Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Chrániče pro bojové sporty

Chrániče pro bojové sporty - pohodlné a odolné modely v obchodě Sportano 

Box, MMA nebo kickbox jsou sporty, které mají mnoho nadšenců a zlepšují aerobní a anaerobní kapacitu, reflexy a také pohybovou koordinaci. Vyžadují nejen soustředění, ale také promyšlené pohyby a sledování soupeře. Pokud chcete tento druh sportu provozovat bezpečně, vyplatí se vybavit se a používat chrániče pro bojové sporty. Mezi dostupnými typy najdete chrániče úst, holenní kosti, loktů nebo chodidel. V našem sportovním obchodě Sportano najdete kvalitní chrániče pro bojové sporty od profesionálních značek, jako jsou EVERLAST, adidas, Leone 1947, Opro, SAFEJAWZ, RDX, Venum nebo Top King.  

Chrániče zubů, rozkroku, chodidla nebo holeně - kterými se vyplatí vybavit? 

Na trhu je k dispozici velké množství chráničů pro bojové sporty - na zápěstí, zuby, rozkrok, holeně, lokty a předloktí nebo klasické ochranné přilby nebo také tzv. boxerské přilby. Pokud jde o výběr správného modelu, přizpůsobte chránič sportu, který provozujete, a svým potřebám. Nejoblíbenějším výrobkem je chránič zubů, který se vyrábí v univerzálních velikostech a z termoplastického materiálu, který se po zahřátí volně přizpůsobí čelisti. Chránič čelisti je základem mnoha bojových sportů, jako je box, MMA nebo taekwondo. Je také dobré se vybavit chrániči rukou, tj. rukavicemi vhodnými pro daný sport. Bojovníci MMA nebo bojových umění používají jiné chrániče rukou nebo klasické bandáže. Tradiční boxerské rukavice jsou však obvykle vyrobeny z přírodní kůže, zapínají se na suchý zip a přizpůsobují se hmotnosti uživatele. Pozor je třeba dávat také na chrániče zápěstí, za které jsou zodpovědné výše zmíněné zábaly. Při pevném stlačení chrání celou ruku a zejména kosti před zlomeninou. Zábaly jsou vyrobeny z bavlny nebo s přídavkem elastických vláken, které připomínají elastickou bandáž. Mezi typy chráničů najdete také chrániče holenní kosti, které se používají v různých druzích bojových sportů. Na druhou stranu se při tréninku nebo boxerských soutěžích hodí chránič rozkroku, který chrání citlivou oblast při úderech. K dispozici jsou také chrániče nohou, chrániče uší a chrániče kotníků, kolen a loktů. Poslední modely se často používají v thajském boxu, kde se pohyby provádějí lokty a koleny.  

Ve Sportanu nabízíme také boxerskou helmu, která chrání hlavu před nárazy při tréninku nebo zápasech. Ochranná přilba by měla být především přizpůsobena vašim potřebám, obvykle je vyrobena z husté pěny a připevněna pohodlnými pásky na suchý zip.  

Jaké chrániče budou potřeba pro konkrétní bojové sporty? 

Nejuniverzálnějšími a nejpoužívanějšími chrániči v mnoha bojových sportech jsou chrániče čelistí, které účinně chrání zuby před zraněním. Boxerské rukavice jsou nezbytným vybavením při tréninku a boxerských soutěžích, kde je nejlepší zvolit modely vyrobené z přírodní kůže. S boxerskými rukavicemi souvisí i ochrana zápěstí, tzv. wrist wrapy, které se často používají v MMA, Muai Thai nebo jiných bojových sportech k ochraně kostí a zpevnění ruky. Na druhou stranu se helmy dobře hodí i při boxu a kontaktních sportech, pokud si chcete chránit hlavu před údery.  

Chrániče holenních kostí se nejčastěji používají v karate, plnokontaktním kickboxu, boxu, K1 nebo Muai Thai. Chrániče kolen nebo loktů jsou naopak vybavením, které se v thajském boxu obvykle používá.  

Jak vybrat správné chrániče pro bojové sporty? 

Správný chránič by měl především odpovídat druhu provozovaného bojového sportu a vlastním potřebám. Při výběru správného chrániče, jako jsou rukavice nebo chrániče holenních kostí, je navíc třeba dbát na správnou velikost, která musí uživateli vyhovovat. Důležitým parametrem je také hmotnost výrobků, protože špatně padnoucí model může vyvíjet tlak na kotník nebo holenní kost a zároveň ovlivňovat dynamiku a volnost pohybu. Zvolený model chráničů také nesmí být příliš volný, protože při dynamickém pohybu během tréninku může sklouznout.  

Chrániče pro bojové sporty - na které značky se vyplatí vsadit? 

Pokud hledáte chrániče zubů a šle, podívejte se na nabídku značek Venum, adidas a EVERLAST. Přizpůsobte správný model svým potřebám, abyste zajistili pohodlí a bezpečnost při tréninku. A mezi chrániči holenních kostí najdete například Divisin B-2, Octagon, RDX, Ground Game nebo Octagon

Ve Sportanu máme skladem profesionální boxerské helmy pro muže, ženy i dětské modely od značek Ringhorns, Overlord, Leone 1947, adidas a Hayabusa. V naší nabídce najdete také chrániče kolen, loktů a předloktí, takže máte velký výběr vhodných produktů pro zvolený sport. Pokud naopak hledáte chrániče nohou, značky Bushido a Top King nabízejí modely pro kotníky a kotníkové chrániče. 

Rozbalit popis Sbalit popis