Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

SUP

SUP: provozujte Stand Up Paddleboarding s kvalitním vybavením od Sportano 

Stand Up Paddle, běžně nazývaný  SUP, je jedním z vodních sportů, jehož popularita roste díky tomu, že se na něm dá plavat prakticky za všech podmínek. Nemusíte mít ani patřičnou kondici, stačí vám základní dovednosti a profesionální vybavení, které najdete na Sportano.cz. Pokud chcete začít své dobrodružství se SUP, je třeba se seznámit s charakteristikou tohoto sportu a nejdůležitějším vybavením. 

Základní sady a vybavení pro SUP 

SUP je skvělá aktivita pro všechny, včetně začátečníků, kteří se s vodními aktivitami dosud nesetkali. Stand Up Paddle se vyvíjí stále rychleji, takže můžete volně plavat na prkně, závodit s ostatními na vodě nebo dokonce cvičit jógu. Ve Sportanu najdete profesionální SUP vybavení: stand up paddleboardy, plachty, pádla a potřebné příslušenství.  

Pro Stand Up  Paddleboarding potřebujete prkno a pádlo, což je základní vybavení. Prkno vás drží na vodě a pádlo je zodpovědné za pohyb a ovládání. 

Prkna SUP 

Při výběru vybavení pro SUP je nejdůležitější prkno, díky kterému udržíte rovnováhu a vyváženost a které vám poskytne dostatečný vztlak. Ve Sportanu nabízíme SUP prkna značek Aqua Marina, JOBE, Fanatic a WATTSUP. Mezi prkny na plavání vyniká element se zaoblenou přední částí, který se vyznačuje stabilitou a snadnou manipulací, a model s ostrou špičkou, která zajišťuje hladký a rychlejší pohyb po vodě. 

U modelů prken pro SUP věnujte pozornost délce, šířce, hloubce, vztlaku nebo hmotnosti dobře přizpůsobené uživateli. V první řadě je důležitá délka prkna, která ovlivňuje rychlost a plynulost pohybu. Dělí se na:  

  • Krátké prkno (do cca 300 cm) - skvělé pro surfování na vlnách, začátečníky a děti; 
  • střední prkno (do cca 370 cm) - univerzální model prkna, které najde uplůatnění na jezerech, řekách, ale i pro driftování na vlnách; 
  • Dlouhé prkno (od 370 cm výše) - pro lidi, kteří mají rádi rychlé plavání nebo plánují delší výlety. 

Naproti tomu šířka plaveckého prkna SUP zajišťuje lepší stabilitu během aktivity a také pevnost, díky které se uživatel cítí jistěji. Zde si můžete vybrat:  

  • Úzké prkno (do cca 70 cm) - tento typ prkna je vhodnější pro lidi, kteří se SUP věnují profesionálně a preferují rychlejší plavání, a také pro děti z důvodu lepšíhopřizpůsobení šířky jejich výšce; 
  • Široké prkno (od 70 cm výše) - univerzální konstrukce prkna pro začátečníky, ale i pro ty, kteří preferují stabilnější a pohodlnější pohyb na vodě. 

Kromě toho se tloušťka prkna Stand Up Paddle pohybuje mezi 9 a 15 centimetry, přičemž klasický a univerzální model má tloušťku přibližně 15 cm. Při hledání vhodného SUP prkna věnujte pozornost také jeho typu: All-round, Touring, Race nebo Windsurf, které přizpůsobíte vaší úrovni zkušeností a podmínkám a stylu plavání. 

Plachty pro SUP 

Ne každý ví, že SUP lze kombinovat s jiným vodním sportem, konkrétně s windsurfingem. To je možné kombinací Stand Up Paddle boardu s plachtou, pak se jedná o tzv. WindSUP. Nabídka takové aktivity je určena lidem, kteří s windsurfingem teprve začínají, ale cítí se pohodlně na SUP. 

V tomto případě má prkno nejen speciální objímku pro připojení plachty, ale také  speciální kastlík, do kterého je možné přidat druhou středovou ploutev (skládací ploutev umístěná ve střední části prkna), aby bylo možné plout proti větru. Pokud se rozhodnete plout na prkně WindSUP s přídavným pádlem, je lepší výše zmíněnou ploutev odstranit, abyste mohli stabilněji zatáčet při různých rychlostech. 

WindSUP je ideální nabídka pro ty, kteří chtějí rozvíjet své SUP dovednosti ve větrném počasí připevněním plachty k prknu. 

Pádla pro SUP 

U Stand Up Paddle je nejdůležitější udržet správnou rovnováhu na prkně, pádlo nám usnadňuje pohyb po vodní hladině. Při výběru pádla dbejte na šířku, která umožňuje plavání.  

Pádla SUP by měla být o něco větší než uživatel, optimální šířka je asi 15-25 cm. Na trochu klidnějších vodách může být pádlo o 15 cm větší, v mořských podmínkách je lepší zvolit širší variantu. Kromě toho je důležitý také materiál. Pádla jsou vyrobena z hliníku, uhlíkových vláken, skelných vláken nebo plastu. Existují tři typy konstrukce pádel SUP:  

  • jednodílné - poskytují lepší pevnost při plavání, avšak díky své konstrukci jsou těžké a poměrně objemné, což znesnadňuje jejich přepravu  i používání; 
  • Dvoudílné - jsou vybaveny speciálním mechanismem, který umožňuje měnit délku celého pádla, takže je snadno přizpůsobíte svým potřebám; 
  • třídílné - mají přídavný kloub, který umožňuje rozložit pádlo na samostatné části, což usnadňuje jejich skladování a přemisťování. 

Ve Sportanu najdete profesionální pádla JOBE nebo Aqua Marina, která určitě přizpůsobíte vašim ndividuálním potřebám. V závislosti na stylu plavání a místě aktivity si vyberte pádla se širokým rozestupem.  

Další příslušenství SUP 

V široké nabídce Sportano najdete SUP příslušenství značek Aqua Marina a JOBE, včetně: ploutví na prkno, elektrických pump, brašen na pádlo, vodotěsných a nepromokavých vaků, pump na prkno, držáků na pádlo nebo opravných sad. Nabízíme také kompletní vybavení potřebné pro Stand Up Paddle, abyste mohli hned vyrazit do vody a zaplavat si.  

Rozbalit popis Sbalit popis