Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Dětské lyžařské boty

Dětské lyžařské boty - bezpečné a pohodlné modely v internetovém obchodě Sportano 

Chcete své dítě přimět k zimním aktivitám, nebo s lyžováním teprve začíná? Bez ohledu na úroveň dovedností je pro tento sport nezbytné správné vybavení. V první řadě se musíte ujistit, že jste si pořídili správné dětské lyžařské boty, které by měly vyhovovat noze vašeho dítěte i jeho potřebám. Pokud hledáte bezpečné a osvědčené modely lyžařské obuvi pro nejmenší, podívejte se na nabídku sportovního obchodu Sportano. Nabízíme široký sortiment dětských lyžařských bot od renomovaných výrobců, jako jsou Rossignol, Salomon, Nordica, HEAD, Fischer nebo ATOMIC.

Dětské lyžařské boty - jak vybrat ty správné? 

Dětské lyžařské boty se liší od modelů pro dospělé, jsou mnohem menší na šířku i objem. Nejmladší lyžaři musí být vybaveni bezpečným a zároveň pohodlným vybavením a oblečením, protože batolata zažívají nejrůznější nepohodlí. Kromě toho by měla být obuv dobře padnoucí, pokud jde o velikost. Dětská noha rychle roste, proto je vhodné vybírat modely s širokou škálou nastavení - přezky, vázání nebo suché zipy. Čím více přezek, tím je lyžování bezpečnější a stabilnější. Díky regulaci lze obuv přizpůsobit chodidlu. Pro nejmladší lyžaře do 3 let věku jsou vhodná řešení s jednou přezkou. O něco starší děti do 8 let si mohou vybrat boty se dvěma nebo třemi přezkami. Nejlepší jsou modely se třemi nebo čtyřmi přezkami a suchým zipem.

Při výběru lyžařských bot pro děti je důležité věnovat pozornost tuhosti boty, kterou určuje index flexe. Pro dětské boty se nejčastěji takový termín nepoužívá, protože ve většině případů jsou modely odpovídajícím způsobem měkké a ohebné. Pro děti od 5 nebo 6 let se však vyplatí boty upravit podle schopností, kdy pro začátečníky bude nejlepší bota s flexí do 50, zatímco zkušenější lyžaři by měli zvolit model v rozmezí 60-80.

Výběr správné velikosti dětských lyžařských bot 

Správná velikost dětské lyžařské obuvi je nejdůležitějším faktorem při nákupu. Obuv by neměla být příliš velká a větší, než je délka nohy batolete. Pokud zvolíte boty o číslo nebo dvě větší, může se dítě cítit chladně a nepohodlně. Příliš volný model navíc snižuje bezpečnost na sjezdovce. Dítě ztrácí kontrolu nad lyžemi a zároveň mu špatně fungují nohy. Především je třeba přesně změřit délku chodidla a obuv by neměla mít více než jeden centimetr vůle. Obuv by měla být vyzkoušena i přes lyžařské ponožky a batole nesmí při nazouvání pociťovat žádný tlak nebo otlaky.

Značky, které nabízejí kvalitní dětské lyžařské boty 

V sortimentu sportovního obchodu Sportano.cz najdete kvalitní dětské lyžařské boty v různých velikostech a s možností přizpůsobení úrovni dovedností - pro začátečníky, mírně pokročilé nebo pokročilé. U nás budete vybaveni botami od osvědčených výrobců, jako jsou Rossignol, Salomon, Nordica, HEAD, Fischer nebo ATOMIC, kde najdete profesionální obuv. Určitě si vyberete výrobky přizpůsobené potřebám vašeho dítěte, aby se při lyžování cítilo maximálně pohodlně a bezpečně. Pokud nevíte, který model si vybrat, využijte náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ty správné produkty.

Rozbalit popis Sbalit popis