Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Stany

Stany - vyberte si správný model v internetovém obchodě Sportano 

Chystáte se kempovat, nebo se snad chystáte na hory a hledáte ten správný stan na přenocování? Při výběru kempinkového vybavení věnujte pozornost velikosti vybavení, designu a dalšímu příslušenství, které budete potřebovat. Kvalitní stan vás účinně ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami a zajistí pohodlný spánek nebo odpočinek na pláži či u jezera. Obchod Sportano nabízí široký sortiment stanů značek Easy Camp, High Peak, Marmot, Spokey, Thule a Coleman.  

Turistické, plážové nebo zahradní stany - typy 

Stan by měl odpovídat činnosti a podmínkám, ve kterých bude používán. Pokud se věnujete dálkové turistice, je dobrou volbou tradiční turistický stan z materiálu odolného proti vodě a slunci. Měla by být pohodlná na používání, ale zároveň lehká, aby se snadno přenášela. V závislosti na počtu osob, které budou stan používat, bude nejlepším řešením tunelový tvar. Pro rekreační použití na zahradě nebo na pláži je naopak nejlepší volbou stan iglú, který nezabere mnoho místa. Tyto stany se obvykle staví samy, takže manipulace s nimi je rychlá a snadná.  

V nabídce Sportano najdete také střešní stan Thule, který můžete umístit na své vozidlo pro odpočinek a spaní. Tyto stany mají správnou konstrukci, která zajišťuje bezpečnost a pohodlí.  

Stan pro jednu, dvě nebo pět osob - jak vybrat správnou velikost stanu? 

Při výběru stanu je důležité zvážit jeho velikost. Ten je dán počtem míst na spaní, tedy počtem osob, které se do něj vejdou. V závislosti na vašich potřebách je však vhodné pořídit si o něco větší stan pro snadnější použití a pohodlnější uložení zavazadel.  

Stan pro jednu osobu se hodí na samostatnou túru, nezabere mnoho místa a je lehký. Pokud si s sebou berete hodně zavazadel, je lepší zvolit stan pro dvě nebo tři osoby, který má uvnitř mnohem více místa na spaní i na uložení vybavení. Modely pro jednu a dvě osoby se doporučují pro pěší turistiku v horách a pro rekreační výlety nebo plážování v menších skupinách. 

Pro rodinné výlety nebo výlety s více lidmi zvolte stan pro pět osob. V nabídce jsou i větší, určené pro šest osob. Ty jsou obvykle rozděleny do několika sekcí s vestibuly, které usnadňují jejich používání a jsou pohodlné pro velkou skupinu. 

Konstrukce stanu - jaká je nejlepší volba? 

Turistické stany se skládají z mnoha komponentů, jejichž základem je kostra z pevných trubek. Při výběru tohoto typu zařízení věnujte pozornost materiálu jednotlivých částí. To zajistí, že stan bude odolný, ale zároveň lehký a pohodlný při používání a bude chránit před nadměrnou zátěží, jako je sníh nebo voda. Vnitřek stanu by měl být vyroben z nepromokavých vrstev, které zabrání prosáknutí látky a zároveň budou odolné vůči vlhkosti. Nejlépe se osvědčí prodyšné materiály, díky nimž bude pobyt ve stanu pohodlnější. Mezi nejoblíbenější konstrukce stanů patří tunelový tvar, který má předsíňku a ještě více vchodů. 

Naproti tomu samonosný stan se staví velmi snadno a lze jej postavit a složit velmi rychle. Často se mu říká iglú stan, který má tvar kopule. Skládá se z dílů, které není třeba sestavovat, abyste získali místo k odpočinku. K rozložení stanu obvykle stačí jediné zatažení za látku.  

Při používání byste se měli cítit pohodlně a komfortně bez ohledu na podmínky. Vyberte si stan s robustní podlážkou, která nepropouští chlad od země a je odolná proti mechanickému poškození. Stěny by měly být pevné a chránit před chladem, sluncem a vodou. 

Na co bych se měl při koupi stanu zaměřit? 

Při výběru stanu berte v úvahu pevnost a vzduchotěsnost materiálů, ze kterých je navržen, aby se minimalizovalo pronikání nečistot zvenčí. Rám stanu by měl být vyroben ze skelných vláken nebo lehké hliníkové slitiny, což zaručí odolnost, ale také nízkou hmotnost. Materiál musí být co nejprodyšnější a zároveň odolný vůči slunečnímu záření, vodě a větru.  

Velikost stanu určete podle počtu osob, které ho budou používat, a podle podmínek, ve kterých bude nejčastěji používán. Měla by být co nejkompaktnější, aby se vešla do vašeho vybavení.  

Příslušenství pro stany - čím dalším se vyplatí vybavit? 

V závislosti na typu stanu a způsobu jeho použití budete potřebovat další příslušenství a předměty, které ovlivňují pohodlí a bezpečnost. Nezapomeňte si však vybrat spací pytel, turistické lůžkoviny nebo deku. Přispívají k pohodlnému spánku a odpočinku za jakýchkoli podmínek. Pro pohodlné kempování ve stanu se jistě budou hodit kontejnery a obaly pro uložení oblečení, obuvi i příslušenství. Pokud se chystáte na delší výpravu, je třeba dokoupit kempingový vařič, nádobí a příbory. Díky nim lze kdykoli připravit jídlo, např. v předsíňce stanu. Aby byla konstrukce stabilní, vyplatí se vybavit se dalšími kolíky a kolíky na zpevnění rámu stanu. 

Rozbalit popis Sbalit popis