Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Skateboardy a longboardy

Skateboardy - aktivita a skvělá zábava se Sportano.cz 

Skateboarding je skvělý sport jak pro děti, tak pro teenagery i dospělé. Obchod Sportano nabízí skateboardy pro různé styly jízdy a rozsahy dovedností. Ať už jezdíte na skateboardu profesionálně nebo amatérsky, vsaďte na kvalitní modely, které najdete v našem sortimentu. Jejich komponenty vám zajistí přesné ovládání skateboardu, obratnost, přilnavost, tlumení nárazů a jedinečný komfort při jízdě. 

Klasický, elektrický, flex nebo longboard - typy skateboardů 

Sportano.cz nabízí produkty pro různé styly jízdy. Nejoblíbenější je klasické prkno pro skateboarding. Tento model je ideální pro technickou jízdu, pohyb na rampách a provádění různých triků

Longboardové skateboardy jsou delší než klasické modely. Tento typ výrobku je určen pro prudké sjezdy či jízdu v terénu. Širší a těžší skateboardy jsou vybaveny měkkými a velkými kolečky, která se vyznačují lepší přilnavostí k zemi a usnadňují pohyb na nerovném povrchu. 

V poslední době se staly populárními také tzv. Penny boardy, neboli Fishboard. Model fishboard se vyznačuje malými rozměry a nízkou hmotností. Konstrukce tohoto praktického skateboardu je velmi dobře ovladatelný a dobře reaguje na pohyby uživatele. Díky velkým kolům také poskytuje vysoké odpružení a tlumí nerovnosti. 

Elektrický skateboard se stejně jako waveboard liší od ostatních modelů tím, že má pouze dvě kolečka. Elektrická varianta má také jiný systém pohonu. Skateboard nevyžaduje, abyste se odráželi nohou, protože se pohybuje díky motoru poháněnému baterií. Za řízení je obvykle zodpovědná rovnováha těla uživatele. 

Obchod Sportano.cz nabízí skateboardy značek jako Mechanics, Razor nebo Street Surfing. Skate, longboard i elektrické modely jsou vyrobeny z odolných materiálů, které zajišťují pevnost konstrukce, stabilitu a ovladatelnost přizpůsobenou stylu jízdy. Díky kvalitnímu zpracování a správnému výběru všech komponentů získá majitel skateboardu nejvyšší komfort při jízdě. 

Vrchní část, kolečka, grip nebo truck - jak se skateboard vyrábí? 

Skateboard se skládá z několika základních prvků. První z nich je deska, čili hlavní část, na které skater stojí V názvosloví se přední část vrcholu nazývá nose a zadní část tail. Na horní straně desky je grip, tj. samolepicí brusný papír, který je zodpovědný za přilnavost bot ke skateboardu. Dalšími komponenty jsou trucky, což jsou kovové držáky, které umožňují skateboard natáčet. Trucky spojují desku s kolečky, která se mohou lišit velikostí a tvrdostí

Jak si vybrat správný skateboard pro začátečníky v obchodě se skateboardy 

Při výběru skateboardu byste měli zvážit preferovaný styl jízdy. Stojí za to věnovat pozornost rozměrům modelů, nezapomeňte, že krátké skateboardy jsou ovladatelnější, zatímco dlouhé dosahují vyšších rychlostí. Na rychlost modelu má vliv také typ ložisek, který je označen stupnicí ABEC. Čím vyšší je hodnocení ABEC, tím lepší je přenos energie, a tím vyšší je výkon a rychlost. 
  
Při výběru prvního skateboardu se vyplatí zvolit model se střední šířkou a vícevrstvou deskou, která zajistí pevnost a stabilitu konstrukce. Dalším aspektem, kterému je třeba věnovat pozornost, je velikost kol. Menší kolečka jsou lepší pro provádění triků, zatímco větší kola jsou lepší pro rychlou jízdu na nerovném povrchu. Pokud jde o tvrdost kol, je důležité si uvědomit, že měkké modely mají vyšší přilnavost, zatímco tvrdé mají lepší skluz, což je užitečné při kaskadérských kouscích. 
  
Při nákupu skateboardu byste se měli zaměřit také na trucky, které by měly být pevné, obratné, dobře vycentrované a šířkově přizpůsobené plánované činnosti. Široké trucky jsou určeny na dlouhé vzdálenosti a užší na rampy a bowl. Na triky na rovném povrchu se budou hodit ty nejuzší. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget