Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Přeprava a skladování kol

Přeprava a skladování jízdních kol - vyberte si správné vybavení u Sportano 

Chystáte se na delší výlet s přáteli nebo na rodinnou dovolenou? Plánujete si s sebou vzít kola? Pro pohodlnou a bezpečnou přepravu a skladování jednokolek budete jistě potřebovat správné vybavení. Často je užitečné vzít si kolo s sebou autem i na krátké cesty, takže přepravní zařízení může být nezbytné. V našem obchodě Sportano najdete nosiče kol na háky, střechy, boxy na kola a kryty od profesionálních značek, jako jsou Elite, Topeak, Thule, OXC nebo EVOC

Jak správně a bezpečně přepravovat jízdní kola? 

Milovníci cyklistiky jistě vědí, že v některých případech má smysl vzít si s sebou jednokolku. Mnoho lidí se rozhoduje převážet kolo v autě, ale to je často nepraktické řešení - zabírá hodně místa a znemožňuje přepravu dalších zavazadel nebo osob. Vyžaduje to úsilí, protože někdy je nutné některé části kola odšroubovat a odstranit, aby se vešly dovnitř. Stojany na kola fungují mnohem lépe, a proto se pro ně rozhoduje stále více lidí. Jedná se především o střešní nosiče, nosiče kol na zadní dveře nebo nosiče na tažné zařízení vozidla. V případě prvního řešení musí být nosič přizpůsoben modelu vozidla a použitým kolejnicím. Ostatní typy naopak vyžadují zakoupení a montáž speciální konstrukce nebo držáků.  

Typy stojanů na kola - jaký je mezi nimi rozdíl? 

Mezi typy nosičů jízdních kol můžeme rozlišit střešní nosič jízdních kol, který je jedním z nejoblíbenějších řešení. Vyžaduje speciální nosníky, které se připevní k vozu a na které lze umístit i několik jízdních kol. Tento model umožňuje přenášení celého kola nebo jeho demontáž - záleží na zvoleném výrobku. Dalším typem je nosič kol na závěs, kdy je nosič namontován na závěs automobilu a je prakticky připraven k naložení. Obvykle je ještě nutné odpovídajícím způsobem upravit všechny upevňovací prvky a umístit kolo - na závěs lze namontovat několik kol. Některé modely mají možnost sklopit nosič tak, aby bylo možné rychle a pohodlně otevřít zadní dveře vozidla. Naproti tomu nosič kol na zadní dveře je univerzální řešení, které je vhodné pro většinu automobilů a nevyžaduje žádné další díly nebo komponenty. Model jednoduše přizpůsobte tvaru a velikosti zadních dveří vozidla.  

Jak vybrat správný nosič pro přepravu kola? 

Při výběru vhodného nosiče pro přepravu kol je třeba v první řadě zohlednit četnost používání, model a velikost vašeho vozu, počet přepravovaných kol nebo dokonce počet osob a zavazadel kromě kol. Vyberte si model, který se vyznačuje snadnou a rychlou montáží a zároveň poskytuje bezpečnost při přepravě jízdních kol. Kromě toho by měl být nosič vybaven klíčem nebo uzamykacím zařízením, aby se zabránilo krádeži nebo odstranění kola z místa. To je nesmírně důležité při dlouhých cestách, kdy necháváme auto dlouho bez dozoru. Nejoblíbenějším řešením pro pohodlnou přepravu jízdních kol jsou nosiče kol na závěs a na střechu.  

Přeprava a skladování jízdních kol - na které značky se vyplatí vsadit? 

V závislosti na zvoleném typu je nosič kol Thule na hák pohodlným a vysoce funkčním řešením. Kromě uvedené značky nabízí střešní nosiče také výrobce Elite. V našem obchodě najdete také boxy na kola, včetně přepravního kufru pro umístění kola a bezplatnou přepravu od značky Thule. Pokud potřebujete kryt pro bezpečné a pohodlné uložení kola, vyberte si kryty na kola od společností EVOC, OXC nebo Topeak.  

Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní vybavení pro skladování a přepravu jízdních kol od renomovaných výrobců. Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat to správné zařízení, a pokud vám výrobek nevyhovuje - můžete ho vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget