Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Fishboardy

Fishboardy - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

Fishboard, často označovaný jednoduše jako "fisk", je specifický typ skateboardu, který se vyznačuje jedinečným tvarem připomínajícím rybu nebo fisk. Tento neobvyklý tvar však není náhodný - byl navržen tak, aby uživateli umožnil lepší ovladatelnost a kontrolu nad prknem, zejména při jízdě na klikatých cestách.

V obchodě Sportano najdete vysoce kvalitní fishboardy od profesionálních značek, jako jsou Meteor, Fish Skateboards, Playlife a Mechanics.

Konstrukce a vlastnosti skateboardu

Fishboardy, známé také jako "penny boardy" nebo "shortboardy", jsou ve světě skateboardingu specifickou kategorií, která se vyznačuje jedinečnými konstrukčními prvky. Díky svým malým rozměrům a jedinečnému designu jsou snadno rozpoznatelné mezi ostatními typy prken. Jejich délka se obvykle pohybuje od 22 do 28 palců, takže jsou kratší než tradiční skateboardy.

Charakteristickým rysem bruslařských trsátek je zahnutý nos a patka, což jim nejen dodává na estetice, ale také usnadňuje provádění některých triků, zejména na halfpipe nebo jiných rampách. Fisheyes jsou často široké ve střední části, což zajišťuje větší stabilitu při jízdě. Ačkoli jejich krátká konstrukce může naznačovat, že jsou určeny pouze pro začátečníky, jejich obratnost a jedinečné vlastnosti ocení i mnoho pokročilých jezdců.

Pokud jde o nápravy (trucky), bývají široké a nízko položené, což zajišťuje větší stabilitu při jízdě a usnadňuje zatáčení. Kola na footy, jak již bylo zmíněno, jsou vyrobena z vysoce kvalitního polyuretanu a bývají široká a měkká, což zaručuje hladkou jízdu na různých površích.

Využití a styly jízdy na skateboardu 

Jízda na fishboard je velmi zábavná. Díky svým malým rozměrům a obratnosti jsou ideální pro jízdu po městských chodnících, parcích a náměstích. Jsou známé tím, že se skvěle hodí pro rychlé cestování na krátké vzdálenosti, což z nich dělá ideální dopravní prostředek pro studenty pohybující se po kampusu nebo obyvatele měst, kteří se chtějí vyhnout dopravním zácpám.

Styl jízdy rybím okem se navíc vyznačuje větší volností a výrazem než u tradičních skateboardů. Díky jejich jedinečné konstrukci mohou jezdci snadno provádět různé triky, jako jsou skluzy, skoky nebo dokonce některé freestylové figury. Právě díky této všestrannosti jsou tak oblíbené u mladších jezdců, ale i u těch zkušenějších, kteří ocení kombinaci rychlosti, obratnosti a stylu v jednom balení.

Skateboardy jsou sice ideální pro jízdu ve městě, ale vzhledem k nízké stabilitě ve srovnání s delšími skateboardy se nedoporučují pro jízdu z kopce nebo vysokou rychlostí. Nicméně pro ty, kteří hledají lehké, přenosné a stylové řešení pro jízdu ve městě na krátké vzdálenosti, jsou skateboardy bezkonkurenční.

Materiály a trvanlivost: čím se liší fisky na trhu?  

V době, kdy je trh se skateboardy zaplaven různými výrobky, vynikají desky fisks výjimečnou kvalitou a odolností. Zde se dozvíte, čím jsou výjimečné z hlediska materiálů a odolnosti:

Skateboardy Fisk se často vyrábějí z kanadského javoru - stromu, který je ve světě skateboardingu uctíván pro svou jedinečnou pevnost a pružnost. Některé modely jsou také vyrobeny z bambusu, který je nejen ekologický, ale také nabízí neuvěřitelnou lehkost a odolnost proti zlomení. Díky tomu skateboardy fisheye vydrží ve srovnání s jinými typy skateboardů mnohem větší zátěž a intenzivní používání.

Kolečka na skateboardech footy jsou obvykle vyrobena z vysoce kvalitního polyuretanu a jsou navržena tak, aby poskytovala hladkou jízdu a zároveň odolávala oděru, který je častým problémem levných modelů. Výběr správné tvrdosti koleček umožňuje dokonale přizpůsobit skateboard individuálním preferencím jezdce, ať už jde o rychlost nebo ovladatelnost.

A nezapomeňte na ložiska, která bývají u bruslí vyšší třídy. Kvalitní ložiska jsou klíčem k hladké a rychlé jízdě. Správně zvolená a namontovaná ložiska minimalizují tření, což vám umožní jezdit déle a efektivněji.

Dalším aspektem, který stojí za to zdůraznit, je úchop. Tento protiskluzový povrch v horní části desky je obvykle vyroben z vysoce přilnavých materiálů, které zajišťují pevný kontakt nohy se skateboardem i při provádění složitých triků.

Materiály použité při výrobě bruslí zajišťují, že se jedná o výrobky s dlouhou životností, které nejenže obstojí ve zkoušce času, ale také nabídnou jezdci vynikající zážitek z jízdy. Koupě kvalitního inline skateboardu je investice, která se z dlouhodobého hlediska jistě vyplatí.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget