Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kempingové stany

Campingové stany - odolné a spolehlivé modely najdete v obchodě Sportano 

Kempinkové stany jsou řešení určená pro kempování, mnohem větší než turistické modely, protože slouží nejen ke spaní a odpočinku, ale také k pobytu během dne. Větší kempinkové stany jsou často rozděleny na několik částí, ve kterých můžete pohodlně sedět nebo stát. Pokud hledáte kvalitní stan pro kempování, podívejte se na nabídku Sportano, kde najdete kempinkové stany od renomovaných výrobců, jako jsou Thule, Avid Carp, Easy Camp, Ferrino, Marmot, JRC, Coleman, Jack Wolfskin nebo High Peak

Výběr správného stanu pro kempování 

Při rozhodování o výběru vhodného modelu kempinkového stanu věnujte pozornost tvaru, protože na trhu jsou k dispozici tunelové modely. Nemají zádíčka, takže prostor je optimálně rozdělen a lépe se v nich pohybuje. Někdy se používají také iglú stany, tj. stany kruhového tvaru. Důležitá je také výška stanu, kdy na kempování dobře poslouží vysoký stan, ve kterém se dá nejen pohodlně sedět, ale také stát. To je důležité zejména v případě, že stan má sloužit nejen ke spaní a odpočinku.  

Při výběru stanu pro větší počet osob je vhodné zvolit model s několika místnostmi (ložnicemi), které poskytnou pohodlí a soukromí všem uživatelům stanu. Kromě toho věnujte pozornost větrání, které bude velmi užitečné při kempování v horkém počasí. Nejlepší jsou modely s velkými větracími otvory a moskytiérou, která zabraňuje vniknutí hmyzu. 

Kempinkový stan pro 2,3,4 nebo 8 osob 

Kempinkový stan je třeba vybírat především podle velikosti, kdy výrobci uvádějí nejen přesné rozměry, ale také počet osob, které se do něj vejdou. Při výběru se vyplatí zvolit o něco větší model, protože získáte další prostor pro odpočinek nebo pro nezbytná zavazadla.  

Mezi nejoblíbenější patří kempinkový stan pro 2 osoby a kempinkový stan pro 3 osoby. Mají menší kapacitu a nejsou příliš velké, takže je lze snadno sbalit do většího kufru a auta. Na trhu najdete také kempinkové stany pro 4 osoby, které si vybírají tříčlenné rodiny nebo také čtyřčlenné skupiny. Na druhou stranu, kempinkový stan pro 6 osob nebo kempinkový stan pro 8 osob je prostornější. 

Vodotěsné

Při výběru kempinkového stanu je důležité zvolit model se správným stupněm nepromokavosti. Při kempování se často vyskytují proměnlivé povětrnostní podmínky a ochrana před deštěm je nezbytná. Vodotěsnost se udává v milimetrech vodního sloupce, přičemž optimální rozsah by měl začínat na 2000-3000 mm. Tím je zajištěno, že stěny nebo podlaha stanu zůstanou suché a voda neprosákne do interiéru. Podlepené švy stanu zvyšují jeho nepromokavost, zatímco dodatečná ochrana materiálů přispívá ke zvýšení odolnosti. Vysoká kvalita použitých materiálů určuje odolnost stanu, která se odráží také v hustotě vazby, kdy čím vyšší je hustota, tím je stan odolnější vůči mechanickému poškození.  

Hmotnost kempinkových stanů 

Hmotnost stanů závisí na velikosti stanu, přičemž nejmenší modely, tj. stany pro 2 a 3 osoby, váží kolem 3-5 kilogramů. Modely určené pro čtyři osoby zase obvykle váží až 15 kilogramů. Hmotnost výrobků ovlivňuje také počet umístěných předsíní a ložnic a použité materiály. Ty, které jsou určeny pro šest nebo osm osob, váží přes 20 kilogramů, někdy i podstatně více. Pokud jedete kempovat autem, není hmotnost teoreticky tak důležitá. Pokud se vydáváte na pěší túru nebo nemáte k dispozici vhodný dopravní prostředek pro kempování, jsou hmotnost a velikost stanu pro kempování nesmírně důležité.  

Náklady na kempinkový stan a značky, jejichž kvalita nezklame 

Cena kempinkového stanu závisí na velikosti a rozměrech modelu a také na počtu osob. Je třeba mít na paměti, že cena jde často ruku v ruce s kvalitou, a na kvalitním stanu se nevyplatí šetřit, pokud chcete, aby odolal nepříznivým podmínkám a vydržel mnoho sezón. Cena malých kvalitních stanů začíná na několika stovkách zlotých, zatímco větší modely nebo střešní stany mohou stát až několik tisíc.  

V obchodě Sportano najdete kempinkové stany pro 1, 2, 3, 4, 5, 6 a 8 osob od profesionálních značek, jako jsou Thule, Avid Carp, Vango, Easy Camp, FOX Internatioal, Ferrino, Marmot, Prologic, JRC, Coleman, Delphin, Jack Wolfskin nebo High Peak

Stavění stanu 

Postavení kempinkového stanu závisí na jeho modelu a tvaru, ale ve většině případů je postup prakticky stejný nebo podobný. Na trhu jsou k dispozici samostavitelné, samoskládací a nafukovací konstrukce. Pokud máte první typ, doporučujeme stan na začátku vyjmout a položit na zem pomocí spodních úchytů, aby se před rozložením vytvořila celá plocha stanu. Pak složte všechny trubky a vložte je do tunelů ve stanu - uvnitř i vně. U nafouknutého modelu naplňte rám vzduchem. Nakonec je třeba kolíky zatlouct pod úhlem a vlasce napnout tak, aby byly mírně ohebné. Zavedení kolíků pod úhlem zajistí, že dílec ve větru nevyskočí.  

Nezbytné příslušenství ke stanu, kterým se můžete vybavit 

Sportano nabízí nejen širokou škálu modelů stanů, ale také příslušenství ke stanům, jako jsou kempingové plachty, stanové podlážky, kolíky, předsíňky, kolíky nebo obaly. Jistě se vám budou hodit cestovní lůžkoviny nebo bezplatné kempingové doplňky, jako je nádobí na vaření, turistický stůl nebo turistický nábytek. Určitě se vyplatí vybavit se příslušenstvím, které vám při kempování usnadní stavbu stanu nebo skladování vybavení. Další předměty, jako je nábytek nebo kuchyňské náčiní, vám umožní pohodlně si užívat a vařit. 

Rozbalit popis Sbalit popis