Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Nafukovací karimatky

Nafukovací a samonafukovací karimatky - vyberte si model pro vás v obchodě Sportano

Regenerace a spánek po dlouhé túře jsou pro správné fungování organismu nezbytné. Pokud se chystáte na vícedenní expedici nebo kempování, vyplatí se vybavit se spolu se stanem samonafukovací nebo nafukovací karimatkou. Poskytuje nejvyšší úroveň pohodlí při odpočinku ve stanu nebo pod širým nebem. Ve společnosti Sportano dbáme na vysokou kvalitu nafukovacích a samonafukovacích karimatek. Najdete zde výrobky značek jako Easy Camp, Ferrino, Outwell nebo Exped.  

Jak funguje samonafukovací podložka?

Samonafukovací karimatka je alternativou ke standardním nafukovacím matracím nebo karimatkám při kempování. Je naplněna speciální pěnou s vysokou hustotou a použité malé komory zajišťují, že je objem přizpůsoben celé pěně. Samonafukovací karimatka se vyznačuje velkým komfortem při používání, ale díky své konstrukci je mnohem těžší. Obsahuje vrstvu pěny, která je potažena materiálem příjemným na dotek. Po otevření ventilu se pěna sama nafoukne - rozpíná se a nasává vzduch. Díky tomu je podložka prakticky ihned připravena k použití. Pokud chcete podložku zpevnit, stačí ji jen mírně nafouknout. 

Silné, dvojité nebo dvoumístné karimatky - typy samonafukovacích a nafukovacích karimatek

Mezi typy samonafukovacích a nafukovacích karimatek jsou modely pro dvě osoby, které mohou sloužit i pro jednoho uživatele a poskytují více prostoru. Dvojitá samonafukovací karimatka je ideální pro ty, kteří hledají vysokou úroveň pohodlí a tepelné izolace.  

Pokud jde o volbu tloušťky pěny, můžete zvolit samonafukovací podložku o tloušťce 5 cm. K dispozici jsou také modely o tloušťce 2,5 cm nebo 10 cm. Za optimální se však obecně považuje 5 cm, aby byla zajištěna dostatečná úroveň izolace půdy a pohodlí. Tenké a lehké samonafukovací karimatky mají obvykle tloušťku 1,5 cm, 2,5 cm nebo 3,5 cm. 

Nafukovací a samonafukovací karimatky - jaký je mezi nimi rozdíl a jakou zvolit?

Při výběru nafukovací karimatky byste si měli vzít s sebou také pumpu na nafouknutí zařízení. Funguje velmi podobně jako nafukovací matrace. Vyznačuje se pouze menší plochou a tloušťkou použitého materiálu. Naproti tomu samonafukovací stanová podložka se, jak již bylo zmíněno, nafoukne sama, když se otevře ventil.  

Obě podložky se nejvíce liší způsobem nafukování a mohou se lišit také tloušťkou materiálu. Nafukovací podložka je navíc lehčí a zabírá méně místa. Nezapomeňte si však s sebou vzít pumpu. Naproti tomu samonafukovací karimatka je po otevření ventilu okamžitě připravena k použití. Vše záleží na typu vaší turistiky, množství zavazadel, které s sebou nosíte, a na vašich preferencích ohledně úrovně pohodlí.  

Nafukovací a samonafukovací karimatky - jak vybrat správný model?

Při výběru rohože věnujte pozornost materiálu konstrukce. Ty jsou obvykle plastové s protiskluzovou úpravou. Zabráníte tak klouzání turistických podestýlek nebo sklouzávání podložky. Měli byste také zkontrolovat úroveň tepelné izolace rohože ve vztahu k zemi. To je ovlivněno tloušťkou pěny nebo materiály, ze kterých je vyrobena. Ta je určena hodnotou R, přičemž čím vyšší je hodnota R, tím lepší je tepelná izolace.  

Rozlišujeme podložku obdélníkového tvaru, která je univerzální, a podložku se zúženým střihem v oblasti nohou, která se přizpůsobuje postavě. Typ si vyberte podle úložné kapacity podložky ve vašem oblečení a podle vlastních potřeb. Kromě toho je pěna vysoce odolná proti mechanickému poškození a lze ji používat i v případě propíchnutí. Pro větší pohodlí si můžete vybrat samonafukovací podložku s polštářem

V nabídce Sportano najdete nafukovací a samonafukovací karimatky špičkové kvality, které si můžete vzít s sebou na hory, do kempu nebo na výlet. Využijte náš profesionální zákaznický servis - pomůže vám vybrat ten správný produkt!  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget