Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Házená

Házená: trénujte na nejvyšší úrovni se Sportano.cz

Házená je především o síle a přesnosti a síle hodu. Ty zase vyžadují odolné vybavení a oblečení z těch nejkvalitnějších materiálů. To vše a mnohem více najdete na Sportano. Nabízíme házenkářské produkty výhradně od špičkových značek, jako je Kempa nebo SELECT, aby byl každý váš trénink na nejvyšší úrovni.  

Míče pro házenou - jaký vybrat?  

Vysoce kvalitní míče na házenou jsou vyráběny z přírodní nebo umělé kůže či syntetických materiálů. Povrchový materiál je měkký, což zajišťuje dobrý úchop a skvělou přilnavost k ruce. Nejlepší modely míčů využívají moderní technologie, jako například Kempa Spectrum Synergy Pro s jedinečnou 30panelovou konstrukcí. Jeho vícevrstvá pěnová laminace zaručuje dokonalý odraz a kontakt s rukou. Latexový vnitřní měchýřduše s textilní laminací chrání před přepumpováním, díky čemuž si míč dlouho zachovává svůj tvar, hmotnost a ideální napumpování.  

Nejkvalitnější  míče pro házenou jsou vhodné pro použití s pryskyřičným lepidlem, které většina hráčů používá během zápasů proještě lepší úchop. 

Míče na házenou jsou nabízeny ve třech základních velikostech. Velikost 1 má obvod 50 až 52 cm a hmotnost 290 až 330 g. Jsou vhodné pro dívky ve věku 8-14 let a chlapce ve věku 8-12 let. Velikost 2 má obvod 54 až 56 cm a hmotnost 325 až 375 g. Používá se v ženské házené a v soutěžích chlapců ve věku 12-16 let. Míče velikosti 3 jsou největší a nejtěžší, mají obvod 58-60 cm a hmotnost 425-475 g. Používají se v mužských a chlapeckých hrách od 16 let.  

Všechny velikosti splňují kritériaIHF, čili  Mezinárodní házenkářské federace. 

Nejlepší házenkářská obuv

Házená je dynamická hra, proto by tréninková  i soutěžní obuv měla zaručovat obratnost, rychlost, bezpečnost a přesnost. Podrážka musí být velmi pevná a odolná vůči nárazům a pravidelným skokům. Plochá konstrukce v kombinaci s vysokými bočnicemi uprostřed chodidla zajišťuje vynikající stabilitu. Dostatečné odpružení pak chrání nejen chodidlo nebo kotník, ale mimo jiné také kolenní klouby před zraněním. Svršek házenkářské obuvi musí dokonale přilnout k noze a zajišťovat prodyšnost. Vysoce kvalitnímodely jsou vybaveny speciálními jádry, která zajišťují návrat energie při vyšších skocích.  

Házenkářská výstroj: základní oblečení a doplňky

Špičkové házenkářské oblečení značek jako Kempa a Hummel je vyrobeno z lehkých a prodyšných materiálů. Trička a šortky mají mnoho síťovaných panelů, které zajišťují optimální pohodlí a ventilaci během zápasu nebo tréninku. Speciální technologie odvádějí vlhkost od těla a zajišťují pohodlí i při dlouhých zápasech. Házená je kontaktní sport, při kterém občas dochází ke strkanicím nebo pokusům o zastavení hráče. Proto je profesionální házenkářské oblečení velmi odolné a zároveň správně padne na tělo.  

Vyplatí se také používat chrániče rukou a kolen. Chrání před pohmožděninami a úrazy způsobenými oděrkami o hrací plochu.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget