Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Helmy na inline brusle

Bruslařské helmy - odolné a bezpečné modely najdete v obchodě Sportano 

Při jízdě na inline bruslích, skateboardech nebo koloběžkách jde nejen o zábavu, ale především o bezpečnost. Bez ohledu na to, jak jste pokročilí, může kdykoli dojít k nehodě, proto se vyplatí vybavit se vhodnou bruslařskou helmou. Účinně ochrání vaši hlavu před zraněním při nekontrolovaném pádu. V našem obchodě Sportano najdete kvalitní helmy na kolečkové brusle, skateboardy nebo koloběžky od profesionálních a osvědčených značek, jako jsou FILA, Giro, K2, Roces, Powerslide, Micro, Tempish a Rollerblade

Bruslařské přilby - nutnost, když se staráte o svou bezpečnost 

Při jízdě na kolečkových bruslích nebo koloběžkách není možné zajistit úplnou bezpečnost. Dokonce i zkušení lidé, kteří se umí pohybovat na zvoleném zařízení, jsou vystaveni riziku nejrůznějších zranění. Nekontrolované nehody a situace se mohou stát každému. Proto je dobré si při aktivním pohybu vybrat správnou helmu na kolečkové brusle, koloběžky nebo skateboardy. Chrání hlavu před možnými poraněními, přičemž poranění hlavy patří k nejzávažnějším. Kromě toho tlumí nárazy a chrání pokožku hlavy před pořezáním.  

Přilba na skateboard nebo kolečkové brusle je vyrobena z odolných materiálů, jako je pěnový EPS nebo polystyren, a z vnější skořepiny, která je velmi odolná. Pěna EPS tlumí náraz, přičemž při nárazu se speciální polštářky zmačkají, rozloží sílu a poskytnou vynikající tlumení. Obvykle jsou navrženy s měkkými vložkami uvnitř pro maximální pohodlí při nošení. Stabilizační popruhy a zapínání jsou naopak uzpůsobeny tak, aby správně přiléhaly k obvodu hlavy. Některé modely mají na týlní části také speciální kolečko pro dodatečné nastavení obvodu.  

Kdy si musíte koupit správnou helmu na bruslení? 

Bruslařskou přilbu by měl nosit každý, kdo jezdí na kolečkových bruslích, koloběžce nebo skateboardu. Obvykle ji používají začátečníci, ale i pro zkušené je dobré mít s sebou přilbu. Určitě si je můžete obout, pokud hodláte jezdit na nerovném terénu nebo ve skateparku, kde se často vyskytují různé překážky. Není snadné spadnout, zejména pokud jedete rychle nebo nepřizpůsobíte rychlost podmínkám. I při klidné jízdě může dojít k pádu v důsledku nekontrolovaného manévru, proto by měl každý používat přilbu. Určitě byste měli své dítě vybavit, až bude jezdit na kolečkových bruslích nebo koloběžce.  

Kolečkové brusle, koloběžky, kolečkové brusle nebo skateboardy - než vyrazíte, vyberte si správnou helmu 

Při aktivitách, jako je jízda na inline bruslích, skateboardu, kolečkových bruslích nebo koloběžce, může dojít k různým nehodám, a to kvůli místu, kde se pohybujete - často na nerovném betonu nebo asfaltu. Kromě toho se při těchto činnostech vyvíjí velká rychlost a nekontrolované brzdění nebo příliš prudké pohyby mohou často vést k pádu. Existují dva typy přileb na bruslení: přilby na oříšky a cyklistické přilby. Nejoblíbenější volbou je přilba s oříškem, kterou používají i nadšenci do bmx nebo skateparku. Vynikají odolnou konstrukcí a chrání větší část hlavy, čímž zabraňují zranění. Budou dobře fungovat nejen pro zkušené, ale i pro začátečníky. Klasické cyklistické přilby jsou naproti tomu volbou pro rekreační jízdu, při níž se jezdí na kolečkových bruslích nebo kolečkových bruslích v klidu a bez závratných rychlostí. 

Jak si vybrat správnou helmu na bruslení? 

Bruslařskou helmu by měli nosit dospělí i děti bez ohledu na jejich schopnosti. Při výběru správného modelu věnujte pozornost hmotnosti výrobku. Přilba nesmí být příliš lehká ani příliš těžká. Důležité je také správné větrání, zejména při jízdě v horkém počasí. Přilby typu Peanut, přestože mají velkou plochu, mají otvory, které zajišťují proudění vzduchu. Kromě toho se hodí velikost přilby, kde velikost souvisí s obvodem hlavy. Změřte přesný obvod hlavy v nejširším místě, obvykle nad obočím, a porovnejte výsledek s velikostmi uvedenými u výrobků vybraných výrobců. Existují přilby s nastavovacími systémy, u nichž si po nasazení vybraného modelu na hlavu můžete helmu nastavit pomocí řemínků nebo kolečka. Příliš velká přilba vám bude zakrývat oči a omezovat viditelnost, zatímco příliš malá přilba vám bude při jízdě způsobovat nepohodlí.  

U Sportana najdete helmu na koloběžku pro dítě, helmu na elektrickou koloběžku, helmu na kolečkové brusle nebo helmu na kolečkové brusle pro dívku či chlapce. Máme také širokou nabídku modelů pro dospělé. S námi ujedete každý kilometr v naprostém bezpečí a pohodlí. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget