Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Snowboardové boty

Snowboardové boty v obchodě Sportano.cz

Snowboardové boty na Sportano.cz představují širokou nabídku produktů renomovaných značek, které jsou lídry ve výrobě profesionálního snowboardového vybavení. Ať už jste pokročilý snowboardista, nebo se zimními sporty teprve začínáte, boty z našeho sortimentu vám zajistí pohodlí a bezpečnost. Freeride, snowcross, freestyle nebo třeba alpský styl? Specializované snowboardové boty Sportano nabízejí inovativní design, nejnovější technologie, správnou úroveň tlumení a širokou škálu možností na svahu. Vyberte si snowboardové boty z řady Sportano a užijte si dynamickou jízdu. 

Jaké boty na snowboard vybrat? Rady pro kupující

Správné boty na snowboard znamenají volnost manévrování a minimalizují riziko zranění, proto je tak důležité přizpůsobit je vaší úrovni jízdy, stylu a individuálním preferencím. 

Tvrdost (flex)

Jedním z nejdůležitějších parametrů snowboardových bot je flexe neboli stupeň tvrdosti. Začátečníci by měli zvolit měkké boty, které snižují možnost pádu v případě chyby (stupeň tvrdosti 1-5). Pro jibbing se doporučují boty se střední flexí, které umožňují volné manévrování s prknem při otáčkách a tricích

Pokročilí snowboardisté, kteří na sjezdovce dosahují vysokých rychlostí, mohou preferovat tvrdší boty s vysokou reaktivitou (stupně tvrdosti 6-10). Vysoká flexe je vhodná také pro freeride, kde je důležitá kontrola a stabilita, a pro stoupání do kopce, kde je důležitý odraz. 

Systém šněrování

Jedním ze způsobů šněrování snowboardových bot je použití tradičních tkaniček. V nabídce Sportano najdete také snowboardové boty s rychloupínacím systémem Boa, který zajišťuje maximální stabilitu a přilnutí k noze. Místo tradičních tkaniček se v tomto systému používají kabely, které se do bot zapínají pomocí knoflíku. Tento proces šněrování je velmi rychlý a nenáročný. Některé modely jsou vybaveny systémem Boa s několika ovladači pro nastavení komprese v různých částech boty. 

Vnitřní kufr (vložka)

Pokud přemýšlíte, jaké boty na snowboard vybrat, věnujte pozornost stélce. Vnitřní bota by měla mít ergonomický tvar, který zajišťuje stabilitu celého chodidla. Modely dostupné v našem obchodě jsou vybaveny termoformovatelnými vložkami, které se v teple přizpůsobí tvaru nohy a zajistí ještě větší stabilitu, čímž se sníží riziko otlaků a odřenin. Prodyšné materiály, tlumicí pěny a rychleschnoucí tkaniny jsou jen některé z inovativních prvků, které vám pomohou jezdit v pohodlí. 

Jak vybrat správnou velikost snowboardových bot? Tipy

Správná velikost snowboardových bot je rozhodující pro pohodlí a bezpečnost jízdy, a proto je velmi důležité je správně přizpůsobit. Velikost snowboardových bot odpovídá standardním velikostem bot, avšak modely jednotlivých značek se mohou mírně lišit délkou stélky. Přední stěna správně nasazených bot by měla být blízko prstů a zároveň by měla umožňovat jejich narovnání a volný pohyb. Je důležité, aby kotník a pata zůstaly v botě nehybné, což můžete zkontrolovat přenesením váhy těla na špičky (pata by se měla opírat o podrážku boty). 

Nejlepší snowboardové boty známých sportovních značek 

Profesionální vybavení od široké škály specializovaných značek ve Sportanu je zárukou bezpečnosti pro milovníky všech typů jízdy. Systém vázání Boa, ergonomické stélky a inovativní ventilační systémy jsou jen některé z výhod snowboardových bot značek Head, DC, Deeluxe, Ride, K2 nebo ThirtyTwo

Rozbalit popis Sbalit popis