Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Padel

Padel - rozvíjejte své dovednosti s obchodem Sportano 

Kategorie Padel na Sportano.cz je místem, kde jsme speciálně pro vás shromáždili nejlepší vybavení a příslušenství pro tento sport. Zajímá vás, proč se vyplatí trénovat padel? Tento sport je skvělým způsobem na efektivní procvičování celého těla. Hře se mohou věnovat lidé jakéhokoli věku a s jakoukoli úrovní dovedností, proto je to skvělý způsob, jak trávit čas s přáteli nebo celou rodinou. Pečlivě vybrané padelové vybavení, které najdete na Sportanu, vám umožní rozvíjet vaše dovednosti a zlepšovat kondici. 

Hra padel - novinka, která dobývá svět 

Padel je raketový sport, který vznikl v Mexiku a získává si stále větší oblibu po celém světě. Jeho rychlý rozvoj nastal v 70. letech 20. století, kdy se začal šířit po celé Americe a Evropě. Padel kombinuje prvky squashe a tenisu, ale vyniká řadou odlišných prvků. Hry se odehrávají na malém hřišti obehnaném vysokým plotem. Jsou zapotřebí speciální míče a rakety. Ty druhé,  na rozdíl od tenisových raket, nemají žádné pnutí. Jsou vyrobeny z materiálů, jako jsou skleněná nebo uhlíková vlákna a pěna. Rakety mají otvory a poutka na zápěstí. Míčky na padel jsou přizpůsobeny raketám - jsou malé a lehké. 
  
Každý zápas se skládá ze setů a gamů a jeho pravidla jsou podobná těm známým z tenisu. Hráči si vyměňují míček, který se může jednou odrazit od povrchu kurtu a musí se odrazit od rakety, aby přeletěl na druhou stranu. Pokud míč zasáhne síť, která rozděluje hřiště na polovinu, je bod přiznán soupeři. Za nevrácení míče z vlastní poloviny se rovněž připisuje ztráta bodu. Díky tomu, že padel je mnohem méně technický než tenis a nevyžaduje tolik fyzické námahy jako squash, přitahuje stále více lidí. Jeho popularita v Čechách vzrostla natolik, že před několika lety byla dokonce založena Česká padelová federace

Rakety a míčky na padel - jak si vybrat příslušenství, bez kterého se neobejdete? 

Komfort hry výrazně ovlivňuje dobře zvolené kvalitní vybavení. Pádlové rakety se dodávají ve třech tvarech - slza, diamant a kulatý. Každý tvar je určen pro hráče jiné úrovně. Kulatý tvar je vhodný zejména pro amatéry, diamant pro pokročilé hráče a profesionály a slza je vhodná pro hráče všech úrovní. Kulaté rakety poskytují největší kontrolu nad míčkem, zatímco diamantové rakety umožňují největší sílu úderu. Při výběru vybavení pro sebe věnujte pozornost nejen tvaru, ale také materiálu. Nejprofesionálnější rakety jsou z velké části vyráběny z uhlíkových vláken. 
  
V nabídce Sportano najdete rakety a míčky napadel od zkušených výrobců. V nabídce jsou i tašky, díky kterým ochráíte vaše vybavení před poškozením a pohodlně jepřepravíte na trénink. Pokud máte nějaké pochybnosti o výběru rakety nebo míčku, určitě nás kontaktujte. Naši odborníci vám rádi pomohou přizpůsobit vybavení vašim potřebám a preferencím. 

Rozbalit popis Sbalit popis