Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Matrace a podložky

Matrace a turistické podložky - pohodlné modely v internetovém obchodě Sportano 

Před kempováním je nejdůležitější vybrat si správné turistické vybavení. Určitě se vyplatí vzít si s sebou matraci nebo karimatku, abyste se při odpočinku a spánku cítili pohodlně. Vyhnete se tak bolestem zad při zotavování na nerovném povrchu a zajistíte si také lepší tepelnou izolaci. Ve sportovním obchodě Sportano najdete kvalitní výrobky značek Easy Camp, Exped, Ferrino, Sea to Summit, Thule nebo Spokey

Jak vybrat nafukovací matraci na spaní? 

Nafukovací matrace je navržena tak, aby zvýšila úroveň pohodlí během horských výprav a zároveň snížila objem a hmotnost ve srovnání se standardními modely. Jsou pohodlnější než turistické podložky a obvykle jsou potaženy materiálem měkkým na dotek, jako je velur. Nabízejí vysokou ochranu proti nerovnostem a chladu a zabírají málo místa při balení. Je však třeba mít na paměti, že nafukovací matrace na spaní je náchylnější k mechanickému poškození. Při výběru věnujte pozornost velikosti. K dispozici jsou matrace pro jednu osobu i matrace pro dvě osoby. Liší se od sebe především šířkou, která je při kempování ve stanu nesmírně důležitá, aby jeho velikost odpovídala využitelnému prostoru.  

Typy cestovních rohoží 

Turistická karimatka je alternativou k nafukovacím matracím, protože v rozloženém stavu nezabírá mnoho místa, ale přesto poskytuje dostatečné pohodlí. Existuje několik typů cestovních podložek. První z nich je nafukovací podložka, která se tradičně nafukuje pomocí pumpy. Přesto je mnohem tenčí než turistická matrace. Samonafukovací karimatka se naopak skládá ze speciální pěny, která je uvnitř pokryta potahem s voděodolnými vlastnostmi. Komory na podložce se po otevření ventilu samy nafouknou. Při výběru samonafukovací karimatky byste si měli uvědomit, že navzdory rychlému rozložení může zabrat o něco více místa a má vyšší hmotnost než matrace nebo její nafukovací protějšek. U Sportana najdete také antikondenzační podložku, která zabraňuje hromadění vlhkosti pod matrací a zajišťuje správné větrání.  

Kromě toho si můžete vzít na kempování tradiční karimatku. Je vyrobena z pěny s vysokými tepelně izolačními vlastnostmi a její tloušťku nebo konstrukci můžete upravit podle vrstev. Nejběžnější jsou jednovrstvé, dvouvrstvé nebo třívrstvé karimatky, které jsou pro větší tepelný komfort opatřeny hliníkovým materiálem.  

Jak vybrat správnou turistickou podložku? 

V závislosti na výběru výrobku by měla turistická karimatka poskytovat maximální tepelný komfort a pohodlí pro vaše záda během spánku. Důležitá je také hmotnost, protože při trekingu může každý kilogram navíc znamenat větší zátěž pro páteř. Dalším hlediskem je odolnost materiálu, protože při kempování na nerovném terénu se podložka nesmí propíchnout nebo poškodit.  

Mezi dostupnými cestovními podložkami věnujte pozornost tomu, jak jsou složené. Nejčastěji se setkáte s rohožemi srolovanými, ale také složenými (jako harmonika). Druhé řešení znamená, že se materiál v rozloženém stavu neprohýbá a poskytuje připravený prostor k odpočinku.  

Nafukovací matrace nebo karimatka - co si vybrat? 

Největší výhodou nafukovacích matrací je jejich nízká hmotnost a malé rozměry, které usnadňují jejich přepravu v terénu. Toto řešení by měli používat lidé, kteří ocení malé rozměry a snadnější balení. Jedinou nevýhodou je, že jsou náchylné k mechanickému poškození, a proto je vhodné mít s sebou opravárenskou sadu pro rychlou opravu případných poruch. Samonafukovací rohože jsou naproti tomu mnohem odolnější proti oděru a chrání také před nerovnostmi terénu. Po rozložení je podložka připravena k použití, což je dobrý důvod pro její výběr. Na druhou stranu je karimatka návrhem pro lidi, kteří hledají odolnost a tepelný komfort při kempování. Je odolný proti poškození a vyznačuje se dlouhou životností. Ve složeném stavu však může zabírat více místa než matrace nebo podložka.  

Vyberte si matraci nebo turistickou podložku, která bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a zároveň bude součástí vašeho oblečení poskytující maximální pohodlí. Ve Sportanu nabízíme široký sortiment turistického vybavení a příslušenství, a pokud vám výrobek nevyhovuje, můžete jej do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget