Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

SUP pádla

SUP pádla - vyberte si ideální model v obchodě Sportano 

Stand Up Paddle je disciplína, která se v poslední době stala velmi populární a stále více lidí se rozhoduje začít své dobrodružství s touto aktivitou. Kromě základního vybavení, kterým je prkno, byste si měli vybrat také správné pádlo pro SUP. Umožňuje vám volný pohyb po vodě a udává směr plavání. U Sportana najdete vysoce kvalitní SUP pádla profesionálních značek, jako jsou Aqua Marina, Fanatic, JOBE, JP Australia, Pure4Fun, STARBOARD nebo Unifiber.  

Karbonové, 2 v 1 - typy pádel SUP 

Mezi pádly jsou 3 typy konstrukcí: hliníkové, kompozitní a z uhlíkových vláken (karbonu). Pádla navržená z hliníku jsou tuhá, ale bohužel v porovnání s jinými modely poměrně těžká. Kompozitní pádla jsou směsí uhlíkového plastu a pryskyřice. Vyznačují se nižší hmotností a lepší tuhostí. Na druhou stranu jsou pádla z uhlíkových vláken nejlehčí variantou a vybavení z tohoto materiálu se volí nejčastěji. Kromě toho lze rozlišovat mezi dřevěnými a sklolaminátovými pádly. Sklolaminát je poměrně lehký a odolný, zatímco sklolaminát je tuhý a lehký. 

Samotnou konstrukci pádla lze rozdělit do několika částí:  

  • Jednodílná vesla - tuhá a poměrně těžká, navíc nejsou praktická pro přepravu nebo skladování a jejich délku nelze přizpůsobit uživateli; 
  • Dvoudílná vesla - skládají se ze dvou prvků s nastavitelnou délkou; 
  • Třídílná vesla - jsou vyrobena ze tří spojených dílů a umožňují pohodlné nastavení a snadnou přepravu a skladování.  

Správné pádlo by mělo být dostatečně lehké, ale zároveň dostatečně tuhé a odolné, aby vydrželo dlouhodobé používání při plavání.  

Na co si dát pozor při výběru pádla pro SUP prkno? 

Při výběru pádla pro SUP věnujte pozornost velikosti pádla, kdy čím větší je plocha pera, tím větší sílu je třeba vynaložit na pádlování. Deska se díky nim však rychleji uvede do pohybu, což usnadňuje zrychlení. Na druhou stranu menší pírka vytvářejí menší výkon ve stejnou dobu a vyplatí se je používat při pádlování na klidných vodách. 

Kromě toho by délka pádla měla odpovídat tvaru těla. K výšce člověka je třeba připočítat přibližně 15-25 centimetrů, čímž získáte skutečnou délku pádla. Rozhodně se vyplatí zvolit dvoudílná nebo třídílná nastavitelná pádla s možností zkrácení i prodloužení. Tím zajistíte správné přizpůsobení vybavení svému postoji. Navíc pádlo přizpůsobte materiálu konstrukce tak, aby bylo nejen tuhé a stabilní, ale také lehké a pohodlné při používání.  

SUP pádla - na které značky se vyplatí vsadit? 

Při hledání vhodného pádla se vyplatí vsadit na značku STARBOARD, která si u některých svých modelů zakládá na správně nastaveném úhlu pera, takže zařízení bude fungovat v různých podmínkách. Společnost JP Australia zase nabízí pádla s protiskluzovou úpravou dříku a nastavovací nástavec je vyroben z odolných materiálů, jako je sklolaminát a karbon. Vyplatí se vybírat výrobky se systémem proti kroucení. Zaručuje hladký pohyb a zvyšuje pohodlí při pádlování. Podobné řešení nabízí i vybavení značky Unifiber, které navíc disponuje systémem Fricton clip, jenž umožňuje plynulé nastavení délky pádla.  

V nabídce Sportano najdete profesionální značky pádel SUP, která jsou vyrobena z odolných materiálů a systémů pro pohodlné používání při plavání. Podívejte se na nabídku pádel značek jako Aqua Marina, JOBE, Fanatic nebo Pure4Fun a vyberte si odpovídající vybavení pro své potřeby. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget