždy všude s sebou, a pokud provozujete vodní sporty nebo plavete, vyberte si sportovní ručník z mikrovlákna, který rychle absorbuje vodu. V našem sportovním obchodě Sportano najdete vysoce kvalitní ručníky z mikrovlákna od renomovaných značek, jako jsou Rip Curl, Speedo, AQUA-SPEED, FUNKY TRUNKS, Cressi, arena nebo Nike

Ručníky z mikrovlákna - výhody a použití 

Ručník z mikrovlákna je především tkanina, která je navržena tak, aby rychle absorbovala vodu a stejně rychle schla a zároveň byla dostatečně prodyšná, aby pokožka dýchala. Mikrovlákno je mimořádně šetrné k alergiím, protože nezpůsobuje alergie ani podráždění pokožky a neabsorbuje prach ani jiné nečistoty do struktury materiálu. Ručník z tohoto materiálu je mimořádně měkký a příjemný na dotek a zároveň trvanlivý a odolný proti poškození nebo častému praní. Zabírá velmi málo místa, a proto je ideální na cesty. Ručník z mikrovlákna je vynikající volbou pro ty, kteří plavou nebo se věnují vodním sportům, protože tkanina velmi rychle absorbuje vodu a udržuje pokožku rychle suchou. Ručník mohou s úspěchem používat lidé, kteří chodí do bazénu, sauny, posilovny nebo dokonce na trekking a potřebují na cestách rychle schnoucí výrobek. 

Mikrovlákno - základní informace 

Mikrovlákno, často označované také jako mikrovlákno, je syntetický materiál vyrobený z tenkých vláken, jako je polyester nebo polyamid. Na trhu je velké množství ručníků a výrobků z mikrovlákna, a co je důležité, v různých provedeních a barevných variantách, jak to umožňují moderní techniky výroby tkanin. Tento materiál se používá především na ručníky, ložní prádlo, utěrky a měkké čisticí prostředky. O tento typ tkaniny je třeba řádně pečovat, protože nedostatečné praní a čištění materiálu po použití vede k deformaci nebo poškození jednotlivých vláken. Pokud vás zajímá, jak ručník z mikrovlákna vyprat, nejprve nastavte vhodnou teplotu praní - 40-50 stupňů, a po skončení čištění se vyplatí výrobek opláchnout studenou vodou. Tím zajistíte, že se tkanina nezkroutí, a před každým praním si přečtěte štítek, abyste se ujistili, že jste zvolili správnou teplotu a prací program. To je důležité, protože některé výrobky z mikrovlákna mají také příměsi jiných tkanin. Pro praní vybírejte prací prostředky, které neobsahují změkčovadla, protože ta mohou poškodit strukturu vláken.  

Jak si vybrat ručník z mikrovlákna? 

Při výběru správného rychleschnoucího ručníku z mikrovlákna věnujte pozornost velikosti výrobku, protože na trhu můžete najít ručník z mikrovlákna o rozměrech 110x175, 120x60, 140x70 nebo 100x500, stejně jako v mnoha dalších velikostech. Přizpůsobte model ručníku svým potřebám a samotná velikost ovlivňuje také hmotnost a rychlost schnutí a savost. Jejich největší výhodou je, že se na ručník nelepí písek ani tráva, takže na pláži nebo při vodních sportech bude fungovat perfektně. Kromě toho si vyberte správný model ručníku, kde se obvykle rozlišuje mezi plochým mikrovláknem a froté. První typ je hladký povrch, který zabírá málo místa a velmi dobře absorbuje vodu. Naproti tomu froté mikrovlákno je poměrně silná tkanina, ale stále měkká a jemná na dotek s dostatečnými rychleschnoucími vlastnostmi. Vzhledem k tloušťce materiálu však zabírá v batohu nebo tašce mnohem více místa. 

Z velkého množství modelů si můžete vybrat ručník z mikrovlákna XXL, sportovní ručník z mikrovlákna nebo osušku z mikrovlákna. Ručník na vlasy z mikrovlákna je zase model ve tvaru turbanu, který rychle ochladí přebytečnou vodu. 

Ručníky z mikrovlákna - značky a výrobci 

Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní ručníky z mikrovlákna renomovaných značek, jako jsou AQUA-SPEED, Speedo, Cressi, Nike, Rip Curl, ARENA nebo FUNKY TRUNKS. U nás budete mít k dispozici rychleschnoucí ručníky v mnoha velikostech, takže si můžete vybrat produkt podle svých potřeb. K tomu patří také velké množství barevných variant a vzorů. Rozhodně se vyplatí mít ručník z tohoto materiálu u sebe, kdykoli plavete, provozujete vodní sporty nebo chodíte na pláž. Dostatečně absorbuje vodu a zároveň je šetrný k alergiím, nezabírá mnoho místa a je velmi lehký, což je velmi důležité pro přepravu a skladování. 

Rozbalit popis Sbalit popis